8 دلیل برای خرید مینی کامپیوتر

8 دلیل برای خرید مینی کامپیوتر
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

خرید مینی کامپیوتر از آن جهت پرطرفدار شده که حمل آنها آسان بوده و می توان هر جایی از آنها استفاده کرد. دنیای کامپیوتر از زمان اختراع تاکنون، توسعه و پیشرفت زیادی داشته است. ما به رایانه رومیزی، لپ تاپ ، نوت بوک ، مینی پی سی ، تبلت ها و غیره دسترسی داریم اما بسیاری از افراد به دلایل زیادی مینی پی سی ها را به جای لپ تاپ یا کامپیوترهای رومیزی انتخاب می کنند.

چرا مینی پی سی

از مهمترین دلایل ارجحیت مینی کامپیوتر به لپ تاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابل حمل بودن
 • اشغال فضای کم
 • مقرون به صرفه بودن
 • امکان جایگزینی فقط کامپیوتر و نه مانیتور
 • امکان اتصال به انواع صفحات نمایش

خرید مینی پی سی ها نسبت به کامپیوترهای رومیزی که معایبی همچون مصرف برق زیاد، امکان کار نکردن به دلیل نفوذ خاک و گرد و غبار به داخل سیستم، خرابی SMPS و غیره را دارند، ارجحیت دارد.

البته شایعاتی هم درباره کامپیوترهای کوچک وجود دارد. به عنوان مثال، اعتقاد بر این است که کامپیوترهای غیر قابل حمل به راحتی قابل ارتقا هستند، در حالی که مینی پی سی های شخصی قابل حمل اغلب کندتر و پرهزینه تر ساخته می شوند و توانایی رقابت با دنیای کامپیوترهای قابل انعطاف و مقرون به صرفه را ندارند.

اما اصلا اینطور نیست! مینی پی سی (mini PC) ها مزایای بسیار بیشتری نسبت به رایانه های رومیزی دارند و شکاف قیمت بین آنها به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده به طوریکه خرید مینی کامپیوتر (mini PC) اکنون بسیار مقرون به صرفه است.

با توجه به اینکه اندازه رایانه های رومیزی بسیار بزرگ است و از این رو افزودن هر وسیله دیگری در محل کار کوچک را بسیار دشوار می کند، خرید مینی پی سی به غیر از اندازه، مزایای دیگری را نیز به کاربران ارائه می دهد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

 

مینی کامپیوتر و شرکای تجاری یونیوو

مزایای خرید مینی کامپیوتر برای کاربر

اندازه مینی کامپیوتر

اندازه مینی پی سی به طور متوسط ​​تقریباً ۱۲۰ میلی متر طول و ۱۲۰ میلی متر عرض است. Mini PC فضای کمتری از میز کار شما را اشغال می کند. حتی می توانید آن را پشت صفحه مانیتور خود پنهان کنید تا از فضای کار بسیار کارآمدتری استفاده کنید و از این رو اصلاً فضایی را اشغال نخواهد کرد. مینی کامپیوترها کوچک، سبک وزن و دارای حمل بسیار آسان هستند.

قابلیت حمل مینی پی سی

مینی کامپیوترها قابل حمل هستند و می توانید به راحتی آن را در کیف کوچک خود قرار داده و با خود حمل کنید. این قابلیت کار شما را بسیار راحتی می کند. به خصوص اگر از جمله افرادی هستید که باید مدام در رفت و آمد باشید و مجبورید همیشه به اطلاعات خاصی دسترسی داشته باشید.

مینی پی سی ها به شما این امکان را می دهند که اطلاعات خود را در آنها ذخیره کنید و در هر مکانی با اتصال آنها به صفحه نمایش، از اطلاعات ذخیره شده استفاده کنید.

هزینه خرید مینی پی سی

تمام مشاغل و شرکت های نوپا می خواهند از بودجه خود به طور موثری استفاده کنند، به همین علت است که خرید مینی پی سی ها در شرکت هایی که به تازگی کار خود را آغاز کرده اند، کاربرد دارد. این کامپیوترهای کوچک و قابل حمل نه تنها قیمت کمتری دارند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه های دیگر مانند قبض برق، هزینه تعمیر و نگهداری، فناوری اطلاعات و غیره می شوند. مینی کامپیوترها بهترین دستگاه های صرفه جویی در هزینه هستند که می توانید برای کارهای اداری و شخصی از آنها استفاده کنید.

رایانه های شخصی باعث شده است که زندگی ما دارای پیچیدگی کمتری باشد و اکنون کار کردن و ادامه کار روزمره بدون آن دشوار است به طوریکه رایانه ها به بخشی حیاتی از زندگی ما تبدیل شده اند که می توانند:

 • حجم کار شما را کاهش دهند
 • به شما در مدیریت سیستم ها، پایگاه داده فروشگاه ها و غیره کمک کنند
 • اطلاعات مورد نیازتان را در خود ذخیره کنند

به هر حال، ما نمی توانیم هزینه لازم برای کار مناسب آن را انکار کنیم. هزینه خرید کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها با توجه به نوسان نرخ ارز در کشور ما قطعاً زیاد است. در این بین هزینه تعمیر و نگهداری هم به آن اضافه می شود و بخشی از هزینه های فناوری اطلاعات سازمان را نیز به خود اختصاص می دهد. این هزینه قابل توجه همراه با مصرف برق زیاد، هزینه خرابی SMPS، هزینه به روزرسانی سیستم عامل یا مشکل راه اندازی و غیره، هزینه بالایی را به شما تحمیل می کند.

پس راه حل چیست؟ خرید مینی پی سی به شما کمک می کند که حداقل بخش قابل توجهی از هزینه های خود را کاهش داده و در بودجه ای که به کار خود اختصاص داده اید صرفه جویی کنید.

خرید مینی کامپیوتر ایرانی یونیوو

مصرف برق بهینه

هر سازمانی به سمت انقلاب صرفه جویی در انرژی سوق پیدا کرده و می خواهد به سبز شدن محیط زیست کمک کند و از این رو خرید مینی پی سی ها به عنوان دستگاه های صرفه جویی در انرژی بسیار پرطرفدار شده است.

رایانه ها یکی از دستگاه هایی هستند که برق زیادی مصرف می کنند و سهم بالایی در قبض برق شرکت دارند. در عوض مینی پی سی ها، برق بسیار کمتری مصرف می کنند و از این رو باعث صرفه جویی در مصرف برق و هزینه های غیرضروری می شوند که به شما در کاهش هزینه ها کمک می کند.

توان متوسط

مصرف مینی کامپیوترها حدود ۵۰-۶۰ وات است. به همین علت است که استفاده از خرید مینی پی سی هایی مثل مینی پی سی UR one 4105 برای کارهای اداری یک گزینه مقرون به صرفه به شمار می آید. بهره وری انرژی می تواند به طور قابل توجهی نگرانی اصلی سازمان شما را تحت تأثیر قرار دهد.

خرید نسل جدید مینی کامپیوتر مانند UR one plus می تواند در هر شغلی مورد استفاده قرار گیرد چون:

 • بسیاری از مسائل کوچک مربوط به فناوری اطلاعات را که هر روز با آن روبرو هستید، حل می کند.
 • هزینه های شما را کاهش می دهد.
 • به شما کمک می کند تا کار خود را به راحتی انجام دهید.
 • با محیط زیست سازگار است.

به همین علت است که این یک جعبه کوچک با ویژگی های منحصر به فرد خود، دارای ویژگی ها و مزایای بسیار بیشتری نسبت به کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ است.

تعمیر و نگهداری

بیشتر مینی کامپیوترها بسیار خوب طراحی شده و انرژی کمتری مصرف می کنند و از این رو با مشکل گرمایشی زیادی روبرو نیستند. گرم شدن بیش از حد معمولاً مسئله رایجی است که کاربران رایانه رومیزی و لپ تاپ با آن روبرو هستند.

در مقایسه با کامپیوتر ، گرمای کمتری در مینی کامپیوتر تولید می شود و می توانید بدون نگرانی در مورد مشکل گرم شدن، از آن برای مدت طولانی تری استفاده کنید. به غیر از مشکل گرمایش، مینی کامپیوتر در مقایسه با رایانه های رومیزی و لپ تاپ به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز داشته و طول عمر بالایی دارند. شما می توانید به راحتی و بدون هیچ نگرانی از مینی کامپیوتر برای مدت ۵-۶ سال استفاده کنید.

استحکام بدنه

مینی رایانه های شخصی از قطعات مکانیکی زیادی ساخته نشده اند، بنابراین برخلاف کامپیوترهای رومیزی که CPU آنها بیشتر از قسمت مکانیکی ساخته شده و در نتیجه احتمال آسیب دیدن آنها بیشتر است، CPU در مینی پی سی ها، در صورت سقوط از ارتفاع کم یا حتی میز کار به راحتی آسیب نمی بیند چون کامپیوترهای کوچک بسیار قوی و سخت طراحی شده و به راحتی آسیب نمی بینند.

محافظت در برابر گرد و غبار و آلودگی

رایانه های رومیزی در هنگام ورود گرد و غبار، آلودگی، مورچه ها یا حشرات به شکاف های RAM یا HDD مستعد ابتلا به خطا یا مشکل هستند. این حالت موجب می شود سیستم از کار بیافتد یا باعث خرابی فن می شود. در عوض مینی پی سی ها کاملا در یک محفظه بسته طراحی شده اند و از این رو نسبت به ورود گرد و غبار و خاک کاملاً ایمن هستند. حتی مدل هایی از مینی کامپیوتر بدون فن هم تولید شده تا صدا این دستگاه به حداقل برسد.

جمع بندی

Mini PC دارای مزایای بسیاری نسبت به رایانه رومیزی و لپ تاپ است، اما اگر می خواهید یک رایانه شخصی جدید بخرید یا جایگزین رایانه شخصی قبلی خود کنید، به حافظه مینی پی سی ها دقت کنید. بیشتر مینی کامپیوترها از حافظه SSD برخوردار هستند اما قبل از تصمیم به خرید باید نوع ذخیره سازی آنها را بررسی کنید. Solid State Storage یا SSD همیشه به حافظه HDD ترجیح داده می شود زیرا سرعت عملکرد کامپیوتر را بالا می برد. اگر یک مینی پی سی با کیفیت ساخت بالا را خریداری کنید، مزایای بسیار زیادی در انتظار شما است که با آنها در این مقاله آشنا شدید.خرید مینی کامپیوتر یونیوو

 


خرید مینی کامپیوتر و آل این وان ایرانی یونیوو

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی  محصولات سازمانی بهین تکنولوژی  ، خرید مینی کامپیوتر و خرید آل این وان از صفحات مربوطه بازدید کنید. برای مشاوره و اطلاع از قیمت انواع کامپیوتر یکپارچه یونیوو با شماره ۸۸۱۷۷۸۹۵ و ۸۸۵۰۰۴۵ تماس حاصل فرمایید. صفحه رسمی اینستاگرام بهین تکنولوژی را دنبال کنید.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.