چرا لنوو موتورولا را خریده است؟

چرا لنوو موتورولا را خریده است؟
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اعداد و ارقام خود شرکت لنوو نشان می دهد که برای اولین بار صنعت دو ساله اسمارت فون ها تمرکز را از روی کسب و کار کامپیوترهای شخصی برداشته است. از ابتدای سال جدید میلادی مجموع فروش  تبلت و اسمارت فون ها به ۱۷.۳ میلیون رسیده که از ۱۵.۳ میلیون فروش کامپیوترهای شخصی فراتر رفته است. این اعداد و ارقام به لطف رشد ۴۷ درصدی در منطقه آسیا، اروپا ، خاورمیانه و آفریقا بوده است.
 مسئولین لنوو میگویند با توجه به رویکرد صعودی این شرکت لنوو به زودی وارد بازار های توسعه یافته سرتاسر جهان می شود. آنها معتقدند از آنجایی که لنوو در بازار رقابتی چین توانسته است طی ۲۴ ماه  از ۰.۱ درصد سهم در بازار به ۱۳.۱ درصد برسد پس از این نیز می تواند بازارهای جهانی را تحت تاثیر خود قرار دهد. 

  

 
 به گفته معاون مدیر عامل این شرکت موفقیت های لنوو دارای سه کلید اصلی بوده است که اولین آنها خود محصول است. با ارائه چیزی متفاوت تر و بهتر مشتری محصولات لنوو را به جای محصولات رقیبان خریداری می کند. دومین کلید برند است که این شرکت با سابقه خوبی که در تولید کامپیوترهای شخصی برجای گذاشته نام خوبی دست و پا کرده است. و آخرین کلید شراکت است که این شرکت به دنبال جذب شریک هایی بوده است که بازار مرکزی را به خوبی می شناسند. او اضافه می کند که خرید موتورلا راهی بوده تا لنوو به یکی از بازیگران اصلی در بازار موبایل دنیا تبدیل شود و بازاری که گوکل نتوانسته بود به درستی از آن استفاده کند را دوباره رونق بخشد. او معتقد است برند موتورولا بسیار با کیفیت است و تنها کار لنوو این خواهد بود که آن را از نو و به تعداد بیشتری از مشتریان جهانی معرفی کند. سامسونگ و اپل باید مراقب باشند زیرا لنوو خیز زیادی برداشته تا پس از پشت سرگذاشتن بازار کامپیوترهای شخصی این بار به سراغ قبضه کردن بازار اسمارت فون و تبلت برود.
  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.