پنج راه برای محافظت دستگاه آندرویدی شما از بد افزار ها

پنج راه برای محافظت دستگاه آندرویدی شما از بد افزار ها
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پنج راه برای محافظت دستگاه آندرویدی شما از بد افزار ها
 اگر شما جزء اکثریت کاربران Android  هستید، گوشی هوشمند یا تبلت شما از حمله بد افزار ها مصون نیستند. در حقیقت، تحقیقات نشان داده است ۸۰% این دستگاه ها محافظت نشده هستند.
 حتی اگر تا به حال مورد حمله این بد افزار ها واقع نشده اید، نمی توانید مطمئن باشید که هرگز در خطر نیستید. دلیل این اتفاق، پول های هنگفتی است که برنامه نویسان را به دزدیدن اطلاعات مالی، رمز عبور و سایر اطلاعات مهم شما ترغیب می کند. تا زمانی که سازندگان گوشی های همراه، خود نگران این مسئله هستند؛ شما نیز می توانید با توجه به این نکات گوشی خود را امن نگه دارید. 

   

 1. اپلیکیشن ها را از منلبع تایید شده دانلود کنید.
 2.  

 فروشگاه Google Play یک منبع موثق و قابل اعنماد برای دانلود برنامه است. این سایت یک منبع رسمی پخش نرم افزار است و به طور مرتب اپلیکشن ها را برای عدم وجود کد های مشکوک بررسی می کند و بد افزار های پیدا شده را از سایت خارج می کند. همچنین  آمازون قبل از در دسترس قرار دادن برنامه ها، آن ها را تست می کند. سایت های قابل اعتماد زیادی وجود دارند اما به طور کل بد افزار ها از سایت های فرعی منتشر می شوند. توجه داشته باشید که بعضی از App store ها از شما می خواهند گوشی خود را به طرز دلخواه آن ها تنظیم کنید زیرا با این کار خیلی راحت می توانند از یک منبع نامعلوم برنامه را بر روی دستگاه شما نصب کنند.  

   

 1. از سایدلود کردن از سایت های مشکوک خود داری کنید
 2.  

 Sideloading تنظیمات امنیتی آندروید را غیر فعال کرده و در قالب فایل های APK  برنامه ها را بر روی دستگاهتان نصب و اجرا می کند. فایل های APK  مانند فایل های EXE  در سیستم عامل ویندوز هستند. ( سایدلود به معنی نصب یک اپلیکیشن در قالب APK  بر روی یک دستگاه آندرویدی می باشد که معمولاً از سایت های ناشناس و یه غیر از Google Play  صورت می گیرد.) استفاده از یک فایل APK  اساساً خطرناک نیست اما لازم است به منبع آن توجه کنید. هر سایتی که نرم افزار پولی را رایگان در اختیار شما بگذارد، مشکوک است.
   

  

   

 1. اپلیکیشن های غیر اصلی را تشخیص بدهید
 2.  

 همان روش های تشخیص ایمیل مشکوک را اعمال کنید. قسمتی از امن نگه داشتن دستگاه آندرویدی شما به مقدار اطلاعات شما برای تشخیص اپلیکیشن های سوال بر انگیز بر می گردد. فقط کافی است همان تکنیک های تشخیص ایمیل های مشکوک را پیاده کنید. توجه به لوگو های پیکسلی و بی کیفیت و  یا به دیکته صحیح نام برند ها ومقایسه  آن با نام شرکت اصلی، نکات مهمی هستند. به عنوان مثال  “BlackBerry”  و “Blackberry” که مورد اول دیکته درست نام این برند می باشد. بعضی از سازمان ها منابع برنامه خود را به صورت عمومی منتشر می کنند که باعث تفاوت دیکته نام با نام اصلی برند می شود. با جست و جو در گوگل، در مورد سایت منتشر کننده و اعتبار برنامه مطمئن شوید.
   

   

 1. در مورد اپلیکیشن هایی که کار تعین شده را انجام نمی دهند تحقیق کنید.
 2.  

 قبل از دانلود هر برنامه ای نظرات سایر کاربران را در مورد آن در گوگل پلی مطالعه کنید  و مطمئن شوید که  اپلیکیشن مورد نظر دقیقاً همان کاری که انتظار می رود را انجام می دهد. ابلیکیشن هایی که ایمیلتان را درخواست می کنند، می توانند منبعی برای دریافت ایمیل های تبلیغاتی آزار دهنده باشند.
   

   

 1. اکثر برنامه های امنیتی کامپیوتری مانند AVG  و Norton آنتی ویروس هایی برای سیستم عامل آندروید نیز تهیه کرده اند. این آنتی ویروس ها، علاوه بر ویروس، بدافزار ها و نرم افزار های جاسوسی را پیدا و پاک می کنند.
 2.  

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.