پروژه Ara گوگل
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

گوگل به تازگی  در حل کار بر روی پروژه جدیدی به نام Ara می باشد که خود می گوید با آن انقلاب بزرگی در صنعت اسمارت فون ها رخ می دهد. این پروژه شامل اسمارت فون هایی می شود  که یک اسکلت فلزی دارد که الزاما ستون فقرات تلفن است و اسلات هایی برای اجزای قابل جایگزین با نام ماژول دارد که شباهت زیادی به کاشی دارد (اگر نگاهی به ویندوز فون بیاندازید متوجه می شوید). این ماژول های کاشی مانند ممکن است شامل پردازنده، رم، وای فای، دکمه پاور، صفحه نمایش و باتری و یا دوربین، اسپیکر و فضای ذخیره یا هرچیز دیگری شود که تلفن شما را ضخیم بکند. 

 
 هرماژول از طریق اتصال های داخلی با ظرفیت که الزاماً پدهای بی سیم ریزتر از پین های استاندارد هستند به سایر قسمت های در حال فعالیت متصل می شوند. این مگنت ها نه تنها ماژول ها را در جای خود نگاه می دارند بلکه به عنوان یک سوییچ عمل می کنند که به شما این اجازه را می دهند که به راحتی جز به جز آن را خاموش و روشن کنید. همانطور که قبلا نیز تصور می کردید تمام ماژول هارا می توانید بیرون بیاورید یا تعویض کنید. در این پروژه Ara در سه اندازه متفاوت از سایز کوچک با ۶ گزینه ماژول تا مدل صفحه بزرگ با ماژول های بیشتر تولید شده است.  

 به نظر می رسد این پروژه تنها برای آن دسته از مشتریانی که از خود از ساخت و تولید دستگاههای خود لذت  می برند ساخته شده است ولی مسئولان این پروژه می گویند که این در بازار بسیار رشد خواهد کرد و تمام انسان های زمین می توانند از این پروژه استفاده کنند. در حال حاضر یکی از این دستگاهها ازقبل بسته بندی شده که تنها با ماژول های صفحه نمایش، پردازنده و وای فای عرضه می شوند در حال ارائه به بازار است. از همین جا کاربران می توانند به راحتی اجزا را اضافه کرده یا جدا کنند تا به شکل دلخواهشان در بیاید. این دستگاه به نسبت ارزان است و تنها ۵۰ دلار هزینه تولید آن بوده که هنوز قیمت اصلی آن اعلام نشده است.  

  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.