فوجیتسو و NEC ، پروژه کابل کشی زیردریایی شرق آسیا را تکمیل کردند

فوجیتسو و NEC ، پروژه کابل کشی زیردریایی شرق آسیا را تکمیل کردند
زمان مطالعه: 2 دقیقه
 • سیستم کابلی زیردریایی فیبر نوری ، شهرهای بزرگ شرق و جنوب شرق آسیا را به هم متصل می کند.
   Fujitsu Limited و NEC امروز خبر از کامل شدن ساخت تمامی قسمت های برنامه ریزی شده سیستم کابل کشی زیر دریایی آسیا که با نام ASE (Asia Submarine-cable Express) شناخته می شود ، دادند. ASE یک سیستم کابلی زیردریایی فیبر نوری است که طولی بیش از 7800 کیلومتر داشته و ژاپن را به فیلیپین ، هنگ کنگ، مالزی و سنگاپور متصل می کند.  NTT Communications ، شرکت مخابرات از راه دور فیلیپین، شرکت مخابراتی Berhad مالزی و StarHub Limited در ژانویه 2011 سفارش ایجاد این لینک ارتباطی را داده بودند.
   

   

    

  اتصال هنگ کنگ به این سیستم ، علاوه بر ژاپن، فیلیپین، سنگاپور و مالزی که کار اتصال آن ها آگوست گذشته به پایان رسیده بود و بهره برداری از این سیستم در آن ها آغاز شده بود،  حالا به معنای اتصال اغلب شهرهای بزرگ شرق و جنوب شرقی آسیا با پهنای باندی 40 گیگابیتی برای هر موج نوری و در مجموع 15 ترابیتی است. این لینک توسط NTT Communications و دیگر اپراتورها برای ارائه خدمات به کار گرفته خواهد شد.
   برای این سیستم جدید، NEC کابل های زیر دریایی، تکرار کننده ها ،  OADM ها و همین طور تجهیزات نظارتی و همین طور تأمین انرژی جدیدی را فراهم کرد . فوجیتسو در این پروژه وظیفه تجهیزات پایانه ای لینک زیردریایی و همین طور سیستم مدیریت شبکه را بر عهده داشته است.
   با به کارگیری فناوری انتقال نوری همگرای دیجیتال جدید 40 گیگابیتی ، ASE می تواند پهنای باند لازم برای ترافیک فزاینده اینترنت در کشورهای آسیایی و همین طور ترافیک ابزارهای هوشمند را که به شکل سریعی در حال گسترش است ، به صورت مطمئنی تأمین نماید.  علاوه بر این، برنامه هایی برای بهره وری هر چه بالاتر سیستم در تأمین ترافیک با کیفیت بالا و با نرخ تأخیر پایین در نظر گرفته شده است که می تواند کار اپراتورهای برای ارائه سرویس های مبتنی بر پردازش ابری را بسیار آسان تر از پیش سازد.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.