فوجیتسو و NEC ، پروژه کابل کشی زیردریایی شرق آسیا را تکمیل کردند

فوجیتسو و NEC ، پروژه کابل کشی زیردریایی شرق آسیا را تکمیل کردند
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

سیستم کابلی زیردریایی فیبر نوری ، شهرهای بزرگ شرق و جنوب شرق آسیا را به هم متصل می کند.
 Fujitsu Limited و NEC امروز خبر از کامل شدن ساخت تمامی قسمت های برنامه ریزی شده سیستم کابل کشی زیر دریایی آسیا که با نام ASE (Asia Submarine-cable Express) شناخته می شود ، دادند. ASE یک سیستم کابلی زیردریایی فیبر نوری است که طولی بیش از ۷۸۰۰ کیلومتر داشته و ژاپن را به فیلیپین ، هنگ کنگ، مالزی و سنگاپور متصل می کند.  NTT Communications ، شرکت مخابرات از راه دور فیلیپین، شرکت مخابراتی Berhad مالزی و StarHub Limited در ژانویه ۲۰۱۱ سفارش ایجاد این لینک ارتباطی را داده بودند.
 

 

  

اتصال هنگ کنگ به این سیستم ، علاوه بر ژاپن، فیلیپین، سنگاپور و مالزی که کار اتصال آن ها آگوست گذشته به پایان رسیده بود و بهره برداری از این سیستم در آن ها آغاز شده بود،  حالا به معنای اتصال اغلب شهرهای بزرگ شرق و جنوب شرقی آسیا با پهنای باندی ۴۰ گیگابیتی برای هر موج نوری و در مجموع ۱۵ ترابیتی است. این لینک توسط NTT Communications و دیگر اپراتورها برای ارائه خدمات به کار گرفته خواهد شد.
 برای این سیستم جدید، NEC کابل های زیر دریایی، تکرار کننده ها ،  OADM ها و همین طور تجهیزات نظارتی و همین طور تأمین انرژی جدیدی را فراهم کرد . فوجیتسو در این پروژه وظیفه تجهیزات پایانه ای لینک زیردریایی و همین طور سیستم مدیریت شبکه را بر عهده داشته است.
 با به کارگیری فناوری انتقال نوری همگرای دیجیتال جدید ۴۰ گیگابیتی ، ASE می تواند پهنای باند لازم برای ترافیک فزاینده اینترنت در کشورهای آسیایی و همین طور ترافیک ابزارهای هوشمند را که به شکل سریعی در حال گسترش است ، به صورت مطمئنی تأمین نماید.  علاوه بر این، برنامه هایی برای بهره وری هر چه بالاتر سیستم در تأمین ترافیک با کیفیت بالا و با نرخ تأخیر پایین در نظر گرفته شده است که می تواند کار اپراتورهای برای ارائه سرویس های مبتنی بر پردازش ابری را بسیار آسان تر از پیش سازد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.