فوجیتسو و اوراکل جزئیات بیشتری از چیپ های شانزده هسته ای SPARC را در کنفرانس های آتی مطرح خواهند کرد

فوجیتسو و اوراکل جزئیات بیشتری از چیپ های شانزده هسته ای SPARC را در کنفرانس های آتی مطرح خواهند کرد
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

 فقدان نوآوری و ابتکار سبب شد تا فوجیستو و اوراکل برای تولید چیپ های ISSCC به همکاری بپردازند
 فوجیتسو و اوراکل، دو شرکتی که پردازنده هایی برای سرور های حساس و با معماری مبتنی بر SPARC تولید می کنند جزئیات بیشتری را از چیپ های شانزده هسته ای در کنفرانس مدارهای حالت جامد در فوریه سال آینده مطرح خواهند ساخت.برخی از این جزئیات در کنفرانس Hot Chips در آگوست امسال به آگاهی همگان رسید.
 
 همانطور که انتظار می رفت، فوجیتسو نسل دهم SPARC 64X را توصیف خواهد کرد که پردازنده ای شانزده هسته ای جدید این شرکت برای سرور های یونیکسی اش خواهد بود. ظاهرا شرکت کار تولید پردازنده های شانزده هسته ای SPARC4IXfX را که برای سوپر کامپیوترها در همکاری با LSI دربرنامه داشت را کنار گذاشته است. دلایل این امر مشخص نیست اما فوجیتسو تاکنون هیچ به روز رسانی یا ارتقایی در مورد IXfx انجام نداده است.

   

 
 اوراکل هم در این کنفرانس به ارائه شرح در مورد SPARC T5 خواهد پرداخت که به بهبود اجرای نرم افزارهای آن کمک شایان توجهی می کنند.  

 

 با اینکه هم فوجیتسو و هم اوراکل ، محورهای مشخصی برای تراشه های فوق پیشرفته SPARC را توصیف کرده اند اما روند کند توسعه چنین سیستم هایی سبب می شود که نوآوری های آن ها در طی چندین کنفرانس و به دلایل رقابتی بودن بازار ، افشا شوند. شاید این موضوع آن ها را به پیشرفت سریع تر کار در آینده وادارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.