ساخت اسپیکر با استفاده از پرینتر سه بعدی

ساخت اسپیکر با استفاده از پرینتر سه بعدی
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پژوهشگران دانشگاه کرنل با استفاده از پرینتر سه بعدی، بلندگو ساختند. این یکی از نخستین مواردی است که یک دستگاه الکترونیکی کامل بدین صورت ساخته می شود. همانطور که از اسم آن پیداست، پرینتر سه بعدی قادر به پرینت گرفتن از بعد سوم و لایه گذاری از مواد پایه به علاوه همان پرینت دو بعدی مرسوم است. به جای جوهر، این پرینتر از موادی چون پلاستیک استفاده می کند. مجریان این طرح معتقدند این موضوع به مردم کمک می کند تا محصولات و دستگاه های کوچک را در خانه هایشان پرینت بگیرند.
 بدنه پلاستیکی اسپیکر، سیم پیچ رسانا و آهن ربا همگی با پرینترهای Fab@Homes در دانشگاه کرنل ساخته شدند و اسپیکر به محض اتمام کار پرینت آماده استفاده می باشد. 

 

 
 پرینتر Fab@Home یک پرینتر پژوهشی است که توسط دو تن از دانشجویان برای کمک به آزمایشات پژوهشگران ساخته شده است. یکی از سازندگان این پرینتر اپوروا کایران فارغ التحصیل مهندسی مکانیک است که با روبرت مک کاردی بر روی این اسپیکر کار می کنند.  

 

 
 توانایی پرینت اجزایی مانند اسپیکر با استفاده از پرینتر خانگی یکی از وعده های تکنولوژی آینده چاپ سه بعدی است که تاکنون محقق نشده است.
 پرینترهای مرسوم برای پرینت سه بعدی مناسب نیستند و بسیاری از پرینترهای سه بعدی که به تازگی وارد بازار شده اند توانایی پرینت با مواد مختلف را ندارند. ساخت یک دستگاه همچنین نیازمند انتخاب موادی است که بتوانند با هم کار کنند. سیم پیچ رسانا، مس، و پلاستیک که از یک پرینتر بیرون می آیند نیازمند دماها و زمان های متفاوتی هستند.
 تحقیقات در خصوص پرینت سه بعدی هنوز در مراحل ابتدایی است. طی گزارشی که توسط گارتنر انجام گرفت پیش بینی می شود بازار پرینترهای سه بعدی ۱۰۰۰۰۰ دلاری در این سال با ۴۹ درصد رشد به ۵۶۵۰۷ واحد برسد. گارتنر پیش بینی می کند که این بازار با حدود ۷۵ درصد افزایش به ۹۸۰۰۰ واحد برسد و این رقم در سال ۲۰۱۵ مجدداً دو برابر شود.
  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.