دانشگاه ژاپن به دنبال افزایش کارآیی دانشگاه ها با تحلیل های رفتاری است

دانشگاه ژاپن به دنبال افزایش کارآیی دانشگاه ها با تحلیل های رفتاری است
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در همکاری با فوجیتسو ، قابلیت جدید تحلیل رفتاری با نام Academic Attribute Chart  بر اساس داده های آموزشی ذخیره شده در سیستم مدیریت آموزشی دانشگاه ملی یوکوهاما که CoursePower نام دارد ، بنا شده است. این سیستم میزان آمادگی هر دانشجو ، عادات مرور و میزان شرکت وی در بحث های کلاسی را اندازه گیری می کند. جنبه های متنوع رفتار دانشگاهی هر دانشجو چون میزان انگیزه، برنامه ریزی و پشتکار وی هم با نمودارهایی به نمایش در می آیند.
 استادان این دانشگاه به آسانی و به سرعت می توانند داده هایی را که بر عمق فهم و درک دانشجویان از درس تأثیر دارد را از طریق تست ها و گزارش ها به دست آورند. در نتیجه آن ها خواهند توانست تا دستورالعمل های آموزشی انفرادی بهتری برای هر یک از دانشجویان اعمال کنند.
 

 

  

 از ژوئن ۲۰۱۱ تا نوامبر ۲۰۱۲ ، پژوهشی برای سنجش ارتباط میان رفتار دانشگاهی و نتیجه استفاده از داده های آموزشی بر روی ۳۴۱۲ مورد به انجام رسید . با توجه به داده های جمع آوری شده ، جنبه های رفتار دانشگاهی به صورت بصری درآمده و تصویر سازی شدند. بر این اساس ، دانشگاه ملی یوکوهاما نمودارهای رفتار دانشگاهی و قابلیت تحلیل مطلوبی را توسعه داده و آن ها را به عنوان بخشی از CoursePower از آوریل ۲۰۱۳ به کار می گیرد.
 انتظار می رود پس از اجرای این برنامه ، قابلیت جدید تحلیل رفتاری با نام Academic Attribute Chart  پیامدهایی چون  دستورالعمل های انفرادی بهتر ، نرخ های کمتر ترک تحصیل ، ارزیابی بهتر کلاس ها توسط استادان ،سازمان دهی بهتر آزمون های داخلی و همین طور امکان درک بهتر وضعیت موجود را برای دانشجویان در پی داشته باشد.
 از سال ۲۰۱۰ ، دانشگاه ملی یوکوهاما از سیستم مدیریت آموزشی فوجیتسو استفاده می کند.  در کنار فوجیتسو و با همکاری این شرکت ، این دانشگاه مشغول پژوهش و بررسی داده های آماری ذخیره شده برای  آزمودن قابلیت جدید بوده است که به عقیده آن ها ، کیفیت آموزش را بهبود خواهد داد. در گام بعدی دانشگاه ملی یوکوهاما قصد دارد تا از قابلیت های جدید برای هدایت پیشرفت دانشجویان و بازتاباندن تأثیر آن بر کلاس های درسی بهره بگیرد.  از دیگر کارهای مد نظر این دانشگاه ، یکپارچه سازی CoursePower با سیستم اطلاعات دانشجویی برای توسعه هرچه بیشتر آن است.
 در آینده ، دانشگاه ملی یوکوهاما اطلاعات مربوط به شغل و حرفه دانشجویان را هم به این تحلیل ها خواهد افزود تا در کمک به شغل یابی دانشجویان هم آن ها را دخالت دهد . دانشگاه ملی یوکوهاما در حال حاضر بیش از ده هزار دانشجو دارد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.