Telemedicine یا دور درمانی با مجازی سازی به چه صورت است؟

Telemedicine یا دور درمانی با مجازی سازی به چه صورت است؟
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

دور درمانی – درمان از راه دور یک صنعت در حال رشد است که به پزشکان و متخصصان اجازه می‌دهد خدمات بهداشتی مراقبتی را از راه دور و از طریق راه‌حل‌های ارتباطی دیجیتال مانند ویدئو کنفرانس و چت ارائه دهند. به‌طور کلی، وزارت بهداشت ایالات متحده، دور درمانی – درمان از راه دور را این‌گونه تعریف می‌کند:

استفاده از اطلاعات الکترونیکی و فناوری‌های ارتباطی برای حمایت و ارتقاء مراقبت‌های بهداشتی بالینی از راه دور، آموزش مرتبط با سلامت بیمار، بهداشت عمومی و مدیریت سلامت. فناوری‌های دور درمانی شامل ویدئو کنفرانس، اینترنت، تصویربرداری و ارتباطات زمینی و بی‌سیم می‌شوند.

انتظار می‌رود ارزش صنعت دور درمانی یا درمان از راه دور تا سال ۲۰۲۵ به ۱۱۳ میلیارد دلار برسد. برای ارائه خدمات درمان از راه دور، ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی و سازمان‌ها، فناوری‌های جدیدی را اتخاذ می‌کنند که ارتباط از راه دور مؤثر را ممکن می‌سازند.

نیاز‌ها و چالش‌های دور درمانی – درمان از راه دور

مانند تعاملات حضوری سنتی، دور درمانی یا درمان از راه دور روی اطلاعات سلامت شخصی (PHI) متمرکز است که توسط HIPAA (قانون انتقال و پاسخ گویی الکترونیک بیمه سلامت) محافظت می‌شود. ماهیت ذاتی دور درمانی – درمان از راه دور می‌تواند از داده‌ها محافظت کند. همه راه‌حل‌های مورد استفاده با استاندارد‌ها و بهترین شیوه‌های امنیتی مطابقت ندارند.

سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی به راه‌حل‌های دور درمانی – درمان از راه دور نیاز دارند که این چالش‌های رایج را حل کند:

  • سازگاری با HIPAA
  • کنترل سخت‌گیرانه کاربر
  • امنیت و مدیریت دستگاه Endpoint
  • دسترسی آسان از راه دور
  • نرخ بالای سازگاری دستگاه/OS

دور درمانی

 

دسکتاپ‌های مجازی به برنامه‌های دور درمانی – درمان از راه دور کمک می‌کنند تا با در دسترس‌ بودن و ایمن بودن دسکتاپ‌ها و برنامه‌ها، بسیاری از چالش‌های این حوزه را برطرف کنند. بسیاری از افراد هرگز تمایلی به افشا شدن پرونده پزشکی و مشکلات سلامتی خود نداشته و ندارند، به همین دلیل در برابر دور درمانی موضع سفت و سختی گرفته و این روش را به هیچ عنوان ایمن نمی‌دانند.

دسکتاپ‌های مجازی از هر نقطه و در هر پلتفرم دارای اینترنتی، قابل‌دسترسی هستند. استفاده از این دسکتاپ‌های مجازی برای برقراری ارتباط با پزشک موردنظر یا پزشک در دسترس از طریق اپلیکیشن اختصاصی و از طریق ایجاد و ساخت یک حساب کاربری واحد امکان‌پذیر است.

این به این معنی است که اطلاعات پزشکی شما و تاریخچه ویدئو کنفرانس‌های برگزارشده قبلی شما فقط از داخل حساب کاربری خودتان قابل رؤیت و ردگیری هستند. هر شخصی فقط با نام کاربری و گذرواژه مخصوص خود قادر به وارد شدن به حساب کاربری خواهد بود.

داده‌های حساس و شخصی شما هرگز در لپ‌تاپ، تبلت، تلفن همراه یا رایانه‌های شخصی که در معرض سرقت و سوءاستفاده افراد غیر هستند ذخیره نمی‌شوند. این قابلیت همچنین داده‌های حساس شما را از خطر پاک شدن و گم‌شدن در امان نگه می‌دارد.

دسترسی، تحرک و امنیت، دسکتاپ مجازی را به یک راه حل‌ایده‌آل برای دور درمانی – درمان از راه دور  و سلامت از راه دور تبدیل می‌کند.

۴ مزیت VDI برای افزایش سطح سلامت از راه دور

۴ روش زیر برای دور درمانی – درمان از راه دور می‌توانند مورد استفاده قرار گرفته و مفید اثر واقع شوند:

 VDIجریان کار را ساده کرده و از آن پشتیبانی می‌کند

جلسات بهداشت از راه دور (Telehealth sessions) چیزی بیش از یک تعامل ویدیویی بین بیمار و مراقب است. حمایت‌کنندگان، علاقه‌مندان و پزشکان فعال در این حوزه نیاز به دسترسی به تمام سوابق بیمار و داده‌های بالینی دارند. ایجاد یک پایگاه داده جهانی همواره مورد بحث بوده و محل اختلاف بین سازمان بهداشت جهانی و حکومت‌های کشورهای مختلف است.

برای اینکه دور-درمانی به هدف خود برسد، نیاز به یک پایگاه داده اساسی متشکل از اطلاعات و سوابق پزشکی بیماران و تمام افراد است. در غیر این صورت، در هر بار برقراری ارتباط با یک پزشک، باید چالش توضیح دادن مشکل، حساسیت‌های دارویی، سوابق پزشکی، معاینات و درمان‌های انجام‌شده قبلی را به جان بخریم که از حوصله بیشتر افراد خارج است.

ساده‌سازی مدیریت فناوری اطلاعات

هاینز می‌گوید که اکثر بیمارستان‌ها فضای کافی برای جای دادن همه تجهیزات پزشکی موردنیاز را ندارند. در حالی که بیماران و مراجعه‌کنندگان انتظار دریافت بهترین و کامل‌ترین خدمات را دارند، گنجاندن تعداد زیادی از دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها یک چالش بزرگ برای کارکنان حوزه فناوری اطلاعات بیمارستانی خواهد بود.

VDI به حل این چالش کمک می‌کند. طبق نظر هاینز: زمانی که فناوری اطلاعات به کمک بیماران و بیمارستان‌ها بیاید، دور درمانی – درمان از راه دور به یک فرآیند بسیار ساده‌تر تبدیل خواهد شد، چرا که دور درمانی بر محیط VDI متمرکز است و نیازی به دستگاه‌های اضافی و ترجیحات شخصی بیمارستان‌های مختلف ندارد.

هاینز می‌گوید: تا جایی که می‌توان باید مراحل تشخیص و درمان بیماران را ساده‌سازی کرد، پزشکان موردنیاز بیمار را در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار بیمار قرار دهید، این همان هدف بزرگ کادر درمانی و جامعه پزشکی است.

VDI حریم خصوصی و امنیت ویزیت‌های مجازی را بهبود می‌بخشد

برای اینکه دور درمانی – درمان از راه دور پتانسیل کامل خود را بروز دهد، ضروری است که بیماران، کادر درمان و ارائه‌دهندگان پلتفرم‌های دور درمانی به توانایی این روش درمانی برای محافظت از داده‌های حساس، شخصی و پزشکی اطمینان داشته باشند.

VDI یا مجازی سازی دسکتاپ دسترسی به سیستم‌های مراقبت از بیمار را از طریق پروتکل‌های ارتباطی رمزگذاری شده استاندارد و ایمن فراهم می‌کند. داده‌های موجود در پایگاه‌های داده و داده‌های پشتیبان (BackUps) نیز معمولاً توسط زیرساخت ذخیره‌سازی NetApp رمزگذاری می‌شوند.

علاوه بر این، راه‌حل‌های VDI NetApp می‌توانند از مکانیسم‌های امنیتی مختلف کنترل دسترسی (access control) و اندپوینت (endpoint)، مانند احراز هویت‌های چندمرحله‌ای (multifactor authentication) و سیستم‌هایی مانند اسکن اثرانگشت و اسکن عنبیه چشم (posture checking) استفاده کنند.

دسکتاپ‌های مجازی به بیمارستان‌ها اجازه می‌دهند که به‌سرعت سلامت از راه دور را مقیاس‌بندی کنند

یکی از چالش‌برانگیزترین ویژگی‌های یک همه‌گیری، غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است، از افزایش پیش‌بینی‌نشده تقاضای دور درمانی – درمان از راه دور تا تنوع منطقه‌ای. سهولت استقرار VDI NetApp یکی از جذابیت‌های این روش درمانی است، به‌ویژه برای کاربران و مؤسساتی که تجربه قبلی کار با VDI یا دور درمانی – درمان از راه دور را ندارند.

زمانی که با وقوع یک بیماری و پاندمی جدید، کادر درمان در موقعیت «من قبلاً هرگز این کار را انجام نداده‌ام، اما اکنون باید آن را انجام دهم» قرار می‌گیرند، اینکه بتوانید در یک بازه زمانی کوتاه، آموزش‌های لازم را به آن‌ها بدهید، مانند یک رویا می‌ماند؛ اما این رویا به کمک یک اپلیکیشن اختصاصی و ایمن، دست‌یافتنی به نظر می‌رسد.

هاینز می‌گوید که پیاده‌سازی سریع این روش در محل و فضای ابری یا ترکیبی از هر دو، یکی از دلایلی است که سازمان‌ها به NetApp علاقه‌مند می‌شوند.

زیروکلاینت یک دسکتاپ مجازی است که می‌تواند زیرساخت عالی و ایمنی برای دور درمانی فراهم آورد. زیروکلاینت شامل ویژگی‌های زیر می‌شود:

مجازی سازی مراکز بهداشتی و بیمارستان ها با زیروکلاینت یونیوو

  • تجربه پردازشی بی‌نقص
  • ارائه محیط کاربری منعطف، قابل مدیریت، ایمن و بسیار راحت
  • پشتیبانی رزولوشن گرافیکی فول فریم
  • طراحی سبک و ظریف
  • بدون فن (fanless) و بی‌صدا

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با دور درمانی – درمان از راه دور آشنا کنیم. این روزها صنعت دور درمانی بسیار رشد کرده و محبوب شده است. البته برای ارائه خدمات به صورت دور درمانی به یک دسکتاپ مجازی نیاز است. همان‌طور که گفتیم زیروکلاینت می‌تواند به عنوان یک دسکتاپ مجازی ایمن و کاربردی به ارائه‌دهندگان خدمات از راه دور کمک کند. از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، از شما متشکریم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.