رویکرد کلی شرکت دل در تولید لپ‌تاپ‌های گیمینگ

رویکرد کلی شرکت دل در تولید لپ‌تاپ‌های گیمینگ
زمان مطالعه: 2 دقیقه

برخلاف طرح‌های بنیادی شرکت‌های دیگر در تولید لپ‌تاپ‌های گیمینگ، شرکت دل یک رویکرد متفاوتی نسبت به سایر رقبا دارد. به عنوان مثال صفحه کلید محصولات برجسته شرکت‌های دیگر مانند Predator Triton 700 ایسر و ROG Zephyrus ایسوس، با وجود استفاده از کارت‌های گرافیکی قوی، هر دو به گونه‌ای باریک طراحی شده‌اند و از مقاومت پایینی برخوردار شده‌اند. اما شرکت دل چنین رویه ای را دنبال نمی‌کند و صفحه کلید محصولات گیمینگ خود را بسیار مقاوم طراحی کرده است.
 در همین راستا مقامات شرکت دل به تازگی اعلام داشتند که سیاست فعلی خود در تولید لپ‌تاپ‌های گیمینگ را حفظ خواهند کرد و صفحه کلید محصولات آینده را همانند Dell Inspiron 15 7000 یا Alienware 15  تولید می‌کنند.
 این بدان معناست که به احتمال زیاد صفحه کلید محصولات گیمینگ آینده دل همانند سایر رقبا باریک نخواهند شد. جو اولمستد، مدیر برنامه‌های رایانه‌ای دل می‌گوید که داشتن یک صفحه کلید قدرتمند برای علاقه‌مندان به بازی‌های رایانه‌ای، کلیدی‌ترین تصمیم این شرکت در ساخت لپ‌تاپ‌های گیمینگ است.

   

شرکت دل و لپ تاپ های گیمینگ

 
 وی در ادامه افزود: “ما با این کار به راحتی می‌توانیم یک پردازنده گرافیکی قوی 1080 MQ را در لپ‌تاپ‌های 15 اینچی خود نیز قرار دهیم. اگرچه ممکن است وزن لپ‌تاپ‌های ما بالا برود، اما کاربران ما داشتن یک صفحه کلید کامل و قدرتمند را ترجیح می‌دهند.”
 شرکت دل بر این باور است که اندازه 25 میلیمتر برای کیبورد یک لپ‌تاپ اندازه خوبی است و به طراحان خود اجازه می‌دهد تا از باتری بزرگتری در دستگاه استفاده کنند. اما باریک شدن صفحه کلید باعث می‌شود تا از چنین ویژگی‌های مهمی چشم پوشی کرد. این در حالیست که محصولات گیمینگ به باتری‌های قوی نیاز دارند و دل به این موضوع توجه ویژه ای دارد.
 بر همین اساس شرکت دل جدیدترین لپ‌تاپ گیمینگ Inspiron 7000 خود را در با مشخصات ذکر شده و در اندازه های ۱۴ و ۱۵ اینچی روانه‌ی بازار کرده است. مدل ۱۴ اینچی به نوعی یک مدل اقتصادی در این سری به شمار می‌رود و از قدرت سخت افزاری ضعیف‌تری در مقایسه با مدل 15 اینچی خواهد بود.
 از آنجا که این دو مدل دارای بدنه‌های نسبتا ضخیمی هستند، شرکت دل به راحتی توانسته است از این فضا نهایت استفاده را ببرد و امکانات جانبی و پورت‌های متعددی شامل پورت HDMO، پورت USB2، USB3، قفل کنسینگتون برای جلوگیری از سرقت لپ تاپ، ورودی کارت حافظه‌ و ورودی هدفون و میکروفون را در آنها تعبیه کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.