11 ترفند مخفی ویندوز 10 که بعید است آنها را بدانید

11 ترفند مخفی ویندوز 10 که بعید است آنها را بدانید
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

در این مقاله به بررسی ۱۱ ترفند مخفی ویندوز ۱۰ میپردازیم ، امیدواریم لذت ببرید.

۱ .تکان دادن

این قابلیت برای اولین بار در ویندوز ۷ ایجاد شد اما بسیاری از کاربران از آن اطلاعی ندارند. اگر صفحهتان پر از پنجرههای مختلف است میتوانید قسمت بالایی پنجره ی مورد نیازتان را با ماوس نگه دارید و سپس آن را روی پنجره های دیگر تکان دهید. ناگهان تمام پنجرهها مینیمایز میشوند. دوباره این کار را انجام دهید و تمام پنجره ها به حالت معمولی بر میگردند.

۲ . صفحه تان را بچرخانید

این نکته برای بسیاری از کاربران مفید نخواهد بود اما میتوانید با فشار دادن دکمه های D + Alt + Ctrl و یکی از فلش ها صفحه تان را بچرخانید. فلش پایین باعث برعکس شدن صفحه میشود، فلش های چپ یا راست باعث چرخیدن ۹۰ درجه ای صفحه شده و فلش بالا نیز صفحه را به حالت معمولی بر میگرداند. اگر از چند نمایشگر استفاده میکنید چنین امکانی به شما اجازه میدهد که صفحه تان را به همان شکلی که دوست دارید تنظیم کنید.

همچنین میتوانید با کلیک راست روی صفحهی دسکتاپ و انتخاب Rotation > Options Graphics صفحهتان را به هر شکلی که میخواهید بچرخانید. این امکان در ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰ قابل استفاده است.

ترفند مخفی ویندوز

۳ . اسلاید کردن برای خاموش کردن را فعال کنید

تا آنجایی که میدانیم این حقه فقط در ویندوز ۱۰ جواب میدهد. کار پیچیدهای است و احتماالً ارزشش را نداشته باشد اما روش انجام آن این است: روی دسکتاپ راست کلیک کرده و Shortcut > New را انتخاب کنید. در پنجرهای که باز میشود عبارت زیر را وارد کنید:

windir%\System32\SlideToShutDown.exe%

با این کار یک آیکن روی دسکتاپتان ایجاد میکنید که قابلیت کلیک شدن دارد و میتوانید نامش را تغییر دهید. برای اینکه با استفاده از این قابلیت ویندوز خود را خاموش کنید روی فایلی که ایجاد کرده اید کلیک کنید، با کلیک روی این فایل سایه ای قسمتی از صفحه را میپوشاند و با پایین کشیدن آن میتوانید ویندوز خود را خاموش کنید.

ترفند مخفی ویندوز

۴ . فعال کردن God Mode

آیا یکی از آن کاربرانی هستید که میخواهید به تمام قسمتهای ویندوز دسترسی داشته باشید؟ در اینصورت God Mode مختص شما ایجاد شده است. روی دسکتاپ راست کلیک کرده و Folder > New را انتخاب کنید، نام پوشه را به عبارت زیر تغییر دهید:

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

برای اینکه وارد حالت Mode God شوید روی این پوشه کلیک کرده و از قدرت جدیدتان لذت ببرید.

ترفند مخفی ویندوز

۵ . بازی های مخفی کورتانا

در واقع نمیتوان به آنها بازی گفت اما میتوانید از آنها برای وقتکشی استفاده کنید. میتوانید بنویسید ( یا بگویید ) Paper Rock« «Scissors» ،Die the Roll«یا «Coin the Flip «تا یکی از این بازی ها را اجرا کنید.

۶ . به سرعت بین دسکتاپ های مجازی جابه جا شوید

آیا دوست دارید چندین کار را در آن واحد انجام دهید؟ منظورم این است که واقعاً چندین کار را در آن واحد انجام دهید. خب با ویندوز ۱۰ کارتان آسان شده است چون دیگر واقعاً میتوانید بدون نصب نرم افزارهای اضافی به دسکتاپ های مجازی ویندوز دسترسی داشته باشید.

برای دسترسی به این دسکتاپ های مجازی روی View Task کلیک کنید ( آیکن سمت راست منوی ویندوز ). با این کار تمام پنجره های باز و اپ هایتان تبدیل به آیکن میشوند. سپس میتوانید هر کدام از آنها را به دسکتاپ جدیدتان با عنوان «desktop New «منتقل کنید که باعث ایجاد یک دسکتاپ مجازی جدید میشود. با چنین کاری میتوانید برنامه های کاری، شخصی و شبکه ی اجتماعی تان را جدا کرده و در دسکتاپ های مختلف قرار دهید.

با کلیک روی View Task میتوانید با left/right+Ctrl+button Windows بین این دسکتاپ های مجازی جابه جا شوید. چنین چیزی به شما اجازه میدهد که به طور خودکار بین پنجره های باز دسکتاپ های مختلفتان جابه جا شوید و آیکن های موجود در دسکتاپتان نیز دست نخورده باقی بماند.

برای حذف کردن این دسکتاپ های مجازی به View Task بروید و دسکتاپ مجازی مورد نظرتان را حذف کنید، با چنین کاری برنامه های باز درون آن دسکتاپ حذف نمیشوند بلکه آنها را به دسکتاپ بعدی منتقل میکنید.

ترفند مخفی ویندوز

۷ . پنجره ی Command Prompt را شفاف کنید.

به نظر میرسد که این امکان مختص ویندوز ۱۰ است ( یا حداقل در ویندوز ۷ وجود ندارد ). احتمالا این امکان فقط برای درصد کمی از کاربران مفید خواهد بود اما اگر از آن دسته کاربرانی هستید که دوست دارند با Command Prompt دستورات خودشان را در محیط ویندوز اجرا کنند با استفاده از این حقه میتوانید در حین انجام این کار، دید خود از صفحه ی دسکتاپ را نیز حفظ کنید.

برای دسترسی به Command Prompt در ویندوز ۱۰ روی منوی ویندوز کلیک کرده و Command Prompt را تایپ کنید تا برنامه ی آن به شما نمایش داده شود. روی آن کلیک کرده و برنامه را باز کنید. برای شفاف کردن پنجره روی قسمت بالایی پنجره راست کلیک کنید تا منویی برایتان باز شود و سپس «Properties « را انتخاب کنید. روی تب Colors کلیک کنید تا گزینه های شخصی سازی برایتان نمایش داده شود و در این قسمت اسلایدر Opacity را میبینید که با تنظیم آن میتوانید پنجرهی Prompt Command را شفاف کنید

با استفاده از این امکان میتوانید در حین انجام دستوراتتان صفحه ی دسکتاپ را نیز مشاهده کنید. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که از چنین امکاناتی شگفت زده میشوند حتماً این قابلیت را امتحان کنید.

Mixed Reality Viewer . 8

آپدیت Windows Fall Creators اپ Mixed Reality Viewer را روی سیستم تان نصب می کند. نام این برنامه اخیراً به ۳D Viewer تغییر پیدا کرده است. با کورتانا دنبال این برنامه بگردید و آن را باز کنید تا با مدل های سه بعدی بازی کنید، مدلهایی را که در Paint 3D ایجاد کرده اید در این برنامه باز کنید و یا از هزاران مدل موجود در کتابخانه ی مایکروسافت استفاده کنید. اگر هدست Mixed Reality دارید یا می خواهید با توسعه ی مدل های سه بعدی این چنینی آشنا شوید این برنامه میتواند نقطه ی شروع شما باشد.

۹. حالت تاریک File Explorer

حالت تاریک برای منوی استارت، تسکبار، اکشن سنتر و دیگر اپ ها موجود بوده است اما حالا دیگر میتوانید این امکان را برای File Explorer نیز فعال کنید. میتوانید به Settings > Personalization > Colors بروید و سپس به پایین صفحه رفته و Choose your default app mode را می بینید، این گزینه را از light به dark تغییر دهید.

۱۰. عکس گرفتن از صفحه

عکس گرفتن از صفحه یکی دیگر از امکاناتی است که ویندوز در آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ خود عرضه کرده است. حالا دیگر می توانید با استفاده از ابزاری با نام Snip & Sketch این کار را به درستی انجام دهید. با میانبر S+key Windows+Shift می توانید یک عکس تمام صفحه یا مستطیلی از صفحه تان بگیرید و آن را ویرایش کنید.

۱۱ . نوار بازی مخفی

با استفاده از میانبر Windows Key+G می توانید نوار بازی جدید و بهبودیافته ی ویندوز را مشاهده کنید. با این نوار بازی می توانید ویندوز خود را وارد حالت بازی کرده ( که منابع سیستم را به سمت بازی شما هدایت میکند، نوتیفیکشن ها را خاموش می کند وبه شما اجازه می دهد بازی تان را ضبط کرده و منتشر کنید ( و پنلی در اختیارتان قرار میگیرد تا کنترل بیشتری روی صدا داشته باشید. همچنین می توانید در منوی استارت دنبال Game Bar بگردید تا میانبرهای جدیدی برای روشن کردن میکروفن، عکس گرفتن از صفحه، تایمر ضبط و تنظیمات دیگ تعریف کنید.

ترفند ویندوز

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی  محصولات سازمانی بهین تکنولوژی  و خرید آل این وان ، خرید مینی کامپیوتر از صفحات مربوطه بازدید کنید. برای مشاوره و اطلاع از قیمت انواع محصولات یونیوو با شماره ۸۶۰۴۳۳۰۶ تماس حاصل فرمایید. صفحه رسمی اینستاگرام بهین تکنولوژی را دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.