توقف توزیع نسخه‌ی جدید Windows 10

توقف توزیع نسخه‌ی جدید  Windows 10
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

توقف توزیع نسخه جدید ویندوز ۱۰
 
 شرکت مایکروسافت پس از مشاهده‌ی اشکال در نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ ، ارائه‌ی این نسخه را تا دهم‌اکتبر سال ۲۰۱۸ ، متوقف‌کرده‌است.
 غول نرم‌افزاری دنیا، یعنی شرکت مایکروسافت، پس از رویداد ارائه‌ی Surface های جدید خود، در اوایل هفته‌‌ی پیش، شروع به ارائه‌ی نسخه‌ی جدید Windows 10  به بازار کرده‌ بود تا این‌که کمی بعد کاربران متوجه‌ شدند که پس از نصب این نسخه‌ی تازه، برخی از اسناد و اطلاعاتشان حذف‌شده‌است.
 مایکروسافت در سایت پشتیبان خود بیان‌داشته‌است که:”ما پس از دریافت گزارش‌های مبتنی‌بر پاک‌شدن برخی از فایل‌ها و اطلاعات بسیاری از کاربران پس از نصب نسخه‌ی به‌روز رسانی‌شده‌ی اکتبر ۲۰۱۸,  Windows 10،ارائه‌ی این نسخه را متوقف‌کرده‌ایم.”
 مایکروسافت، جهت حل این مشکل به کاربران پیشنهادکرده‌است به‌طور مستقیم با شرکت تماس‌گرفته و درصورتی که تا به حال نسخه‌ی جدید Windows 10 را دانلودکرده‌اند، برای نصب آن، دست‌نگه‌دارند تا رسانه‌های جدید دردسترس‌قرار گیرند.بسیاری دیگر از کاربران Windows 10 ، از این شکایت‌ دارند که پس از نصب نسخه‌ی جدید، دیگر قادر نیستند از طریق Microsoft Edge Browser  و بقیه‌ی فروشگاه‌های نرم‌افزاری به اینترنت متصل‌شوند. ازطرف دیگر، امکان کاربرد این نسخه‌ی جدید از Windows 10 ، به علت ناسازگاری با درایورهای اینتل، روی برخی از PCها به‌کلی  متوقف‌شده‌است.
 هنوز مشخص‌نیست که این اشکال، چند کاربر Windows 10  را با مشکل مواجه‌کرده‌است، اما حتی اگر درصدکمی از کاربران را هم تحت‌تاثیرقرارداده‌باشد، بازهم تعجب‌برانگیز است که این مشکل درطول آزمایش آپدیت ماه‌اکتبر، شناسایی‌نشده‌است. با اینکه میلیون‌ها نفر به آزمایش نسخه‌ی تستی جدید ویندوز۱۰ کمک‌می‌کنند اما اخیرا  کیفیت نسخه‌های جدید Windows 10  ، با مشکلاتی مواجه‎شده‌است. در اوایل امسال، مایکروسافت، نسخه‌ی آوریل ۲۰۱۸  Windows 10   را هم با تاخیربه‌بازار عرضه‌کرد چراکه مشکلاتی مبنی بر Blue Screen of Death issues در آن نسخه وحودداشته‌است که البته پیش از این‌که دردسترس کاربران قرارگیرند، برطرف‌شده‌بودند.
  
 
 مایکروسافت قصد داشت تا سه‌شنبه‌ی آینده، آخرین نسخه‌ی Windows 10 را دردسترس کاربران قرار دهد اما این احتمال وجود دارد که تحقیقات این شرکت درراستای حل کامل این مشکل عمده، ادامه‌یابد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.