بیست و سومین دوره نمایشگاه الکامپ

بیست و سومین دوره نمایشگاه الکامپ
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

 نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید، عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و رایانه کشور است که هر ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌گردد.
 در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای این صنعت اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقمندان عرضه می‌گردد و فرصت مناسبی برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد.
 دستاوردهای این تعاملات سرآغاز بسیاری از همکاری‌های تجاری بین دست اندرکاران حوزه الکترونیک و رایانه است که نقش معنی داری در تحرک بخشیدن به حوزه صنعت، تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل دارد. افزایش حضور صنایع کشور در عرصه‌های بین المللی، زمینه شکوفایی این حوزه از صنعت و فن آوری را بیش از پیش فراهم نموده و انتظار می‌رود در دوره بیست و سوم نمایشگاه الکامپ که در فاصله ۳۰ تیرماه تا ۲ مرداد ماه ۹۶ برگزار خواهد گردید، فرصت مناسبی را در اختیار فعالان این حوزه در داخل و خارج کشور قرار دهد تا با یافتن مخاطبان بالقوه خود، سطح تعامل بین المللی خویش را بطور چشمگیری ارتقاء بخشند.
 

 الکامپ 96

 
 
 الکامپ بیست و سوم در سالی برگزار می شود که به نام سال ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” مزین شده و با توجه به محوریت فناوری اطلاعات در توسعه کشور، با عنوان فناوری اطلاعات محور توسعه اقتصادی و جامعه دانش بنیان کار خود را آغاز خواهد کرد.
 سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور که برگزارکننده دوره بیست و سوم الکامپ به حساب می‌آید، با حمایت ارزشمند سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران و مشارکت و حمایت موثر نهادها، انجمن‌ها و تشکل‌ها نهایت تلاش خود را بکار گرفته تا این دوره از نمایشگاه با کیفیت و نظم متفاوت برگزار گردد. امیدوار است بازخورد مشارکت کنندگان پس از برگزاری دوره بیست و سوم نیز موید همین امر باشد.
 
 اما الکامپ چیست؟
 نمایشگاه الکامپ (Elecomp) بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و رایانه کشور است که هر ساله با حضور گسترده مخاطبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌گردد.
 در این نمایشگاه جدیدترین دستاوردهای صنعت رایانه به علاقمندان عرضه می‌گردد و فرصت مناسبی برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد. دستاوردهای این تعاملات نقطه آغاز بسیاری از همکاری‌های تجاری بین دست اندرکاران حوزه الکترونیک و رایانه است که نقشی پر رنگی در تحرک بخشیدن به این حوزه‌ صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفا می‌نماید.
 در حقیقت الکامپ ترکیبی از حروف Electronics, Computer & E-Commerce و نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک است.
 الکامپ معتبرترین نمایشگاه در این زمینه است که همه ساله با حضور شرکت‌های ایرانی و خارجی فعال در این زمینه‌ها برگزار می‌شود. در نتیجه الکامپ را می‌توان پربازدیدترین نمایشگاه تخصصی در بین ۵۰ نمایشگاه تخصصی دیگر ایران دانست که هر ساله طیف وسیعی از مخاطبان علاقه‌مند به فناوری را به محل دائمی نمایشگاه‌ها می‌کشاند.
  
 تاریخچه الکامپ
 اولین برگزاری نمایشگاه رایانه‌ای ایران به سال ۱۳۶۹ باز می‌گردد. در آن سال‌ها نمایشگاه رایانه هر دو سال یک بار برگزار می‌شد و از سال ۷۹ بود که برگزاری این نمایشگاه سالانه شد. اولین نمایشگاه رایانه در ایران نمایشگاه بین‌المللی رایانه، برق، الکترونیک و ارتباطات نام داشت. کلمات برق و ارتباطات در سال‌های بعد از عنوان این نمایشگاه حذف شده و سپس این نمایشگاه الکامپ نام گرفت که منظور نمایشگاه الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیکی است.
 از همان ابتدای برگزاری نمایشگاه الکامپ، جذابیت‌های آن با تمامی نمایشگاه‌هایی که در ایران برگزار می‌شود متفاوت بوده و بر اساس آمار بالاترین مخاطب را در کشور به خود اختصاص داده است. در دوره‌های مختلف الکامپ مشکلات و افت و خیزهای فراوانی رخ داده است. اما این نمایشگاه به دلیل استقبال پر شور همچنان به قوت برگزار می‌شود.
 معمولا کشورهایی مانند چین، تایوان، اندونزی، فرانسه، نروژ، ژاپن، کره‌جنوبی، هلند، ایتالیا، سنگاپور،‌ آلمان،‌ سوئیس، کانادا، هند و روسیه از جمله کشورهایی هستند که هر ساله در نمایشگاه الکامپ تهران حضور دارند.
 حضور سازمان‌ها و نهادهای دولتی و معرفی خدمات دولت در حوزه‌های مختلف در قالب سالن دولت الکترونیک طبق سنوات گذشته نیز پیش‌بینی شده است و برنامه‌های جامعی جهت دعوت از مقامات و مسئولان بخش دولتی و خصوصی جهت حضور و بازدید از نمایشگاه در دستور کار ستاد قرار دارد.
 
 اهداف برگزاری نمایشگاه الکامپ
 هدف از برگزاری اکثر نمایشگاه‌ها، اطلاع رسانی و ایجاد ارتباط بین شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان است. این تفکر که چگونه می‌توان با برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی به اهداف مورد نظر دست یافت، همواره مهمترین موضوع مورد بحث در نمایشگاه الکامپ است. با وجود تغییر زمان بیست و سومین دوره نمایشگاه الکامپ، به نظر می‌رسد مسئولین برگزار کننده اهداف متفاوت‌تری را نسبت به سال‌های گذشته دنبال می‌کنند. از جمله این اهداف می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
  

   

 • برپایی سالن اشتغال به عنوان یکی از اقدامات جدید در نمایشگاه بیست و سوم الکامپ
 •  

 • شناسایی نیروی کار فعال و متخصص از طریق فراخوان عمومی و معرفی این افراد به شرکت‌ها جهت جذب و ایجاد اشتغال
 •  

 • درنظرگرفتن سالن اختصاصی برای شرکت‌های نوپا که پیش‌بینی می‌شود حدود ۶۰۰ شرکت در این رویداد حضور یابند.
 •  

 • فرصتی مناسب برای برطرف کردن مشکلات شرکت‌های فعال این حوزه و ایجاد توسعه پایدار اقتصادی
 •  

 • توجه جدی مسئولان و مردم به صنعت بازی‌های رایانه‌ای
 •  

 • فراهم آوردن شرایط حضور صاحب نظران جهانی برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی در این نمایشگاه و برگزاری کنفرانس های تخصصی
 •  

 • تغییر رویکرد نمایشگاه از شیوه سنتی خود به سمت نمایشگاهی رویداد محور
 •  

 تغییر زمان برگزاری بیست و سومین نمایشگاه الکامپ
 بر اساس تصمیم جدید سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، قرار است بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیکی (الکامپ) که هر ساله در آذرماه برگزار می‌شد، امسال در ۳۰ تیر ماه تا دوم مردادماه ۹۶ برگزار شود. هدف از تغییر این زمان، ارائه مناسب‌تر دستاوردهای این حوزه در فصل تابستان عنوان شده است.
 به گفته رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، زمان نامناسب برگزاری این نمایشگاه و همجواری آن با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور در سال‌های گذشته، فعالان این حوزه را با فضای محدود مواجه می‌کرد اما با تلاش سازمان نظام صنفی این مشکلات در الکامپ بیست و سوم برطرف خواهد شد. وی فضای درخواستی متقاضیان را حدود ۶۳ هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: هرچند فضای نمایشگاهی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار مترمربع است اما سعی می‌کنیم مکان مناسب در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
 رییس سازمان نطام صنفی رایانه‌ای کشور تاکید کرد که باید برای استارتاپ‌ها، بازی‌های رایانه‌ای، اشتغال و دولت الکترونیک نیز سالن‌های مناسب فراهم شود تا حضوری فعال و با نشاط در این نمایشگاه داشته باشند.
 
 حضور بهین تکنولوژی در الکامپ
 امسال نیز شرکت بهین تکنولوژی همانند سال‌های گذشته، با هدف معرفی و ارائه آخرین محصولات خود در این نمایشگاه شرکت می‌کند. در همین راستا از عموم هم میهنان گرامی دعوت می‌شود تا با بازدید از غرفه بهین تکنولوژی، سالن ۳۸ (آلمان) غرفه ۴۲۵، اطلاعات کاملی از محصولات و خدمات این شرکت را دریافت نمایند. در این غرفه، اطلاعات جامعی درباره انواع محصولات از برندهای لنوو، دل در اختیار بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
 همچنین بهین امسال با محصولات برند یونیوو (آل این وان/ استند/ مینی پی سی/ پی سی استیک) به همراه گارانتی بهین در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.
 لازم به ذکر است شرکت بهین تکنولوژی در این نمایشگاه همانند دوره‌های قبلی در بخش دپارتمان لوازم جانبی، از برخی محصولات جدید و پرطرفدار روموس از جمله پاوربانک و شارژر استیشن نیز رونمایی خواهدکرد.

  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.