Zuck bucks برنامه جدید متا برای اینستاگرام و فیسبوک

Zuck bucks برنامه جدید متا برای اینستاگرام و فیسبوک
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مارک زاکربرگ به دنبال توسعه سکه‌های مجازی یا همان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) با نام مستعار «Zuck Bucks» برای کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام به عنوان بخشی از مجموعه محصولاتی است که برای کاهش وابستگی پلت‌فرم‌هایش به تبلیغات در متاورس آینده طراحی شده‌ ، میباشد.

گروه مادر فیس‌بوک یا متا ” Meta ” ، به دنبال توسعه طیف وسیعی از محصولات مجازی – از جمله توکن‌های دیجیتال و «کوین‌های خالق / creator coins » – برای تنوع بخشیدن به درآمد و احیای پایگاه کاربری خود است که به طور فزاینده‌ای به رقبای جدیدتر مانند TikTok روی می‌آورد.

در حالی که متا ارائه‌دهنده شبکه رسانه‌های اجتماعی غالب باقی می‌ماند – درآمد آن در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۳۷ درصدی به ۱۱۸ میلیارد دلار رسید –  TikTok ، همچنین کسب‌وکار غیر تبلیغاتی عظیمی با امکان خرید درون برنامه ای  را ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز متا ثابت کرده است که به سرعت محصولات موفقی را توسط رقبایش عرضه شده ، عرضه و به فروش میرساند، در حال بررسی راه هایی برای افزایش کسب درآمد از کاربران خود است.

محصولاتی که مورد بررسی قرار می‌گیرند شامل «نشان‌های اجتماعی / social tokens » یا «نشان‌های شهرت / reputation tokens » هستند که می‌توانند به عنوان پاداش توسط کاربران استفاده شوند. همچنین به دنبال “کوین های خالق” است که می تواند توسط اینفلوئنسرها در اینستاگرام استفاده شود.

اگر از توییچ / Twitch شرکت آمازون استفاده کرده باشید، متوجه خواهید شد که این نرم افزار از یک سیستم به اصطلاح انعام دهی استفاده میکند که به موجب آن طرفداران سکه هایی را خریداری میکنند و با استفاده از آن هدایایی به سازندگان (اینفلوئنسر) مورد علاقه شان میدهند.

 

واقعی باش ( BeReal ) همه چیز درباره رقیب اصلی اینستاگرام

 

همچنین اینفلوئنسرها میتوانند برای افزایش بازدید ویدئوهایشان یا به اصطلاح Promote ویدئوها از آن استفاده کنند.

تمامی این ابتکارات توسط تیم مالی فیس بوک ( Meta Financial Technologies ) رهبری میشود. که به دنبال خلق یک ارز دیجیتال جهانی هستند. البته این اقداماتت متا موضوع جدیدی نیست و اوایل سال گذشته با پروژه ای با نام Libera و بعدا Deim شروع شد که با تنظیم کنندهای ایالات متحده به مشکل خورده و متوقف شده.

این اولین باری نیست که فیسبوک به دنبال ورود به دنیای مالی مجازی باشد. برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ ، Facebook Credits را برای تسهیل خریدهای درون برنامه ای در بازی محبوب آن زمان Zynga’s FarmVille راه اندازی کرد.

متا همچنین به دنبال ورود به دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض ( NFT ) است و برنامه‌هایی برای ادغام آن‌ها در اینستاگرام و فیسبوک دارد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.