DELL ارائه دهنده زیرساخت اینترنت اشیا

DELL ارائه دهنده زیرساخت اینترنت اشیا
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت DELL در نظر دارد تا خود را به عنوان یکی از ارائه دهندگان پیشرو در زمینه زیرساخت های اینترنت اشیا معرفی کند. 

 اینترنت اشیا

 
 تحلیلگران شرکت IDC پیش بینی می کنند تا سال ۲۰۲۰ حدود ۲۱۲ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت وجود خواهند داشت که همگی آنها با عنوان اینترنت اشیاء یا IOT شناخته می شوند. شرکت های بزرگ دیگری همچون سیسکو نیز نظر مشابهی را در ارتباط با این موضوع مطرح کرده اند.
 بسیاری از کارشناسان دوران حال حاضر را دوران شکوفایی اینترنت اشیا می دانند، به گونه ای که بسیاری از  سازمان های بزرگ درصدد هستند تا اقدامات رو به جلویی را در عصر جدید دگرگونی های دیجیتال انجام دهند و خود را با IOT سازگار نمایند.
 همانطور که به نظر می رسد، در حال حاضر موضوع اینترنت اشیاء یکی از مهمترین مباحث اصلی در حوزه فناوری اطلاعات است و شرکت های بزرگ درصدد هستند تا سرمایه گذاری های کلانی را در این بخش انجام دهند. یکی از این شرکت ها، DELL می باشد که به تازگی اعلام داشته توانایی پشتیبانی از ۱۳ میلیارد دستگاه در زمینه اینترنت اشیاء را داراست.

   

DEll and IOT
  

 شرکت دل به وضوح در دنیای رایانه، تولید سرورهای رده بالا، و تولید رایانه های شخصی یکی از پنج شرکت اصلی در سطح جهان است. اما هم اکنون مقامات این شرکت قصد دارند با توجه به اهمیت زیرساخت های ضروری در عصر دیجیتال، در زمینه گسترش اینترنت اشیا فعالیت نمایند.
 در اوایل سال جاری دل با همکاری اینتل، آزمایشگاه اینترنت اشیا را در سنگاپور راه اندازی کرده است تا به ارائه پلت فرم IOT به مشتریان آسیا و اقیانوسیه بپردازد.
 تامین امنیت سیستم و محصولات اینترنت اشیا، یکی دیگر از اقداماتی است که شرکت دل قصد دارد فعالیت گسترده ای در آن داشته باشد. ایجاد استراتژی امنیت در کنار محصولات IOT یک نیاز مبرم است و به نظر می رسد شرکت دل به خوبی از عهده آن بر می آید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.