86 درصد بهینه سازی مصرف انرژی با آل این وان ایرانی یونیوو

86 درصد بهینه سازی مصرف انرژی با آل این وان ایرانی یونیوو
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از مهم ترین ویژگی های آل این وان یونیوو بهره مندی از سخت افزار بهینه و یکپارچه با خصوصیت بهینه سازی مصرف انرژی تا ۸۶ درصد است. در این مقاله کاربردی به بیان دلیل بهینه سازی توان مصرفی در یک کامپیوتر یکپارچه یا All In One می پردازیم که به طور حتم این موضوع برای سازمان ها و ادارات که از تعداد زیادی کامپیوتر بهره می برند، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

کامپیوتر های دسکتاپ متداول به دلیل قابلیت ارتقای بیشتر نسبت به انواع آل این وان دارای محدودیت بسیار کمتری در بخش توان مصرفی و منبع تغذیه هستند و به این ترتیب توان مصرفی آنها به مراتب بیشتر است. در بخش سخت افزاز قابل پشتیبانی نیز کامپیوتر های یکپارچه قابلیت نصب قطعات کم مصرف تر مانند حافظه های رم Low Profile (به عنوان مثال LPDDR3 یا LPDDR4) را دارند که در مقایسه با انواع دسکتاپ، دارای ولتاژ کاری و توان مصرفی کمتری هستند.

 

86 درصد بهینه سازی مصرف انرژی با آل این وان یونیوو

 

بخشی از توان مصرفی یک کامپیوتر دسکتاپ به مادربرد اختصاص دارد که به طور معمول این بخش از چشم کاربران مخفی می ماند. مادربرد ها به طور کلی دارای اجزای مجتمع متعددی از جمله چیپ ست اصلی (مانند Z490 اینتل و X570 ای ام دی) به همراه پورت های USB و کانکتور های ساتا هستند که بخشی از آنها به صورت مستقیم توسط چیپ ست مادربرد پشتیبانی می شوند. راه اندازی مادربرد ها و امکانات متعدد آن نیازمند مصرف انرژی بوده و به دلیل ساختار محدود تر و البته کم مصرف تر در آل این وان ها شاهد بهینه سازی مصرف انرژی در این نوع از کامپیوتر های دسکتاپ پر طرفدار هستیم.

به کارگیری قطعات داخلی با مصرف بهینه از جمله پردازنده های فاقد ضریب باز که قابلیت اورکلاک ندارند یا در برخی موارد استفاده از پردازنده های کم مصرف و مخصوص آل این وان با پسوند T یا U از محصولات اینتل می تواند تاثیر قابل توجهی روی توان مصرفی ایفا کند. با توجه به پیشرفت های حاصل شده در پردازنده های کم مصرف اینتل که تناسب بی نظیری میان قدرت پردازشی و انرژی مصرفی فراهم آورده، شاهد بهبود شرایط در امر بهینه سازی مصرف انرژی هستیم.

در حال حاضر توان حرارتی پردازنده Intel Celeron J4105 برابر با ۱۰ وات بوده و توان حرارتی پردازنده های سری Core i3/i5/i7 فاقد قابلیت ضریب باز و اورکلاک برابر با ۶۵ وات است که با توجه به مشخصات و قدرت پردازشی آنها در سطح بسیار خوبی ارزیابی می شود. شرکت بهین تکنولوژی با وجود بهره گیری از آداپتور ۱۲۰ واتی قدرتمند، توجه خود را روی بهینه سازی مصرف انرژی متمرکز کرده است. به کارگیری آداپتور با مدار سوییچینگ و استفاده از تکنولوژی های نوین در این زمینه، شرایط لازم برای کاهش مصرف توان را فراهم ساخته تا از مصرف بیش از حد و همچنین اتلاف انرژی جلوگیری شود.

 

86 درصد بهینه سازی مصرف انرژی با آل این وان یونیوو

 

آل این وان یونیوو UA110 که از پردازنده مرکزی اینتل مدل Celeron J4105 بهره می برد و در کنار آن دو مدل دیگر شامل آل این وان یونیوو UA225 و آل این وان یونیوو UA240 که قادر به پشتیبانی از پردازنده های نسل هشتم اینتل در خانواده Core i3/i5/i7 هستند، همگی به منبع تغذیه ۱۲۰ وات مجهز شده اند تا از نظر پشتیبانی از قطعات جانبی و ارائه عملکرد پایدار با مشکل مواجه نشوند. طراحی منابع تغذیه سوییچینگ به دلیل برخورداری از فناوری ها و توپولوژی های مدرن، به گونه ایست که نهایت بهینه سازی در ارائه توان و مصرف انرژی را لحاظ کرده و با تناسب بسیار خوبی اقدام به تامین توان مورد نیاز قطعات می کند.

بهره مندی از تجهیزات جانبی به صورت مجتمع و برخورداری از سخت افزار دارای توان مصرفی قابل قبول سبب می شود تا انواع آل این وان یونیوو به بهینه سازی مصرف انرژی در محیط اداری و خانگی کمک شایان توجهی کنند. از این رو سازمان ها و ادارات که به تعداد بسیار زیادی کامپیوتر یکپارچه نیاز دارند و همچنین به صرفه جویی در مصرف انرژی اهمیت می دهند، می توانند از انواع آل این وان ایرانی یونیوو به عنوان یک راهکار قدرتمند، زیبا و شکیل، دارای قابلیت ارتقا و برخوردار از امکانات بی نظیر بهره مند شوند.


خرید آل این وان ایرانی یونیوو

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی  محصولات سازمانی بهین تکنولوژی  و خرید آل این وان از صفحات مربوطه بازدید کنید. برای مشاوره و اطلاع از قیمت انواع کامپیوتر یکپارچه یونیوو با شماره ۸۸۱۷۷۸۹۵ تماس حاصل فرمایید. صفحه رسمی اینستاگرام بهین تکنولوژی را دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.