7 دلیل برای خرید یک آل این وان

7 دلیل برای خرید یک آل این وان
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

 

امروزه رایانه به ابزاری تبدیل شده است که زندگی بدون آن، برای بسیاری از مردم دشوار است. با پیشرفت فناوری، رایانه‌ها نیز روز به روز گسترش پیدا می‌کنند و مدل‌های سنتی و قدیمی جای خود را به دسکتاپ‌های جدید می‌دهند. در واقع، اولین “ماشین محاسبات”، ماشین تحلیلی چارلز ببیج (Charles Babbage) بود که تنها می‌توانست مسائل ساده‌ی ریاضی را حل کند. اما رایانه‌ای که امروزه ما از آن استفاده می‌کنیم نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است. تقریبا در هر خانه‌ای حداقل یک رایانه وجود دارد که طراحی آنها نسبت به قبل سریع‌تر، زیباتر و قوی‌تر شده است. گروهی از انواع رایانه‌های شخصی که استفاده از آنها روز به روز در حال افزایش است، all-in-one است.

All In One چیست؟

رایانه‌های شخصی رومیزی برای کارکردن،  به اجزای مختلفی نیاز دارند. یک رایانه خانگی برای کارکردن،  به قطعات داخلی مانند چیپ‌ست، پردازنده، هارد دیسک، کارت‌های صدا و ویدئو، به‌عنوان اجزای اصلی  و سایر قطعات دیگر نیازدارد که همگی آن‌ها، داخل یک کیس قرارگرفته‌اند. مانیتور، صفحه کلید، اسپیکرو ماوس، لوازم جانبی دیگری هستند که همگی آنها به کیس شما متصل می‌شوند. به علاوه لوازم جانبی دیگری مانند یک چاپگر و یا اسکنر ممکن است در راستای کاری شما قرار گیرند. اما دستگاه All In One یک سیستم رایانه‌ای است که کل اجزای داخلی آن بر روی یک بورد مخصوص قرار گرفته و معمولا در پشت صفحه‌ی LCD جای می‌گیرد. این صفحه نمایش نیز بر روی یک پایه مخصوص نصب شده است.
دستگاه آل‌این‌وان، برای اولین‌بار توسط خط تولیدی شرکت اپل با نام iMac راه‌اندازی گردید و امروزه، بسیاری از تولیدکنندگان دیگر مانند Lenovo، HP، Gateway، Acer و Asus خط تولید این دسکتاپ‌های محبوب را راه‌اندازی کرده‌اند. هفت دلیل اساسی برای خریدن این نوع رایانه وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره‌شده‌است. آگاهی از این هفت دلیل برای کسانی که هنوز مطمئن نیستند یک دستگاه آل‌این‌وان برای آن‌ها، چه مزیت‌هایی می‌تواندداشته باشد، بسیار حائز اهمیت است. توجه به این نکات می‌تواند در انتخاب درست شما، بسیار تاثیرگذار باشد.

دلیل اول: دیگر نیازی به خریدن مانیتور ندارید.

یکی از دلایل مهم برای خریدن یک آل‌این‌وان این است که تمامی قطعات در کنار یکدیگر گنجانده شده‌اند و بنابراین، شما دیگر نیازی به خریدن یک مانیتور جداگانه یا لوازم جانبی دیگر ندارید. طراحی صفحه نمایش LCD دستگاه آل‌این‌وان، روز به روز نازک‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود و بخش‌های داخلی این رایانه، به صورت یکپارچه در پشت صفحه نمایش قرار می‌گیرند. کاربران با استفاده از آل‌این‌وان، دیگر نیازی به خریدن لوازم جانبی اضافی ندارند. مگر آن‌که، بخواهند دستگاه‌های جداگانه‌ای مانند پرینتر و اسکنر را به این رایانه همه‌کاره، متصل نمایند. با آل‌این‌وان به راحتی ‌می‌توانید در دنیای مجازی وب،  گشت‌و‌گذار کنید و با استفاده از برنامه‌های کاربردی مختلف مانند آفیس، اسناد مختلف ایجاد نمایید.

برخی از کاربران معتقدند که دستگاه‌های آل‌این‌وان از رایانه‌های شخصی رومیزی گران‌تر هستند، چرا که برای یک مانیتور صفحه تخت باید هزینه‌ی بیشتری را نسبت به یک مانیتور رایانه‌ی معمولی پرداخت کنند. اما در جواب باید عنوان‌داشت که بزرگترین مزیت یک آل‌این‌وان اشغال فضای کمتر بر روی میز کاری شماست. هم‌چنین اندازه‌ی بزرگ صفحه نمایش این دستگاه، مزیت دیگر آن‌ است. با توجه به تنوع تولید این دستگاه، قیمت مدل‌های قبلی کاهش چشمگیری داشته‌است.

دلیل دوم: اشغال فضای کمتر میز کاری شما

مانیتور رایانه‌های قدیمی با استفاده از فناوری پرتو کاتدی کار می‌کنند. این مانیتورها خیلی بزرگ هستند و اغلب نیمی از فضای میزکار شما را اشغال می‌کنند هم‌چنین، مشکل دیگر این رایانه‌ها جاگیر بودن کیس آن‌هاست که خود فضای دیگری را بر روی میز یا زیر میز، دربرمی‌گیرند. لوازم جانبی دیگر مانند موس و کیبورد نیز، همین مشکل را ایجادمی‌کنند. اما، رایانه‌های  آل‌این‌وان، فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند. حتی در برخی موارد، امکان نصب  مانیتور آن‌ها روی دیوار وجودادرد و بدین‌ترتیب،  فضای میز کاری شما، خلوت‌تر هم می‌شود. برای کسانی که در آپارتمان‌های کوچک یا دفاتری با فضای کوچک کارمی‌کنند، این ویژگی کاملا خاص و مهم است.

دلیل سوم: کاهش مصرف برق و تولید گرمای کمتر

یکی از ترفندهایی که تولیدکنندگان دستگاه‌های آل‌این‌وان در هنگام طراحی از آن بهره می‌گیرند، نحوه‌ی طراحی یک لپ‌تاپ است. چرا که لپ‌تاپ‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در فضای محیط کاری از فناوری بالایی نیز، برخوردار هستند و دستگاه‌های آل‌این‌وان نیز به همین نحو تولید می‌شوند. همچنین، اجزای داخلی نیز حرارت کم‌تری تولید می‌کنند. در نتیجه، مصرف برق شما کاهش یافته و در فضای کاریتان گرمای کمتری تولید می‌گردد که این امر، از نظر محیط زیستی بسیارمفید است.

دلیل چهارم: استفاده راحت

خریدن یک رایانه از یک فروشگاه معتبر تنها یک معنی می‌دهد؛ این‌که با آسودگی خاطر می‌توانید آن را نصب کرده و از آن استفاده نمایید. کابل‌های برق به خوبی به اجزای مختلف رایانه وصل شده و به راحتی می‌توانید از دستگاه خود استفاده‌نمایید. استفاده از یک کابل اشتباه و یا از دست رفتن قطعه‌ای از رایانه، به معنی تعویض آن از فروشگاه مورد نظر است و نگرانی از این بابت وجود ندارد.
با این حال، با استفاده از رایانه‌های آل‌این‌وان به راحتی می‌توانید آن را به دیوار نصب کنید و یا روی  میز کار خود قراردهید و از راحتی کار کردن با آن، لذت ببرید. هم‌چنین، تمامی پورت‌های به کاررفته در این دستگاه در مکان‌های مناسب قرار گرفته‌اند که معمولا در زیر و یا در کنار مانیتور قرار دارند. به طوری که وصل کردن سایر لوازم جانبی به دستگاه، به‌راحتی امکان پذیر است.
گذشته از راه اندازی آسان، آل‌این‌وان از طراحی کاربر پسندی برخوردار است. در این دستگاه از کاربرد کابل‌های اضافی خودداری شده و حتی برخی از رابط‌های ساده برای کمک به کاربران در نظر گرفته شده است.

دلیل پنجم: از بین بردن بی‌نظمی کابل‌ها

  
نصب کردن یک رایانه رومیزی در خانه یا در محل کار نیاز به کابل‌های زیادی دارد. در ابتدا کابل برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس، کابل مانیتور، کابل اسپیکر، کابل صفحه‌کلید، کابل ماوس و همه‌ی تجهیزات دیگر به کار گرفته‌می‌شوند. این تعدد استفاده از کابل‌ها علاوه بر شلوغ کردن محیط کاری شما، می‌توانند خطرناک نیز باشند و سلامت فرد یا حتی رایانه را به خطر بیندازند. راه‌های بسیاری برای مدیریت و نظم دادن به کابل‌ها وجود دارد، اما کاربر باید راه‌حل مناسبی را برای این کار، در نظر بگیرد.
استفاده از آل‌این‌وان این مشکل را به سادگی حل کرده است و دیگر شاهد بی‌نظمی ناشی از ازدیاد کابل‌ها در این دستگاه نخواهید بود. در اغلب موارد، تنها کابل برق، ماوس و صفحه‌کلید مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی ممکن است برخی کاربران از یک صفحه کلید و ماوس بی‌سیم استفاده کنند. همچنین لوازم جانبی دیگر مانند اسکنر و چاپگر بی‌سیم نیز در بازار وجود دارند. در نتیجه دیگر شاهد بی‌نظمی ناشی از  کابل‌های متعدد نخواهیم بود.

دلیل ششم: جذابیت

دستگاه‌های آل‌این‌وان بخش مهمی از بازار فروش دسکتاپ‌های جذاب را به خود اختصاص داده‌اند. در زمانه‌ای که مردم به سختی کسب درآمد کرده و باید مبلغی از این درآمد را نیز،صرف خریدن یک رایانه ‌کنند، دوست دارند از دستگاهی بهره‌مند شوند که علاوه بر کارایی مناسب، از شکل و ظاهر خوبی نیز برخوردار باشد. به عنوان مثال سری Vaio L شرکت سونی و مدل‌های تینک‌سنتر شرکت لنوو، تنها دو نمونه زیبا از دستگاه‌های آل این وان هستند که از کارایی بسیار بالایی نیز برخوردار شده‌اند. از همین رو بسیاری از تولیدکنندگان به نحوه طراحی محصولات آل‌این‌وان اهمیت می‌دهند و کارایی بالای دستگاه را با طراحی زیبای آن همگام می‌سازند.

دلیل هفتم: ویژگی‌های دیگری که سایر دسکتاپ‌ها فاقد آن هستند

هنگامی که تولیدکنندگان شروع به ساخت دسکتاپ‌های آل‌این‌وان می‌کنند، معمولا از ویژگی‌هایی بهره می‌گیرند که به‌کارگیری آنها در رایانه‌های شخصی سنتی امکان پذیر نبوده‌است. یکی از این ویژگی‌ها که به سرعت در حال گسترش‌است، استفاده از صفحه نمایش لمسی است. صفحه نمایش لمسی به کاربران این امکان را  می‌دهد تا تعامل خوبی میان خود و  رایانه، ایجادکنند که  این تعامل از طریق انگشتان دست یا یک قلم دیجیتالی امکان‌پذیر است. حتی برخی از صفحه نمایش‌ها دارای ویژگی‌های Multi-Touch هستند و به کاربر اجازه می‌دهند تا مانند یک تبلت با تصاویر مربوطه کار کند.
برای کسانی که می‌خواهند یک مرکز رسانه‌ای کامل در اختیار داشته باشند، برخی از آل‌این‌وان‌ها دارای ویژگی‌های برجسته‌ای مانند استفاده از صفحه نمایش با کیفیت HD، کنترل از راه دور، و حتی کنترل کننده‌ی حرکت بازی‌های ویدئویی نیز، هستند.

چگونه یک آلاین وان بخریم؟

راه‌های بسیاری برای خرید یک رایانه‌ی آل‌این‌وان وجود دارد. از جمله شرکت‌های معتبری که با اخذ نمایندگی از شرکت‌های سازنده، به ارائه خدمات پس از فروش، مشغول می‌باشند. همچنین از فروشگاه‌های بزرگ و وب‌سایت‌های معتبر نیز می‌توانید محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید.

نتیجه گیری

امروزه رایانه‌ها، زندگی را برای بسیاری از مردم، ساده‌تر کرده‌اند و افراد معمولا،  بیشتر وقت و به‌خصوص زمان سرگرمی خود را با آن‌ها سپری کنند. اولین رایانه‌های تولیدشده، ماشین‌های بزرگی بودند که تنها قادر به انجام محاسبات ساده‌ای بوده‌اند.  اما با کمک رایانه‌های پیشرفته‌ی  امروزی،  می‌توانید تقریبا هر کاری را انجام دهید، از پخش فیلم و برقراری ارتباط با مردم در سراسر جهان گرفته تا  گسترش علم و فناوری. برای کسانی که می‌خواهند یک رایانه قدرتمند و جذاب داشته باشند، دستگاه‌های آل‌این‌وان جایگزین بسیار مناسبی برای دسکتاپ‌های سنتی به حساب می‌آیند. دلایل بسیاری برای خرید چنین دستگاه‌هایی وجود دارد که به طور مفصل در بالا، به آن‌ها اشاره‌شد.


خرید آل این وان ایرانی یونیوو

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی  محصولات سازمانی بهین تکنولوژی  و خرید آل این وان از صفحات مربوطه بازدید کنید. برای مشاوره و اطلاع از قیمت انواع کامپیوتر یکپارچه یونیوو با شماره ۸۸۱۷۷۸۹۵ تماس حاصل فرمایید. صفحه رسمی اینستاگرام بهین تکنولوژی را دنبال کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.