چگونه می‌ توان باتری یک لپ‌ تاپ را به‌ صورت خارجی شارژ کرد؟

چگونه می‌ توان باتری یک لپ‌ تاپ را به‌ صورت خارجی شارژ کرد؟
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

 
 استفاده از کامپیوتر های لپ‌ تاپ، روشی راحت و در دسترس برای ارسال و دریافت پیام‌ های الکترونیکی، ایجاد اسناد، تماشای فیلم و بسیاری از کارهای دیگر است . یکی از چالش‌ های موجود در استفاده از لپ‌ تاپ‌ ها این است که برای استفاده از آن‌ها باید همواره شارژ باشند قطعا هنگامی که در جاده هستید برای انجام کارهایتان  نمی‌خواهید باتری دستگاهتان خالی‌باشد. از طرفی، با وجود اینکه داشتن باتری‌های چندمنظوره یک راه حل عالی به‌ شمار می‌رود، اما باید راهی وجود داشته‌ باشد که بتوانید یکی از آن چند باتری را درحالی‌که باتری‌های دیگر در حال شارژ کردن لپ‌تاپ تان هستند، شارژکنید. برای انجام این‌کار به یک شارژر  باتری خارجی نیاز دارید.
 
 گام اول 
 باتری کنونی لپ‌ تاپ خود را چک‌ کنید تا ببینید آیا  آداپتور  AC (جریان متناوب) دارد یا نه. چنانچه دارای این پورت بود،دیگر نیاز به خرید یک کانکتور یا باتری دیگر برای ایجاد این ارتباط نخواهدبود. بنابراین، در صورتی‌که باتری شما به یک آداپتور جریان متناوب مجهز بود، کافی‌ است تا آداپتور AC لپ‎تاپ خود را مستقیما به این پورت متصل‌کنید.
 گام دوم 
 یک باتری جدید و سازگار  با دستگاه خود را از  وب‌ سایت سازنده‌ی آن خریداری‌کنید. پیش‌ از خرید باتری جدید جهت اطمینان از این‌که باتری دارای آداپتور AC است یا نه، کلیه‌ی پورت‌ های آن را بررسی‌نمایید. سپس، پس از دریافت باتری تازه، قادر خواهید بود با استفاده  از  آداپتور AC  آن را شارژ نمایید در حالی‌ که همچنان این توانایی را خواهید داشت تا با باتری قدیمی نیز به شارژ باتری خود ادامه‌ دهید.
  
 گام سوم 
 یک شارژر  باتری خارجی از  وب‌ سایت سارنده‌ی دستگاه خود خریداری‌کنید. از آنجایی‌که باتری‌های لپ‌تاپ برای ماشین‌های مختلف به‌گونه‌ای متفاوت طراحی‌ شده‌ اند، خرید یک کانکتور عمومی، کار ساده‌ ای نیست. جهت اطمینان از این‌که باتری به‌کار رفته برای دستگاهتان مناسب است، ویژگی ‎های شارژر خارجی را به‌طور کامل بررسی‌کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.