نسل جدید پردازنده‌های Core i9 اینتل در راه است

نسل جدید پردازنده‌های  Core i9 اینتل در راه  است
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پس از شنیدن شایعات متعدد درباره انتشار نسل جدیدی از پردازنده‌های شرکت اینتل، تصاویر جدیدی در فضای اینترنت منتشر شده است که حاکی از پردازنده‌های Core i9 اینتل با تعداد ۱۸ و ۳۶ هسته می‌باشند. باتوجه به این اطلاعات، پردازنده‌ جدید اینتل i9-7980XE نام خواهد داشت و پرچم‌دار CPUهای سری Core-X این شرکت خواهد بود.
 پردازنده‌های نسل جدید شرکت اینتل “Core X” نام دارد و قابلیت اجرای چندین نرم افزار گرافیکی سنگین را در کنار یکدیگر داراست. تمامی پردازنده‌های خانواده Core X اینتل قرار است با چیپست جدید X299 این شرکت وارد بازار شوند. همچنین اینتل مدعی است فناوری توربو بوست را نیز در نسل جدید پردازنده‌های خود ارتقاء بخشیده و با ارائه Turbo Boost Max 3.0 حداکثر کارآیی را به همراه دارد. سری Core X در حالت تک ریسمانی (۱۵ درصد) و چندریسمانی (۱۰ درصد) بهتر از نسل‌های قبلی خود عمل می‌کند.

   

اینتل Core i9

 
 در حقیقت شرکت اینتل قصد دارد پس از عرضه‌ نسل هفتم پردازنده‌ Core i7، پردازنده‌های جدیدی را معرفی کند که بیشتر از ۴ هسته دارند. نسل‌های قبلی شامل Core i7-6800K شش هسته‌ای، ۶۹۰۰K هشت هسته‌ای و ۶۹۵۰X ده هسته‌ای هستند که پس از معرفی ۶۷۰۰K چهار هسته‌ای عرضه شدند. اما پردازنده‌های جدید قرار است تحت عنوان Core i9 ارائه شوند.
 فناوری جدید اینتل در حالی قرار است در دسترس کاربران قرار گیرد که چندی پیش انتشار پردازنده‌های ۱۶ هسته‌ای تردریپر AMD در طی روزهای آینده قطعی شده است. بر همین اساس مقامات اینتل تصمیم گرفته اند برای حفظ موقعیت و پیشتازی خود در بازار، پردازنده‌ای با تعداد هسته‌های بیشتر را معرفی کنند. همچنین انتظار می‌رود پردازنده‌های خانواده‌ Core-X که پیش از این به معماری نسل پنجمی Broadwell-E مجهز بودند، با معماری‌های نسل ششمی Skylake-X و نسل هفتمی Kaby Lake-X به‌روزرسانی شوند.
 به نظر می‌رسد نسل جدید پردازنده‌های اینتل، کاربران حرفه‌ای مانند گیمرها و تولید کنندگان محتوا را مورد هدف قرار داده است. بنابراین افرادی که به دنبال اجرای جدیدترین و به روزترین بازی‌های گرافیکی هستند و یا با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی خاص طراحی می‌کنند، بیش از پیش جذب این پردازنده خواهند شد.
 نسل جدید Core i9 بسیار هوشمندانه عمل خواهد کرد و در چهار مدل عرضه خواهد شد. قیمت پایه مدل ۱۲ هسته ای آن برابر ۹۹۹ دلار تعیین شده است و نمونه ۱۶ هسته ای آن نیز ۱۶۹۹ دلار قیمت دارد.

  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.