مقایسه لپ تاپ دل مدل XPS 13 و مک بوک اپل

مقایسه لپ تاپ دل مدل XPS 13  و مک بوک اپل
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مک بوک اپل، لپ تاپی است که دارای عملکرد و طراحی خوبی است و طرفداران مخصوص به خود را دارد، اما شرکت دل با تولید لپ تاپ قدرتمند XPS 13، چشم کاربران بسیاری را به خود خیره کرده است و بسیاری از کارشناسان این دستگاه را جایگزین بسیار مناسبی برای مک بوک اپل می دانند. عملکرد لپ تاپ  XPS 13 تا حدی است که بسیاری آن را بهتر از مک بوک عنوان می کنند. 

 
 XPS-vs-Macbook

 
 
 مقایسه صفحه نمایش XPS 13 و مک بوک اپل
 در اولین مقایسه لپ تاپ دل XPS 13 و مک بوک اپل، XPS 13 شرکت دل از نظر طراحی صفحه نمایشInfinity  Edge خود، پیروز شده است. درساخت این دستگاه نیز بالای بدنه از آلیاژ آلومینیوم و پایین بدنه از فیبر کربن استفاده شده است که در دست گرفتن آن حسی بسیار خوبی را به کاربر منتقل می کند.

 
 مقایسه قابلیت حمل مک بوک در مقابل XPS 13
 مک بوک اپل دارای وزنی معادل ۲ پوند است در حالیکه XPS 13 ۲.۶ پوند وزن دارد. هر دو لپ تاپ در رده سبک ترین لپ تاپ های روز دنیا قرار دارند و برای کسانی که دائم در حمل و نقل هستند بسیار مناسب به نظر می رسند. لپ تاپ XPS 13 دارای ابعاد ۱۱×۷.۷×۱۴ و مک بوک اپل دارای ابعاد ۱۱.۹۸× ۷.۸۸×.۳۳ اینچ می باشد.
  

 لپ تاپ دل و مک بوک اپل

 
 طول عمر باتری لپ تاپ دل مدل XPS 13  در مقایسه با مک بوک اپل
 در کنار قابلیت حمل دستگاه، مدت زمان روشن بودن دستگاه برای هر کاربری بسیار مهم است. در اینجا باید اشاره کنیم که لپ تاپ XPS 13 پیروز مقایسه از لحاظ طول عمر باتری است. همانطور که در خبرهای قبلی اشاره کردیم، لپ تاپ XPS 13 با استفاده از پردازنده های کبی لیک قادر است به مدت ۱۳ ساعت و ۴۹ دقیقه در حالت وایرلس روشن بماند. این در حالیست که این مدت زمان برای مک بوک اپل چیزی در حدود ۹ ساعت و ۳۸ دقیقه است.
 پورت ها
 از لحاظ قرار گیری پورت ها در اطراف بدنه دستگاه، این لپ تاپ ۱۳ اینچی دل است که  برنده این مقایسه به شمار می رود. مک بوک تنها دارای یک جک هدفون و یک پورت USB-C است، اما XPS 13 دارای دو پورت ۳.۱ USB، یک پورت USB-C با تاندربولت و یک اسلات کارت SD است.

   

 مقایسه لپ تاپ دل XPS 13 و مک بوک اپل

 
 مقایسه قیمت
 قیمت لپ تاپ ها یکی از مهمترین عواملی است که کاربر در هنگام خرید آن را در نظر می گیرد. از نظر قیمت XPS 13 دل مجددا برنده است، چرا که قیمت پایه مک بوک اپل با ۱۲۹۹ دلار آمریکا شروع می شود. اما XPS 13 دل با ۷۹۹ دلار آمریکا شروع به قیمت گذاری می شود.
 لپ تاپ مک بوک اپل و لپ تاپ XPS 13 شرکت دل در جنگ نزدیکی با یکدیگر قرار دارند. در حقیقت دستگاه های اپل بیشتر با تکیه بر سیستم عامل مک طراحی می شوند، اما شرکت دل سیستم عامل ویندوز مایکروسافت را در اولویت قرار داده است. در نتیجه اگر سیستم عامل مسئله مهمی برای کاربر در خرید لپ تاپ  محسوب نمی شود، پیشنهاد می شود که XPS 13 شرکت دل بهترین گزینه است.

  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.