لنوو در اندیشه تولید لپ تاپ هایی با امنیت بالا

لنوو در اندیشه تولید لپ تاپ هایی با امنیت بالا
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

لنوو قصد دارد با همکاری شرکت های بزرگی همچون اینتل، نحوه ورود کاربران به وب سایت های تجاری مانند PayPal را تغییر دهد و فضای امنیتی بالایی را برای کاربران لپ تاپ های خود فراهم آورد.
 در خبری که به تازگی از سوی لنوو منتشر گردیده است، مقامات این شرکت عنوان داشتند به طور جدی در صدد هستند تا سیستم امنیتی جدیدی را برای لپ تاپ های آینده لنوو تعریف کنند. این سیستم امنیتی که احراز هویت اثر انگشت FIDO نام دارد، قرار است به جای استفاده از کلمات عبور، در تمامی لپ تاپ های لنوو به کار گرفته شود.
 

 امنیت لپ تاپ لنوو

 
 
 این همکاری قرار است بین شرکت های لنوو، اینتل، Synaptics و پی پال انجام شود. بر اساس این قرارداد لپ تاپ های آینده لنوو به پردازنده ای از شرکت اینتل مجهز خواهند شد که امنیت سخت افزار بالایی را برای کاربران فراهم می آورد. این گروه روش های متعددی را برای امنیت کاربران به جای رمز عبور در نظر گرفته است؛ از جمله استفاده از روش های بیومتریک و تشخیص صدا و چهره که همگی به عنوان استانداردهای امنیتی جدید در نظر گرفته می شوند.
 در حقیقت در لپ تاپ های آینده لنوو، شما با سنسور اثر انگشت بیومتریکی روبرو خواهید شد که به جای ورود کلمه عبور مورد استفاده قرار می گیرد و به راحتی می توانید از خدمات سازگار با FIDO مانند پی پال استفاده نمایید.
 لازم به ذکر استFIDO  کنسرسیومی است که چند سال پیش توسط شرکت لنوو و شرکت پی پال که در زمینه تجارت الکترونیکی فعالیت می‌کند، تاسیس شده است. این کنسرسیوم از حمایت شرکت های بزرگ دیگری مانند، گوگل، بانک مرکزی آمریکا و مایکروسافت نیز بهره می برد و با هدف توسعه روش های جدید احراز هویت امن تر به جای کلمات عبور فعالیت می کند.
 در حال حاضر هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از زمان بهره برداری این پروژه اعلام نشده است، اما به نظر می رسد لنوو قصد دارد از این فناوری در نمایشگاه CES 2017 لاس وگاس رونمایی کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.