فناوری نوین فوجیتسو در رمزگذاری داده های محرمانه

فناوری نوین فوجیتسو در رمزگذاری داده های محرمانه
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت ژاپنی فوجیتسو با همکاری آزمایشگاه های تحقیقاتی خود در ایالات متحده آمریکا، در حال توسعه فن آوری های مبتنی بر بلاکچین (blockchain) هستند. بلاکچین، یک روش تکنولوژی ادراک است که ایمنی و کنترل اطلاعات محرمانه بین سازمان های مختلف را موجب می شود.
 شرکت فوجیتسو در مصاحبه با خبرنگاران اعلام داشته است که در حال حاضر مهندسان این شرکت، به طراحی دو سیستم جدید مبتنی بر بلاکچین مشغول هستند. ” فناوری محدودیت معامله” و ” فناوری رمزنگاری اسناد” نام این دو سیستم جدید است که به گفته مقامات فوجیتسو قرار است از ابتدای سال آینده میلادی به کار گرفته شوند.
 

 امنیت داده

 
 استفاده عمده از فناوری محدودیت معامله، به منظور محدود کردن کاربران برای خرید از فروشگاه های آنلاین خاص عنوان شده است، به خصوص زمانی که آنها قصد دارند مبلغی را پرداخت یا ارسال کنند. بر اساس این فناوری، نحوه تراکنش و امنیت معاملات تضمین خواهد شد.
 در همین حال، آزمایشگاه های تحقیقاتی فوجیتسو ادعا می کنند با استفاده از فناوری رمزگذاری اسناد، سیستم های مدیریتی مبتنی بر اشتراک گذاری به صورت کاملا مخفی انجام می گیرند. این رمزگذاری به مدیران هر بخش کمک می کند تا خواندن اسناد توسط هر شخص را کنترل نمایند و مانع دسترسی آنها به اسناد محرمانه شوند.
 مشخصه اصلی بلاکچین بدین صورت است که قابلیت اطمینان بالا و شفافیت مداومی از حفظ تمامی معاملات گذشته توسط چندین رایانه در یک شرکت را ارائه می دهد. این فناوری بدون دخالت هر سازمان مورد اعتماد و یا سرور مرکزی انجام می گیرد. به خاطر همین است که از این معماری به عنوان یک معماری جدید برای سیستم های اطلاعاتی یاد می شود و انتظار می رود که در زمینه های گوناگون، از جمله امور مالی، تدارکات، زنجیره تامین و مدیریت اسناد رسمی قابل اجرا باشد.
  

 بلاکچین-و-فناوری-جدید-فوجیتسو

 
 شرکت فوجیتسو در سالیان اخیر همواره سعی کرده است تا علاوه بر تولید رایانه و لپ تاپ های شخصی و سازمانی، در عرصه گسترش تکنولوژی های خاص و به روز در زمینه فناوری اطلاعات پیشگام باشد. پیش از این خبرهایی مبنی بر فعالیت این شرکت در زمینه IT منتشر شده بود. “همکاری فوجیتسو و مایکروسافت در زمینه فناوری ابری”، “فناوری جدید فوجیتسو جهت ارتقاء هوش مصنوعی” و “فناوری نوین خنک کردن مراکز داده” نمونه های بارزی از فعالیت گسترده فوجیتسو در دنیای فناوری اطلاعات هستند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.