رم DDR5، نسل جدید رم های پرسرعت

رم DDR5، نسل جدید رم های پرسرعت
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت اینتل قصد دارد تا با ارائه رم DDR5  تحولات اساسی در دنیای فناوری ایجاد نماید

  شرکت اینتل قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ رم  پرسرعت DDR5 را روانه بازار کند و دنیای فناوری رایانه ها را دچار تحولات اساسی نماید.
 رم DDR5 آغازگر تحول جدیدی در تولید رم خواهد بود، به گونه ای که این احتمال وجود دارد ما شاهد تولید آنها تا سقف ۱۲۸ گیگابایت باشیم. همچنین رم هایDDR5 دارای پهنای باند بسیار بالاتری نسبت به رم های DDR4 خواهند بود.
  

 رم DDr5

 
 
 استاندارد DDR5 برای اولین بار در سرورها اعمال خواهد شد و پس از ۱۲ الی ۱۸ ماه، راه خود را برای ورود به دسکتاپ  و لپ تاپ  پیدا خواهد کرد.
 در طول تحقیقات انجمن توسعه دهنده شرکت اینتل که در هفته گذشته برگزار گردید، مایک هاوارد، مدیر DRAM و حافظه اینتل اعلام داشت: “امروزه توسعه فناوری در زمینه های مختلف به گونه ای رشد کرده است که محققان به رم های سریعتری برای پردازش هر چه بهتر در رایانه های شخصی خود نیاز دارند. اگر چه پهنای باند ارائه شده توسط رم  DDR4 ممکن است به اندازه کافی باشد، اما در سال های آینده نیاز داریم تا از رم های سریعتر DDR5 با پهنای باند بیشتر استفاده کنیم.”
 رم DDR5 با هدف تولید در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده اند و بسیاری از توسعه دهندگان سعی دارند تا نسل بعدی تولید این رم ها را به جریان بیندازند.این رم ها به تدریج جایگزین رم کامپیوتر و رم لپ تاپ کنونی خواهند شد تا کاربران را در انجام هر چه سریعتر پردازش های مورد نیازشان یاری کنند.
 در کل بازار DRAM یک کسب و کار تجاری بزرگ با درآمدی حدود ۴۰ میلیارد دلار در سال است. بر همین اساس سازندگان رم همواره سعی دارند تا با استفاده از فناوری تولید رم های سرعت بالا سود کافی را ببرند و از اینرسی فوق العاده آن در فناوری بهره مند شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.