راهکارهای اینترنت اشیاء فوجیتسو جهت بهبود بهره وری تولید

راهکارهای اینترنت اشیاء فوجیتسو جهت بهبود بهره وری تولید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت فوجیتسو که به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات در سطح جهان شناخته می شود، در تلاش است تا با ارائه راهکارهای اینترنت اشیاء در جهت بهره وری هر چه بهتر شرکت های تولید کننده گام بردارد.
 اینترنت اشیاء موسوم به IOT در دنیای امروزی به فناوری شگفت انگیزی تبدیل شده است. مواردی که در ارتباط با اینترنت اشیاء به ذهن بسیاری از مردم خطور می کند، بسیار هیجان انگیز هستند. خودروهای هوشمند، لوازم پوشیدنی هوشمند، ربات هایی که با یکدیگر صحبت می کنند؛ همگی این موارد به نوبه خود از فناوری IOT استفاده می کنند که آینده ای همراه با فناوری های نوین را برای بشر رقم خواهند زد.
 

 
 اینترنت اشیا فوجیتسو

 
 
 بسیاری از افراد و حتی شرکت های تولید کننده ممکن است به طور متوسط بسیاری از وقت خود را صرف تفکر در مورد چگونگی اثرات اینترنت اشیا در فرآیندهای تولید نکنند. اما در واقعیت در دنیای امروزی، اکثر سازمان های بزرگ تولید کننده، تنها با استفاده از تغییرات گسترده و بهبود فناوری های هوشمند اینترنت اشیا به این مهم دست خواهند یافت.
 
 بر همین اساس شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات فوجیتسو، با درک اهمیت موضوع اینترنت اشیاء راه حل جدیدی از IOT را با نام “راه حل صنعت ساخت فوجیتسو” توسعه داده است. این پروژه که نام VisuaLine نیز شناخته می شود به طور جدی از سال 2014 توسط فوجیتسو برنامه ریزی شده است. به گفته مقامات این شرکت، در ابتدا امکانات تولید در کشوری مانند ژاپن به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرند. سپس مراحل خط تولید و طرح های فوجیتسو در بهره وری هر چه بیشتر تولید پیاده سازی می شوند.
 
 VisuaLine، اطلاعات ورودی هر قطعه از تجهیزات تولید را جمع آوری می کند و وضعیت عملیاتی هر محصول را در فرمت های مختلف و به صورت نموداری به تصویر می کشد. با مقایسه روز به روز این نمودارها، کاربران می توانند به سرعت دریابند که چه بخشهایی از فرایند تولید بیش از حد معمول هستند و حتی در صورت یافتن مشکلات تجهیزات و پیش از توفق کار، آنها را به مدیران خود اطلاع دهند.
 شرکت فوجیتسو، پروژه اینترنت اشیاء VisuaLine را در کارخانه ای با نام Omron در کشور ژاپن مورد آزمایش قرار داد. مقامات این شرکت متوجه شدند که بهره وری تولید این کارخانه در مدت زمان شش ماه به بیش از 30 درصد رسیده است. همچنین آنها دریافتند که خرابی قطعات تولیدی نیز با 25 درصد کاهش مواجه شده اند.
 
 بر اساس این نتایج موفقیت آمیز، فوجیتسو در حال حاضر VisuaLine را به عنوان یک راه حل مناسب برای کسانی که تمایل دارند تا با قابلیت های اینترنت اشیا به بهبود بهره وری تولید دست یابند، ارائه می نماید. علاوه بر پردازش داده های ورودی به سیستم و کنترل تجهیزات و ارائه آنها در فرمت نمودار،VisuaLine  اطلاعات نمودار ها را به دوربین های فیلمبرداری نصب شده در مرکز پیوند می دهد. کاربران می توانند بر روی ناهنجاری های نمودار کلیک کنند و فیلم نشان داده شده از نقطه مورد نظر را مشاهده کنند که به آنها این اجازه را می دهد تا عامل ناهنجاری را ارزیابی و آنرا برطرف سازند.
 فوجیتسو قصد دارد تا بر اساس سال مالی 2019، سه هزار مجوز این پروژه را عملیاتی کند. اگر سازمان شما علاقه مند به اجرای سیستم VisuaLine است، با فوجیتسو در ارتباط باشید.

  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.