دل رایانه های جدید XPS خود را معرفی کرد.

دل رایانه های جدید XPS خود را معرفی کرد.
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت آمریکایی دل، از سیستم های جدید عملکردی خود موسوم به XPS رونمایی کرد. این رایانه های جدید با گرافیک کامپیوتری متفاوت و با هدف کاربرد در محیط های آموزشی طراحی شده است.
 خانواده محصولات رایانه ای  XPSدر سه نسخه پایه، مدل VR و نسخه ویژه تولید شده است. در حال حاضر نسخه پایه با قیمت ۷۰۰ دلار، مدل VR با قیمت ۱۱۰۰ دلار و نسخه ویژه با حدود قیمت۱۳۰۰ دلار تولید شده و قرار است از ۱۵ اکتبر روانه بازار شوند.

 
   

کامپیوتر شخصی دل

 
 
 
 لازم به ذکر است دو سیستم اولی با هدف انجام بازی  گرافیکی و  VR طراحی شده اند، اما با توجه به اخبار دل، مدل نسخه ویژه تنها برای برنامه های بهینه شده Oculus Rift و HTC Vive مورد آزمایش و تایید قرار گرفته است. همچنین مدل پایه XPS، برای برنامه های کاربردی دانش آموزان در محیط مدارس طراحی شده است.
 در همین ارتباط فرانک آذور، مدیر اجرایی دل و مسئول راه اندازی سیستم های XPS عنوان کرد: “طراحی این رایانه های جدید به گونه ای است که به راحتی می توانید قطعات سخت افزاری آن از جمله کارت گرافیک و پردازنده آنها را ارتقاء دهید.”
 نسخه پایه XPS، از ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار قیمت گذاری شده است. پیکربندی پایه شامل پردازنده Intel Core i5-6400، ۸ گیگابایت حافظه رم DDR4، کارت گرافیک GeForce GT 730 انویدیا با ۲ گیگابایت حافظه ویدئویی DDR3، یک هارد دیسک ۱ ترابایت، بلوتوث ۴.۲ و اتصال بی سیم AC است.
 با توجه به مشخصات مذکور، کاربران می توانند کارت گرافیک های مختلف انویدیا از جملهGeForce GTX 745، GTX 750، GTX 960، GTX 970، GTX 1070 و GTX 1080 را انتخاب نمایند.
 رایانه های XPS شرکت دل، با یک صفحه کلید سیمی KB216، موس لیزری، و نسخه ۶۴ بیتی از ویندوز ۱۰ در دسترس کاربران قرار می گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.