دل، پیشگام در توسعه سیستم های پردازشی فوق سریع

دل، پیشگام در توسعه سیستم های پردازشی فوق سریع
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت دل مجموعه جدیدی از خدمات نرم افزاری و سیستم های محاسبات ابری با کارایی بالا موسوم به HPC  یا High-performance computing را راه اندازی کرده است که خدمات بیشتری را در تمامی ابعاد، و بهینه سازی نوآوری های فناوری ارائه می کند.
 در حقیقت سیستم های HPC متشکل از ابررایانه ها و سیستم های پردازشی فوق سریع است که از چندین کلاستر محاسباتی تشکیل شده و یکپارچگی بین آنها منجر به مدیریت کارها به صورت متمرکز می گردد.
 

 
 شرکت دل قصد دارد در آینده ای نزدیک، خدمات ابری جدیدی را ارائه کند و برخی از بزرگترین خدمات ابری عمومی از جمله Azure و AWS را نیز مدیریت نماید. این شرکت همچنین تصمیم دارد تا مشتریان خدمات HPC شرکت اینتل را جهت کمک به تسهیل نصب و راه اندازی، مدیریت و نگهداری مداوم از سیستم های محاسباتی با کارایی بالا به مشتریان خود ارائه نماید.
 بازار جهانی HPC پیش بینی می کند تا پایان سال ۲۰۱۶، بیش از ۳۰ میلیارد دلار برای تمامی محصولات و خدمات این بخش هزینه خواهد شد. این محصولات شامل انواع سرور، نرم افزار، ذخیره سازی و خدمات ابری است که با یک نرخ رشد مرکب سالانه به میزان ۵.۲ درصد تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.
  

توسعه سیستم های پردازشی فوق سریع

 در حقیقت بسیاری از کارشناسان و پژوهشگران فناوری اطلاعات بر این باورند تلفیق یافتن شرکت دل با EMC، این شرکت را به شماره یک ارائه دهنده خدمات HPC در جهان تبدیل کرده است.
 در حال حاضر سیستم پردازشی فوق سریع شرکت دل در کشوری مانند هند به کار گرفته شده است و به گفته مقامات فناوری اطلاعات این کشور، باعث سرعت بخشیدن چشمگیری در توسعه فناوری در حوزه های مربوطه شده است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.