به کارگیری لولاهای فلزی در مدل E5180 لنوو

به کارگیری لولاهای فلزی در مدل E5180 لنوو
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

یکی از موارد مهمی که باید در خرید لپ تاپ به آن توجه داشت، جنس لولاهای به کار گرفته شده در آنها است. زمانی که دستگاه را باز و بسته می‌کنید بیشترین فشار بر روی لولاها قرار دارد. معمولا توجه زیادی در طراحی دستگاه به این قسمت می‌شود و بهتر است قبل از خرید لپ تاپ مورد نظر خود، استقامت لولاها را چک نمایید. لولا در کارایی سایر قسمت های یک لپ تاپ نیز نقش بسزایی دارد که مهمترین آنها صفحه نمایش است. اگر صفحه نمایش با کوچک‌ترین حرکتی نوسان پیدا کند، بدان معنی است که لولا کارایی لازم را ندارد و ممکن است لرزش زیاد صفحه نمایش تا معرض شکستگی آن نیز پیش برود.
   

لولاهای فلزی در E5180

 
 نکته دیگر نمای ظاهری لولاها است. در برخی از مدل‌های لپ تاپ، لولاها کاملا درون بدنه قرار دارند و در برخی دیگر نیز مقداری از فضای بیرونی دستگاه را به خود اختصاص داده اند.
 جنس به کار گرفته شده در ساخت لولاهای لپ تاپ، از دیگر نکات مهم فنی است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشت. امروزه شرکت های بزرگ تولید کننده لپ تاپ، سعی دارند تا لولاهای فلزی با کیفیت مرغوب را جایگزین لولاهای پلاستیکی کنند.
 همچنین بيش از حد سفت بودن و يا شل بودن لولاها، نه تنها منجر به شكستن آنها مي شود بلكه در بيشتر موارد به بخش هاي پلاستيكي بدنه لپ تاپ نيز آسيب هاي جدي می رساند.

   

لولاهای فلزی در E5180

 شرکت لنوو یکی از اصولی ترین شرکت های جهان است که به کوچک ترین جزئیات ساخت در لپ تاپ ها توجه ویژه ای دارد. مهندسان طراحی این شرکت چینی-آمریکایی در صدد هستند تا لولاهای فلزی را جایگزین لولاهای پلاستیکی کنند.
 در حال حاضر، لپ‌تاپ های سری E5180 و E5080 لنوو دارای دو لولای باریک فلزی هستند که استحکام بسیار خوبی دارند. در طراحی مدل های قبلی لپ‌تاپ های لنوو، از لولاهایی استفاده می شد که استحکام کافی نداشته و در هنگام باز شدن درب لپ‌تاپ، صفحه نمایشگر با ضربه‌ای کوچک به لرزش در می‌آمد. اما در حال حاضر لنوو با تولید لپ تاپ های پرطرفدار سریE، از جمله  E5180و E5080 جنس لولاها را بهبود بخشیده است. لنوو با استفاده از آلیاژهای فلزی در ساخت لولاهای جدید، استحکام جدیدی به آنها بخشیده است. این استحکام لولا باعث می شود تا صفحه نمایش در هنگام استفاده استوار باقی بماند. نکته‌ جالب توجه‌ دیگری که درباره‌ لولاهای جدید فلزی وجود دارد این است که درب لپ‌تاپ به راحتی با یک دست باز می‌شود و نیاز به وارد کردن نیروی زیاد برای این امر نیست.
 لپ تاپ های E5080 و E5180 که از لپ تاپ های commercial لنوو می باشد، طراحی و بسیاری ویژگی های سری تینک پد را به همراه قیمتی بسیار مناسب دارند. این لپ تاپ ها در ایران تنها با با گارانتی بهین عرضه می شوند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.