برترین برندهای لپ تاپ

برترین برندهای لپ تاپ
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

 

  

برترین برندهای تولید کننده لپ تاپ سال مشخص شدند

  

 لپ تاپ دل

 
 هر ساله برندهای پیشرو در تولید لپ تاپ، به لحاظ ارائه بهترین محصولات و خدمات مورد ارزیابی قرار می گیرند. در این ارزیابی حتی شرکت هایی که رتبه های پایینی را به خود اختصاص داده اند، لپ تاپ های با کیفیتی را ارائه می کنند. اما مهمترین موضوعی که شما باید در هنگام خرید یک لپ تاپ به آن توجه داشته باشید، شناخت کامل در مورد سازنده آن است.
   

برترین برند لپ تاپ - رتبه دوم لپ تاپ دل

 
 در سال جاری میلادی، شرکت های اپل و دل توانستند به ترتیب رتبه های ۱ و ۲ را در این امتیازهی به دست آورند. شرکت ایسوس نیز از رتبه هفتم به رتبه سوم صعود کرد. در همین راستا و با توجه به تولید یک سری  لپ تاپ  متوسط، نوآوری و پشتیبانی های ضعیف، HP از رتبه سوم به رتبه ششم نزول کرد.
 ۱- اپل
 برند اپل به لطف ترکیب تولید لپ تاپ مدرن و صنعت پیشرو در پشتیبانی فنی، برای هفتمین سال پیاپی در صدر این ارزیابی قرار گرفته است. همچنین شرکت کوپرتینو که در شهر کالیفرنیا مستقر است، نمره بالایی را برای تولید نرم افزارهای قدرتمند و ارائه ضمانت نامه مناسب دریافت کرده است.
  

 لپ تاپ اپل
  

 
 ۲- دل
 برای دومین سال متوالی، شرکت دل پس از اپل به عنوان بهترین تولیدکننده لپ تاپ معرفی شده است.یکی از مهمترین دلایل موفقیت این شرکت خط تولید قوی لپ تاپ دل به همراه گارانتی فوق العاده آن به شمار می آید. شرکت دل وسیع ترین مجموعه ای از لپ تاپ ها را ارائه می نماید و سیستم های کم هزینه ویندوزی و کروم بوک های متفاوتی را روانه بازار می کند. به عنوان مثال، در این میان لپ تاپ دل مدل  XPS 13 یکی از نوت بوک مورد علاقه کاربران است.
  

 لپ تاپ دل

 
 
 ۳- ایسوس
 شرکت ایسوس به دلیل ارائه محصولات جذاب همراه با طراحی های مقاوم به رتبه سوم این ارزیابی صعود کرد. به لطف تولید لپ تاپ با کیفیت بالا مانند لپ تاپ ASUS ZENBOOK UX305، این تولید کننده تایوانی به این مقام دست یافته است.
  

 لپ تاپ ایسوس

 
 برندهای مختلف لپ تاپ چگونه ارزیابی می شوند؟
 به منظور بررسی برندهای تجاری، هر کدام از شرکت ها با نمره ای در مقیاس ۱۰۰ مورد ارزیابی قرار می گیرند. نمرات به هفت زیرشاخه دسته بندی می شوند که عبارتند از: طراحی، بازدید، پشتیبانی فنی، گارانتی، نرم افزار، نوآوری و ارزش و انتخاب. در ذیل هر یک از این زیرشاخه ها مورد بررسی بیشتر قرار گرفته اند:
 
 طراحی(۱۵ امتیاز): کاربران در درجه اول یک لپ تاپ  را از روی طراحی بدنه، طراحی دو طرف آن، قاب و پایه  قضاوت می کنند. هر چند هیچگاه دو لپتاپ دقیقا شبیه یکدیگر نیستند، اما هر نام تجاری دارای یک شیوه طراحی است که در سراسر خط تولید آن را به کار می گیرد. در انتخاب یک لپ تاپ، ما نه تنها به دنبال طراحی زیبا در آن هستیم بلکه مواد مورد استفاده و کیفیت کلی ساخت نیز از موارد اساسی به حساب می آید.
 
 بازدید(۳۰ امتیاز): مهم ترین مقیاس برای هر نام تجاری، بازدید و بازخورد نسبت به کیفیت محصولات آن است. برای تعیین نمره دسته بندی یک شرکت، ما از رتبه بندی های لپ تاپ ها استفاده کردیم که از تاریخ اول فوریه سال ۲۰۱۵ تا سی و یکم ژانویه ۲۰۱۶ مورد بررسی قرار گرفته اند. در همین راستا، ما تا تعدادی ستاره (بین ۱ تا ۵ مورد) برای هر لپ تاپ در نظر گرفتیم. در نهایت با بررسی تعدادی از لپ تاپ های معروف، امتیازدهی ۳۰ نمره در این قسمت اعمال شد.
  

 ارزیابی انواع لپ تاپ

 
 پشتیبانی فنی (۲۰ امتیاز): هنگامی که شما اقدام به خرید لپ تاپ می کنید، تمایل دارید که بدانید تولید کننده آن به چه صورت مشکلات فنی شما را پاسخ می دهد. ما مقیاس این نمره دهی را در رتبه بندی سالانه پشتیبانی فنی پایه گذاری می کنیم؛ جایی که در آنجا به صورت مخفیانه ورود کرده و پرسش هایی را با استفاده از تلفن، وب سایت و کانال های اجتماعی برای همه شرکت های تولید کننده مطرح می کنیم.
 
 گارانتی (۵ امتیاز): اگر لپ تاپ شما دچار مشکل شود، آسانترین روش برای سرویس کردن آن چگونه خواهد بود؟ بسیاری از شرکت های تولید کننده، یک سال گارانتی استاندارد ارائه می کنند، اما برخی از آنها شما را مجبور می کنند تا هزینه حمل و نقل برای تعمیرات را پرداخت نمایید. اما برندهای معتبر به شما اجازه می دهند تا رم و حافظه درایو خود را بدون باطل شدن ضمانت نامه ارتقا دهید.
 
 نرم افزار (۵ امتیاز): بسیاری از لپ تاپ ها با امکانات نرم افزاری کم و برخی از آنها با حداقل پندام‌افزار (bloatware) در دسترس قرار می گیرند. در نتیجه ما برای ارائه برنامه های مفید امتیاز می دهیم.
 
 نوآوری (۱۰ امتیاز): نحوه امتیازدهی در اینجا بر اساس توانایی های خلاقانه رو به جلو در بازار و توسعه فناوری های جدید تقسیم بندی می شود؛ همانند تولید لپ تاپ ۲ کاره که هم به صورت لپ تاپ و هم به شکل تبلت به سرعت در حال رشد هستند.
 
 ارزش و انتخاب (۱۵ امتیاز): داشتن یک طیف گسترده از انواع لپ تاپ (مخصوص کسب و کار، بازی، و غیره) و ارائه قیمت گذاری مناسب، نوع دیگری از روش امتیازدهی است. قابلیت پیکربندی سیستم نیز در اینجا تاثیرگذار است.

 
  
  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.