MANGO، ویندوز فون جدید مایکروسافت

توسط اخبار بهین تکنولوژیدر 11 مرداد 1390
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویندوز فون جدید مایکروسافت که انبه (Mango) نام دارد، قرار است مانند همنام خود شیرین و آبدار اما کاملا متفاوت از OS های موجود در بازار باشد. طبق اخباری که از مایکروسافت منتشر شده ویندوز فون منگو با بیش از 500 قابلیت جدید عرضه می شود و شاهد تغییراتی اساسی در نحوه برقراری ارتباط، و کار با apps ها و اینترنت خواهیم بود. این تغییرات در عین حال که موجب سهولت کار با این گوشی ها می گردد، عملکرد آنها را نیز ارتقا می بخشد.

  

کاربران گوشی ها هوشمند با برنامه ها و Acount های متعددی سر و کار دارند که همراه با رشد تکنولوژی هر روز بر این پیچیدگی افزوده شده و کار با آن ها را دشوار تر می سازد. برای کاستن این پیچیدگی ها در سیستم عامل منگو، کلیه اطلاعات افرادی که شخص با آنها در ارتباط است در غالب “گروه ها” سازاندهی می شود.

  

  

 در کنار این مزایا باید اشاره کرد که مایکروسافت به شدت نیازمند آت است که منگو را به apps مجهز کند چرا که از این نظر ویندوز فون هنوز بسیار عقب تر از OS هایی همچون اندروید و iOS قرار دارد. در Windows Phone Market Place هم اکنون 17000 apps عرضه می شود در حالی که اندروید با بیش از 300000 apps و iOS با 500000 apps، از این نظر بسیار پیشی گرفته اند.

  

  

 مایکروسافت با اعلام شراکت خود با نوکیا قصد دارد تا از طریق مشارکت با کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند همچون HTC, Fujitsu و ZTE Corp، به تقویت این سیستم عامل بپردازد.

  

 این سیستم عامل برای کاربرانی که هم اکنون از ویندوز فون 7 استفاده می کنند رایگان خواهد بود و طبق برنامه در پاییز 2011 بر روی گوشی های جدید نصب خواهد شد.
  

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید