HP به WebOS وفادار خواهد ماند

HP به WebOS وفادار خواهد ماند
زمان مطالعه: ۲ دقیقه
 

سال ۲۰۱۲ سال پرفراز و نشیبی برای کمپانی HP بود. بعد از افت ۲۰ درصدی ارزش سهام HP در ماه آگوست، این شرکت اعلام کرده بود که واحد تولید کامپیوترهای شخصی (PSG) خود را به فروش خواهد رساند و علاوه بر این، دیگر گوشی های هوشمند و TouchPad مبتنی بر پلت فرم WebOS تولید نخواهد کرد.

  

این اتفاقات برای HP بسیار ناگوار بود چرا که TouchPad قرار بود تبلتی باشد که رکورد iPad را هم پشت سر بگذارد. دو ماه بعد HP اعلام کرد که از فروش (PSG) صرف نظر کرده و این واحد همچنان بخشی از شرکت باقی خواهد ماند، به علاوه تولید گوشی های هوشمند و TouchPad نیز متوقف نخواهد شد اما خبر دقیقی از اینکه چه بر سر WebOS خواهد آمد و آیا HP به سراغ گزینه های دیگری مانند ویندوز ۸ می رود یا خیر، منتشر نکرد.

  

Meg Whitman، مدیر اجرایی ارشد HP در این مورد گفت: “بعد از ارزیابی کامل تاثیرات این جدایی و با در نظر گرفتن تمام گزینه های موجود، به این نتیجه رسیدیم که باقی ماندن (PSG) در HP بهتری تصمیم برای ما، شرکا، سهامداران و کارمندانمان خواهد بود.”

  

لازم به ذکر است که HP تقرببا ۱۶ ماه پیش یعنی در سال ۲۰۱۰ کمپانی Palm (سازنده پلت فرم WebOS) را به قیمت۲.۱ میلیارد دلار خریداری کرده بود و اکنون زمان دومین تصمیم گیری مهم Meg Whitman به عنوان مدیر ارشد این شرکت بود. ابتدا قرار بود واحد WebOS را در جبران بخشی از هزینه ای که برای خرید Palm پرداخته شده بود به فروش برسد که در این صورت ۵۰۰ نفر کارمند این بخش بیکار شده یا می بایست به بخش های دیگر شرکت انتقال یابند اما با کاهش قیمت TouchPad، این دستگاه با فروش بی سابقه ای مواجه شد و این سمت و سوی تصمیم گیری را تغییر داد.

  

سرانجام در ۹ دسامبر ۲۰۱۱، HP اعلام کرد که WebOS به جامعه نرم افزارهای OpenSource خواهد پیوست. در واقع HP با این کار از توان توسعه ویژه نرم افزارهای منبع باز در جهت بهبود برنامه ها و خدمات وب برای نسل بعدی دستگاه های خود استفاده خواهد کرد.

  

فوجیتسو در یک نگاه

  

فوجیتسو شرکتی پیشرو در ارایه راه حل های مبتنی بر ICT در بازارهای جهانی است که در حال حاضر سومین کمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT محسوب می شود. این کمپانی که در سال ۱۹۳۵ تاسیس شده است، هم اکنون با ۱۷۲ هزار کارمند در بیش از ۷۰ کشور دنیا خدمات خود را ارایه می دهد. فوجیتسو با به کارگیری مجموعه ای از کارشناسان نخبه IT و پیشرفته ترین فناوری های روز در حوزه محاسبات، ارتباطات و صنایع میکروالکترونیک، موفق شده است تا با ارایه محصولات با کیفیت، ارزش افزوده ای را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

  

محصولات تولیدی فوجیتسو در کارخانه های آلمان و ژاپن عبارت اند از:
 PC، نوت بوک، تبلت و تبلت PC، سرور، Work Station، Storage، Zero Client، Thin client، صفحه نمایش، کی برد، مادر برد، گوشی های هوشمند و …

  

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.