Fujitsu Semiconductor ماژول های FRAM یک و دو مگابیتی عرضه می کند

Fujitsu Semiconductor ماژول های FRAM یک و دو مگابیتی عرضه می کند
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

این ماژول ها امکان بهینه سازی مصرف انرژی و کوچکتر کردن ابزارها، را در کنار بهینه سازی ابزارهایی چون مترهای هوشمند، ماشین آلات صنعتی و ابزارهای پزشکی مهیا می سازند
 Fujitsu Semiconductor هفته گذشته از عرضه ماژول های FRAM با نام های MB85RS1MT  و MB85RS2MT خبر داد که به ترتیب از حافظه های یک و دو مگابیتی برخوردار بوده و می توان آن ها را پرگنجایش ترین FRAM های با رابط سریال عرضه شده توسط فوجیتسو محسوب کرد. این محصولات جدید در تعداد کم و آزمایشی از اواخر مارس در دسترس قرار گرفته اند.
 این دو FRAM جدید ده میلیون چرخه خواندن و نوشتن را تضمین می کنند که ده برابر از تراشه های موجود بیشتر بوده و بنابراین آن ها را برای به کارگیری در محصولاتی چون مترهای هوشمند، ماشین آلات صنعتی و ابزارهای پزشکی درمانی بهینه و مناسب می سازد.در مقایسه با EEPROM های موجود با حافظه های مشابه ، MB85RS1MT  و MB85RS2MT در هنگام نوشتن، حدود ۹۲ درصد کمتر انرژی مصرف می کنند. علاوه بر این، به دلیل آنکه محصولات جدید از فناوری های مورد نیاز برای جایگزینی EEPROM ، SRAM و وجود یک باتری برای ذخیره داده ها در تراشه ای منفرد برخوردارند، می توان از آن ها برای کاهش هزینه ها ، میزان فضای مورد نیاز و همچنین مصرف انرژی نیز بهره گرفت. این امر امکان تولید محصولات با اندازه های کوچکتر و مصرف بهینه انرژی را فراهم خواهد کرد.

   

 FRAM نوعی از حافظه های غیرفرار است که حتی در صورت قطع انرژی الکتریکی داده ها را حفظ کرده و امکان دسترسی تصادفی به آن ها را که اجازه نوشتن داده با سرعت های بالا را مهیا می کند، فراهم می سازد. به دلیل آنکه FRAM ها حتی در صورت قطعی ناگهانی برق هم امکان ذخیره داده ها به صورت صحیح را دارند ، می توان از صحت داده ها به محض ثبت آن ها مطمئن بود.  بر اساس همین مشخصه ها ، FRAM های فوجیتسو به صورت عمده ای در تجهیزات اتوماسیون صنعتی ، ابزارهای اندازه گیری دقیق ، پایانه های بانکی و ابزارهای پزشکی قابل به کارگیری هستند.
 به عنوان به روز رسانی این محصولات، Fujitsu Semiconductor ماژول های MB85RS1MT  و MB85RS2MT را ارائه کرده است که با حافظه هایی یک و دو مگابیتی، طول عمری برابر با ده میلیون چرخه خواندن و نوشتن دارند که رقم خارق العاده ای محسوب می شود. بدین ترتیب این محصولات پشتیبانی بهتری را برای استفاده در کاربردهای بلادرنگ و ثبت مداوم داده ها در اختیار کاربران خواهند گذارد.
 برای کاربردهایی چون مترهای هوشمند و دیگر ابزارهای اندازه گیری ،و همین طور ماشین آلات صنعتی و ابزارهای پزشکی چون ابزارهای کمک شنوایی که به حافظه ای یک یا دو مگابیتی و غیرفرار نیازمندند، حالا این محصولات جدید می توانند جای EEPROM ها را بگیرند. نتایج شامل بهبود سرعت نوشتن که به بالاتر رفتن کارآیی خواهد انجامید و همین طور به حداقل رسیدن خطر از دست رفتن داده ها در قطع ناگهانی ولتاژ خواهند بود. از نظر میزان انرژی مصرفی نیز ماژول های جدید تا ۹۲ درصد نسبت به EEPROM ها بهبود نشان داده و بنابراین عمر باتری آن ها نیز بیشتر است.
  

 

 در ماشین آلات صنعتی نیز که SRAM ها وظیقه ذخیره سازی داده ها و EEPROM ها وظیفه ذخیره برنامه ها و پارامترها را برعهده دارند، می توان از FRAM های جدید برای جایگزینی هر دو نوع حافظه در تراشه ای واحد بهره گرفته و از تعداد حافظه های مورد نیاز کاست.  علاوه بر این امکان تعبیه ماژول های حافظه در اندازه ای کوچکتر هم وجود داشته و بدین ترتیب تا حدود ۹۰ درصد از میزان فضای مورد نیاز در ساخت ماشین ها کاسته می شود. FRAM های جدید علاوه بر کاهش اندازه محصول نهایی، نیازی به باتری جایگزین نداشته و با کاستن از میزان انرژی مصرفی از هزینه نهایی هم کم می کنند.
 Fujitsu Semiconductor به ارائه راهکارهایی برای بهبود عمکلرد و محصولات دیگر تولید کنندگان برای تسهیل نگهداری و به حداقل رساندن ریسک ها ادامه خواهد داد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.