5 میلیون خانه و شرکت تجاری در مناطق روستایی و حومه شهری انگلستان از خدمات فیبر نوری فوجیتسو بهره مند خواهند شد

5 میلیون خانه و شرکت تجاری در مناطق روستایی و حومه شهری انگلستان از خدمات فیبر نوری فوجیتسو  بهره مند خواهند شد
زمان مطالعه: ۵ دقیقه
 

لندن ۱۳ آوریل ۲۰۱۱

  

فوجیتسو، یکی از بزرگترین شرکت های ارایه دهنده خدمات IT در دنیا، اعلام کرد که قصد دارد با همکاری شرکت های Virgin Media ،Talk Talk و سیسکو، نسل جدید خدمات اینترنتی را به ۵ میلیون خانه در مناطق حاشیه نشین شهرها و روستاهای انگلستان منتقل کند.

  

ایجاد شبکه جدید فیبر نوری برای دسترسی به اینترنت فوق سریع توسط کمپانی فوجستسو، جایگزینی متهورانه و مبتکرانه به جای زیرساخت های BT Openreach خواهد بود و این فرصت را در اختیار تمام جوامع روستایی و حومه نشین قرار می دهد تا بخشی از ۵۳۰ میلیون پوندی را که از طرف دولت انگلستان برای جذب سرمایه گزاری در خدمات اینترنتی پهن باند فوق سریع اختصاص داده شده است، به کار گیرند.

  

مدل کاری فوجیتسو برای ارایه این خدمات، شبکه عمده فروشی با دسترسی آزاد است که توسط کمپانی سیسکو پشتیبانی می شود. شرکت های Virgin Media و Talk Talk از طریق همین شبکه به صورت عمده به این محصولات دسترسی خواهند داشت تا نسل جدید خدمات اینترنتی را به صورت خرده فروشی در اختیار مشتریان نهایی در بخش های دور افتاده انگلستان قرار دهند. همچنین این شبکه برای سایر ارایه دهندگان خدمات اینترنت نیز به صورت عمده فروشی آزاد خواهد بود.

  

  

رویکرد فوجیتسو بر مبنای تجربه بسیار بالای این شرکت هم در زمینه مدیریت شبکه های ارتباطی راه دور و هم در ساخت نسل جدید FTTH۱ می باشد. طرح های پیشنهادی فوجیتسو، اتصالاتی پهن باند (Broadband) و آینده محور را برای ۵ میلیون کاربر در مناطق روستایی انگلستان فراهم می آورد که به واسطه این طرح، از این پس سرمایه گزاری های تجاری بسیاری جذب این مناطق خواهند شد. به ویژه اینکه در این همکاری شیوه انتقال اینترنت پهن باند به روستاهای انگلستان از چند جنبه مهم کاملا تغییر خواهد کرد:

  

• در اکثر مناطق، فوجیتسو به جای انتقال فیبرهای نوری به کابین های خیابانی(FTTN)، مستقیما کابل ها را به خانه ها انتقال می دهد (FTTH). به همین خاطر، شبکه فوجیتسو از روز اول با سرعت ۱Gbps فعال شده و این سرعت به ۱۰ Gbps و بیشتر نیز خواهد رسید.

  

• شبکه فوجیتسو با دسترسی کاملا آزاد در اختیار تمام ISP ها قرار گرفته و مشتریان نهایی این فرصت استثنایی را خواهند داشت تا سرویس اینترنت فوق سریع را از یک اتصال فیزیکی منفرد دریافت کنند.

  

• بکارگیری طیف عظیمی از زیرساخت های زیر زمینی و سطحی حاکی از این است که معماری شبکه فوجیتسو کاملا بی نیاز به کابین های خیابانی موجود است. این مدل امکان جهت گیری سرمایه گزاری دولتی به سمت مناطقی با بیشترین محدودیت از لحاظ دسترسی به اینترنت پهن باند را فراهم می کند.

  

• در این مسیر فوجیتسو از مشارکت گروه های فعال در زمینه ارایه خدمات اینترنت پر سرعت در روستاها حمایت خواهد کرد و برای اولین بار راه حل های پویا و انعطاف پذیری را در این زمینه به جوامع روستایی و حاشیه نشین ارایه خواهد نمود.

  

• سرعت فوق العاده سریع دانلود و آپلود، دسترسی به انواع سرگرمی ها، ارایه خدمات بهداشتی، آموزشی و دولتی از راه دور و بدون نیاز به جابه جایی، از دیگر فواید اجرای این پروژه می باشد. این زیرساخت های آینده محور با کم کردن فاصله ها همان خدماتی را به مناطق روستایی انگلستان ارایه می کنند که در بقیه مناطق انگلستان روزانه مردم از مزایای آن بهره مند می شوند.

  

  

  

بر اساس راهکار ارایه شده از طرف Ofcom به BT Openreach، فوجیتسو امکان دسترسی عادلانه و بی طرفانه به کانال های زیر زمینی و قطب های تلگرافی این شرکت را خواهد داشت.

  

وزیر ارتباطات انگلستان، Ed Vaizey در این باره گفت: “دسترسی به اینترنت فوق سریع در حال حاضر موجب رشد مشاغل و بهبود زندگی ساکنین مناطق شهری انگلستان شده است. این در حالی است که بسیاری از مناطق روستایی هنوز از این خدمات بی بهره اند. کل انگلستان باید امکان سهیم شدن در فواید اینترنت فوق سریع را داشته باشد و ما مصمم هستیم که این اتقاق تا آخر این دوره از پارلمان رخ دهد. به همین دلیل دولت بیش از ۵۰۰ میلیون پوند اختصاص داده است تا مردم در تمام نقاط انگلستان از مزایای دسترسی اینترنت فوق سریع برخوردار شوند.

  

من بسیار خوشحال هستم که شرکت فوجیتسو با همکاری شرکت های Virgin Media، Talk Talk و سیسکو در این رویکرد دولت نسبت به گسترش اینترنت پر سرعت در دورترین مناطق انگلستان اثرگذار بوده است. تعامل بین این کمپانی ها دقیقا نوعی بلند پروازی و ابتکار دولت بود که می خواست با حذف موانع توسعه اینترنت پر سرعت، موجب رونق اقتصادی و اجتماعی ساکنین مناطق روستایی شود که تا قبل از این دسترسی به اینترنت پر سرعت تنها یک رویا برایشان محسوب می شد.”

  

به گفته Duncan Tait، مدیر عامل فوجیتسو در انگلستان و ایرلند: “این فرصتی بی نظیر برای انگلستان است تا با در اختیار گرفتن پیشرفته ترین شبکه فیبری دنیا، خود را به عنوان یکی از مترقی ترین کشورها در زمینه IT مطرح سازد. اگر این کار به درستی انجام شود، می تواند به کلیدی ترین رسانه برای سرعت بخشی به توسعه انگلستان تبدیل شده و فرصتی استثنایی برای کسانی که همیشه از شرکت کامل در اقتصاد انگلستان محروم بوده اند، فراهم آورد. ما اطمینان داریم که رویکرد ما در کنار همکاری مان با سایر پیشگامان این صنعت، می تواند یک شبکه آینده محور در انگلستان ایجاد کند که حداقل تا ۳۰-۲۰ سال آینده جوابگوی نیازهای IT این کشور باشد “

  

Neil Berkett، مدیر عامل شرکت Virgin Media: “مشارکت Virgin Media در این پروژه پیشگامانه بخشی از حرکت رو به جلوی ما برای ایجاد تغییری سریع در تحولات دیجیتالی انگلستان است. دیدگاه و تجربه جهانی فوجیتسو این فرصت را ایجاد کرده است که این بار بازی به نفع بخشهای روستایی انگلستان تمام شود، مناطقی که همواره از دسترسی به اینترنت پرسرعت محروم بوده اند. هم اکنون ما یک بار برای همیشه فرصت داریم که تا آرزوی جامعه دیجیتال را فراتر از مناطق شهری تحقق بخشیم.”

  

Dido Harding، مدیرعامل Talk Talk: “ما عقیده داریم دسترسی به اینترنت پر سرعت نباید فقط به عده محدودی تعلق داشته باشد. سرمایه گذاری فوجیتسو در این زمینه موجب ایجاد رقابت شده و به ما اجازه می دهد تا محصولات مقرون به صرفه را به دامنه گسترده تری از خانواه ها و شرکت های کوچک در تمام نقاط انگلستان ارایه دهیم. علاوه بر این، دسترسی به شبکه فوجیتسو به ما این امکان را می دهد که همزمان با گسترش دامنه اینترنت فوق سریع، استراتژی FTTC (انتقال فیبر نوری از کابین های خیابانی به منازلی که حدودا در فاصله ۳۰۰ متری قرار گرفته اند) خود را نیز اجرا کنیم.

  

“مدیر عامل سیسکو انگلستان و ایرلند، Phil Smith:”تمرکز سیسکو بر ارایه بهترین اینترنت فوق سریع در مناطق شهری و جوامع روستایی اروپا می باشد و ما متعهد به توسعه افتصادی، دیجیتالی و بهبود ارایه خدمات اجتماعی مانند خدمات بهداشتی و آموزشی هستیم. رویکرد فوجیتسو در ایجاد یک سیستم تجاری عمده فروشی با دسترسی آزاد، نوآوری و رقابت را در انگلستان افزایش خواهد داد. با پشتوانه نسل جدید فناوری سیسکو، فوجیتسو این توان را دارد تا شالوده دیجیتال را در نقاط روستایی انگلستان متحول سازد. “

  

  

  

  


 

۱ – فناوری فیبر به خانه (Fiber-to-the-home): اتصالات پهن باند فیبر به خانه، معرف اتصالات کابل فیبرنوری برای اماکن به صورت اختصاصی است. این سیستم ها توان انتقال انبوهی از اطلاعات به شکل کارآمدتری در مقایسه با شیوه سنتی کابل های مسی با قیمتی تقریباً مساوی را دارا می باشند.

  

  

  

  

فوجیتسو در یک نگاه:

  

  

  

کمپانی فوجیتسو شرکتی پیشرو در ارایه راه حل های پیشرفته و حرفه ای به تجارت ها و کمپانی هایی است که بر پایه ICT در بازارهای جهانی کار می کنند. این شرکت در حال حاضر در بیش از ۷۰ کشور دنیا در حال فعالیت می باشد و دارای بیش از ۱۷۰ هزار نیروی کار جهت حمایت و ارایه خدمات به مشتریان می باشد. فوجیتسو جهت طراحی و تولید محصولات خود ترکیبی از متخصصان سیستم ها و خدمات IT، و محصولات ارتباطی و محاسباتی را به وجود آورده است که این ترکیب باعث می شود کمپانی بتواند ارزش افزوده ای را از طریق محصولات با کیفیت به مشتریان خود ارایه کند.

  

  

  

این کمپانی در حال حاضر سومین کمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT می باشد. محصولات تولیدی این شرکت در کشور آلمان شامل انواع: PC، سرور، Storage، تبلت، نوت بوک، Zero Client، تین کلاینت، کی برد، مادر بورد، صفحه نمایش و Work Station می باشد.

  

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.