10 ویژگی برتر Windows 10

10 ویژگی برتر Windows 10
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

روز ۵شنبه مایکروسافت آپدیتی را برای Windows 10 ارائه داد، بنابراین هم اکنون می توانیم در اینجا به معرفی ۱۰ ویژگی جدید برای کاربران Windows 10 بپردازیم.
 رایگان
 آپدیت کاملا رایگان، یکی از بزرگترین پیشرفت ها در مورد Windows 10 است. مایکروسافت این مطلب را در همایش ژانویه در ردموند اعلام کرد. این شرکت اعلام کرد که این سیستم عامل در سال اول برای کاربران Windows 8.1 و Windows Phone 8.1 بدون دریافت هزینه خواهد بود. همچنین برای آنهایی که هنوز از Windows 7 استفاده می کنند هم رایگان است.  
 منوی استارت
 Windows 10 این بار گزینه هایی جذاب در منوی استارت را بازمی گرداند. در آخرین نسخه ی نمایش داده شده، آپدیت هایی در گرافیک دیده می شود و منوی استارت می تواند به صورت دلخواه تمام صفحه نشان داده شود. نیمی از این منو کاملا شبیه Windows 7 می باشد. 

 Cortana
 همانطور که انتظار می رفت Cortana یکی از ویژگی های اصلی Windows 10 است. این ویژگی که با Siri و Google Now رقابت می کند و برای مدتی بر Windows Phone موجود بود، این بار برای PCها و تبلت ها موجود خواهد بود. Cortana کنار دکمه استارت روی دسکتاپ قرار خواهد گرفت.  

 برنامه کاربردی Xbox
 این سیستم عامل خبری خوب برای علاقمندان به بازی های کامپیوتری دارد. مایکروسافت برخی ویژگی های جدید را معرفی کرد. Windows 10 با برنامه ی Xbox همراه خواهد بود که این قابلیت را برای شما ایجاد می کند تا بتوانید به هر بازی ویندوزی دسترسی داشته باشید.
   

 برنامه های کاربردی جهانی
 خبر برنامه های کاربردی جهانی برای هر کاربری که از بیش از یک دستگاه ویندوزی استفاده می کند، خبر خوبی است. در کنار هم قرار دادن برنامه های کاربردی همچون Photos، Videos، Music، Maps، People & Messaging و Mail & Calendar مثل این است که به دستگاه ها و نمایشگرهای مختلفی دسترسی داریم. اطلاعات نیز به طور اتوماتیک توسط OneDrive ذخیره می شود.  

 مرورگر Spartan
 Windows 10 با مرورگر جدیدی به نام Project Spartan همراه است. حالت خوانش و قابلیت یادداشت برداری، از طریق کیبورد، قلم یا انگشت از ویژگی های جدید می باشد.  

 ارتقاء
 مایکروسافت به لطف برنامه ی Windows Insider تغییراتی را که توسط کاربران در سراسر جهان پیشنهاد شده، اعمال می کند. از آنجایی که تمامی دستگاه ها از Windows 10 پشتیبانی می کنند، این سیستم عامل ساختاری واحد خواهد داشت.
 Windows Phone
 گویا با آمدن Windows 10 دیگر عمر Windows Phone به پایان می رسد. مایکروسافت هیچ نام دیگری برای موبایل و تبلت های کوچک در نظر نگرفته است. در کل با کمی تغییرات بسیار شبیه به Windows Phone 8 می باشد. همانطور که در بالا اشاره شد، Action Center با دستگاه ها و برنامه های دیگر شما منطبق است.  

 HoloLens
 این ویژگی ممکن است در آینده روی دهد اما به هر جهت  Windows 10اولین پلتفرم کامپیوتری هولوگرافیکی در این راستا است. یک سری APL بدین معنا می باشد که کاربران می توانند تجربیاتی در زمینه ی هولوگرافیک در دنیای واقعی داشته باشند.
   

 حالت Continuum
 Windows 10 در دستگاه های دو در یک (هیبریدها و تبدیلی ها) زندگی را با حالت Continuum آسان تر کرده است، بدین معنا که این سیستم عامل به راحتی بین لپ تاپ (کیبورد/موس) و تبلت (تاچ) جابه جا می شود و زمانی این اتفاق خواهد افتاد که نبود یا اضافه شدن کیبورد تشخیص داده شود.    

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.