کمپانی فوجیتسو پیشرو در زمینه کاهش کربن و حفاظت از محیط زیست در صنعت ICT

کمپانی فوجیتسو پیشرو در زمینه کاهش کربن و حفاظت از محیط زیست در صنعت ICT
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

کمپانی فوجیتسو پیشرو در زمینه کاهش کربن و حفاظت از محیط زیست در صنعت ICT  

  

  

این گزارش بر اهمیت پایداری و حفاظت از محیط زیست در صنعت ICT تاکید می کند.

  

  

  

توکیو، ۲۸ اکتبر ۲۰۱۰ – جامع ­ترین مطالعه و ارزیابی مستقل انجام شده تا به امروز، که مربوط به کمپانی­ های دارای گواهینامه رعایت موارد مربوط به محیط زیست میباشد ،به بررسی تولید کنندگانی از صنعت ICT می پردازد که ابتکاراتی برای کاهش میزان گازهای گلخانه ای (GHG) مربوط به این صنعت داشته اند . به طوریکه اهمیت شرکتهایی را که تمرکز جهانی خود را بر روی پایداری و حفظ محیط زیست گذاشته اند را بیان می­ کند. کمپانی فوجیتسو مفتخر به حضور در بین این تامین کنندگان بزرگ محصولات ICT می باشد.

    

    

بر طبق گزارش جدید منتشر شده توسط WWF (بزرگترین سازمان بین­ المللی حفاظت ازمحیط زیست ) و موسسه تحقیقاتی Gartner(یکی از بزرگترین شرکت های تحقیقاتی و مشاوره ای پیشرو در صنعت IT در آمریکا) در سال ۲۰۱۰ با عنوان ” کاهش کربن(CO۲) و حفظ محیط زیست در صنعت ICT ” ، رده بندی جامع و کاملی را بر اساس تحقیقات گسترده ای برای تامین کنندگان ICT در۵ رده منتشر کرده است: کمپانی فوجیتسو در دو رده از این ۵ رده مقام اول را کسب کرده است که این دو شامل: تغییر ساختار IT (Transformation of IT)و رعایت استانداردهای محیط زیستی در فضای داخلی کمپانی می باشد. این مطالعه بررسی می کند که چگونه ۱۹ کمپانی صاحب فناوری و ارائه کننده خدمات IT در دنیا، به نیازهای مشتریان امروز و فردا، با تمرکز بر کاهش گازهای گلخانه ای پاسخ می دهند.

    

    

    

 

بر مبنای تعهد بیش از ۲۰ ساله به حفظ محیط زیست، کمپانی فوجیتسو بر محدوده وسیعی از چرخه تولید محصول در صنعت ICT سبز تمرکز کرده است. این محدوده شامل : توسعه و تحقیق فناوری پایه ، طراحی محصولات ، عملیات تولید و انجام خدمات مربوط به عملیات بازیافت در کشورهای مختلف در سرتاسر دنیا می باشد. طرح جهانی کمپانی فوجیتسو(سیاست حفظ محیط زیست) ، هدف خود را رسیدن به کاهش چشمگیر در میزان CO2 تولید شده در سطح جهان قرار داده است که این میزان بیش از ۱۵ میلیون تن در طول ۴ سال کاری از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ میلادی می باشد. در طول سال ۲۰۰۹، فوجیتسو به یک کاهش ۳۷/۲ میلیون تنی در سطح جهان رسید که از هدف از پیش تعیین شده( ۱۳/۲ میلیون تن) ، فراتر رفت.

  

فوجیتسو-پیشرو در حفظ محیط زیست

 

    

    

    

فوجیتسو متعهد به تولید و توزیع محصولاتی است که مشتریان را قادر به کاهش آسیب به محیط زیست خود می سازد که در این راستا کمپانی می تواند تعهدات مربوط به طرح پایداری و حفظ محیط زیست خود راعملی کند. بخش R&D(تحقیق و توسعه) کمپانی که دارای لابراتوارهای مجهزی می باشد ، به تازگی شروع به اندازه گیری اثر بالقوه کاهش کربن(CO۲) تولید شده از کلیه فناوریهای در حال پیشرفت کرده است و در طول ۵ سال گذشته بیش از نصف محصولات معرفی و تولید شده این کمپانی در سطح جهان ، رتبه Super Green و یا سه ستاره را در راستای طرح Green IT از آن خود کرده اند که این رتبه، معیارهای مناسب و برترمربوط به نگرانی محیط زیستی کمپانی را نشان می دهد.

    

    

    

کمپانی فوجیتسو همچنین پیشرو در دو زمینه زیر بوده است:

    

    

۱ کمک به مشتری در فهم بهتر از آثار مخرب گازهای گلخانه ای و بقایای آن که توسط تجهیزات کامپیوتری تولید می شود.

    

    

۲- کمک به اجرایی کردن کاهش این اثرات مخرب

    

    

علاوه بر اعتبار بالای کمپانی فوجیتسو در زمینه Green IT ، مثال­هایی از محصولات دارای استاندارد های حفظ محیط زیست را ارائه می کنیم : محدوده وسیعی از مانیتورها، کامپیوترهای شخصی و سرورها و به خصوص سرورهای PRIMERGY CX 1000، که مورد آخر استانداردهای جدیدی را در صرفه جویی در دیتا سنترها از طریق بهینه کردن عوامل پرهزینه ای مانند : انرژی، گرما و فضا به کار می برد.

    

    

    

  

با حضورپیشرو و فعال در پروژه های ICT و فراهم کردن امکان کاهش تولید گازهای گلخانه ای(GHG) برای مشتریان، فوجیتسو پیشتازی پویایی را در برنامه های ICT سبز در تمام دنیا به دست گرفته است که نشانه این پیشرو بودن داشتن تاییدیه و گواهینامه هایی از تمام گروه های کاری مطرح و برجسته در زمینه کاهش کربن می باشد. این گروه ها شامل : شبکه سبز(GREEN GRID)، طرح ICT4EE مربوط به اتحادیه اروپا ، طرح سنجش بهبوددهنده های آب و هوایی، کمیته کپنهاگ درزمینه تغییرات آب و هوایی ، اتحادیه رهبران آب و هوایی ژاپن CLP،EPEAT ، انرژی استار ، فرشته آبی،قوی اسکاندیناوی، و اتحادیه BITKOM آلمان .

 

    

  

فوجیتسو در تمام نقاط جهان در حال بررسی این مشکلات می باشد تا مشتریان را در یافتن و توسعه راه حل هایی برای کاهش سریع و دائمی گازهای گلخانه ای کمک کند .

 

  

  

فوجیتسو-پیشرو در حفظ محیط زیست

 

    

فقط در یک مثال در فنلاند، فوجیتسو مرکز ملی راهنمایی پزشکی الکترونیکی و ثبت سوابق بیماران را برای موسسه بیمه اجتماعی فنلاندKELA) ) تاسیس کرده است. هدف این پروژه تسهیل تبادل موثر اطلاعات در بین ارائه کننده گان خدمات بهداشت و سلامت می باشد و امکان دسترسی الکترونیکی به شهروندان می دهد تا نسخه های پزشکی الکترونیکی دریافت کنند و اطلاعات مربوط به سلامتی خود را مشاهده کنند تا تعداد مراجعه حضوری خود را به مراکز درمانی که به واسطه عدم وجود اطلاعات می باشد را کاهش دهد. نسخه های الکترونیکی و دسترسی به سوابق بیماران به کاهش نیاز برای چاپ کاغذ و ضبط سوابق بیماران بر روی فیلم کمک می کند. فوجیتسو چنین پروژه های الکترونیکی را که مربوط به ثبت سوابق پزشکی هستند را در کانادا و اسپانیا نیز اجرا کرده است.

    

    

    

آقای آتوشیا تاکاهاشی ،رییس بخش استراتژی های محیط زیستی فوجیتسو، می گوید: ما از یافته های این گزارش WWFوGartner که موید تعهد دراز مدت فوجیتسو به طرح مربوط به حفظ محیط زیست است ، استقبال می کنیم . این گزارش به مشتریان جهت فهم بهتر این موضوع که کدام تامین کنندگان ICT پیشرویان واقعی در زمینه ICT سبزهستند، کمک می کند. ما جهانی را در آینده پیش بینی می کنیم که در کوتاه ترین زمان، مقادیر کربن تولید شده می توانند نمایش داده شوند و اندازه گیری شوند که این مسئله به مدیریت فعالیت های مربوط به محیط زیست ما کمک می کند.

    

    

    

  

خانم آلیسون اوفلین ، مدیر اجرایی طرح های محیط زیست فوجیتسو در بخش جهانی این کمپانی می گوید: ما WWFوGartner را برای پذیرش و انجام این تحقیق گسترده تحسین می کنیم ، چرا که این تحقیق با هدف قرار دادن حفظ و پایداری محیط زیست و نشان دادن مرحله گذار به یک اقتصاد با تولید آلودگی کمتر(تولید CO۲ کمتر) ، میزان پیشرفت صنعت IT را به طور واضحی بیان می کند.

 

    

GreenIT_Abstufung_3star

    

    

    

فوجیتسو در یک نگاه :

  

کمپانی فوجیتسو شرکتی پیشرو در ارائه راه حل های پیشرفته و حرفه ای به تجارت ها و کمپانی هایی است که بر پایه ICT در بازارهای جهانی کار می کنند . این شرکت در حال حاضر در بیش از ۷۰ کشور دنیا در حال فعالیت می باشد و دارای بیش از ۱۷۰ هزار نیروی کار جهت حمایت و ارائه خدمات به مشتریان می باشد . فوجیتسو جهت طراحی و تولید محصولات خود ترکیبی از متخصصان سیستم ها و خدمات IT، و محصولات ارتباطی و محاسباتی را به وجو آورده است که این ترکیب باعث می شود کمپانی بتواند ارزش افزوده ای را از طریق محصولات با کیفیت به مشتریان خود ارائه کند .

  

این کمپانی ، در حال حاضر سومین کمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT می باشد. محصولات تولیدی این شرکت در کشور آلمان شامل : انواع PC ، انواع SERVER ، انواع STORAGE،انواع THINCLIENT ، ZERO CLIENT،NOTE BOOK، TABLET PC، انواع LCD ، MOTHERBOARD KEYBOARD و WORK STATION می باشد .

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.