چرا سرعت اینترنت در کره جنوبی 4 برابر ایالات متحده است؟

چرا سرعت اینترنت در کره جنوبی 4 برابر ایالات متحده است؟
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

از آنجا که اینترنت اساسا در ایالات متحده متولد شده است، انتظار می رود که سریع ترین و ارزانترین اینترنت در این کشور قابل دسترسی باشد.
 اما گویا وضع به این منوال نیست. طبق آمار موسسه نظارت بر اینترنت Akamai، سرعت اینترنت پهن باند در ایالات متحده تنها یک چهارم این سرعت در کره جنوبی است و اگر بخواهیم به این زخم نمک بپاشیم، باید بگوییم که قیمت آن نیز بیشتر است. طبق آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، قیمت متوسط اینترنت در ایالات متحده ۵۰/۴۵ دلار در ماه است در حالی که در کره جنوبی اینترنتی بسیار سریع تر با قیمت ۵۰/۲۸ دلار عرضه می شود که این یعنی ۱۷ دلار هزینه کمتر و ۴ برابر سرعت بیشتر.

  

حال سوال این است که ریشه این تفاوت در کجاست؟

  

در زیر به ۵ دلیل عمده که می تواند توجیح سرعت پایین و قیمت بالای اینترنت در ایالات متحده نسبت به کره جنوبی باشد، اشاره شده است.

  

۱- رقابت بین شرکت های ارایه دهنده اینترنت در کره جنوبی

  

در کره رقابت زیادی برای ارایه اینترنت ارزان وجود دارد و کاربران انتخاب های بیشتری بین شرکت های ارایه دهنده اینترنت دارند. در حالی که در ایالات متحده این رقابت ضعیف است.
 به گفته نیویورک تایمرز رقابت در عرصه خدمات اینترنت موجب کاهش قیمت اینترنت پرسرعت شده و ایالات متحده بدون یک تغییر روند اساسی به سوی رقابتی نمودن این حوزه، از دنیای توسعه یافته عقب خواهد ماند.

  

۲- فرهنگ و سیاست
 تفاوت های فرهنگی عمده ای بین کشور کره که در آن ۹۵% مردم به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند با ایالات متحده که در آن تنها ۶۵% مردم به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، وجود دارد.

  

دولت کره با پرداخت یارانه به اقشار کم درآمد جامعه مردم را تشویق به خرید کامپیوتر و اتصال به اینترنت پرسرعت نموده است حتی برنامه هایی فرهنگی متعددی را در این زمینه به اجرا در آورده است مانند آموزش سواد اینترنت به زنان خانه دار.

  

۳- شبکه باز “open network”در برابر شبکه بسته
 امروزه در دنیای ارتباطات بحث شدیدی بر سر نقش “open networks” در فراهم کردن اینترنت سریع و ارزان وجود دارد. ایده اصلی در ورای “Open” بودن شبکه این است که ارایه دهندگان اینترنت کابل های حامل سیگنال های اینترنت را در ازای پرداخت مبلغی به صورت اشتراکی استفاده کنند و نظارت بر این کابل ها بر عهده شرکت های سازنده آنها خواهد بود. برخی کشورها همچون کره، ژاپن و بعضی از کشور های اروپایی از این سیاست حمایت می کنند چرا که به این ترتیب زمینه ورود کمپانی های کوچکتر که توان ایجاد زیرساخت های پرهزینه را ندارند، به عرصه رقابت ارایه خدامات اینترنت پرسرعت فراهم می شود.

  

۴- تراکم جمعیت
 کره جنوبی با تراکم ۱۲۰۰ نفر در متر مکعب، بسیار متراکم تر از ایالات متحده با ۸۸ نفر جمعیت در همین مساحت است. نتیجه اینکه استقرار زیرساخت های پهن باند در کشوری با تراکم بالا که جمعیت آن در ساختمان های مرتفع تجمع یافته، مانند کره جنوبی نسبت به ایالات متحده که خانه ها گاه با فاصله های بسیار زیاد از هم قرار دارند، بسیار گران تر است.

  

۵- برنامه ریزی کره جنوبی

  

دولت کره جنوبی از دهه ۱۹۹۰ برنامه ای داشته است مبنی بر اینکه این کشور را به یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در حوزه ICT تبدیل سازد و از همان زمان شروع به ارتقای سطح سواد اینترنتی مردم نموده است. در واقع آنها سال ها پیش آنچه را که امروزه به آن رسیده اند در اولویت قرار داده بودند و هزینه های زیادی صرف آن کرده اند.

  

در حالی که دولت ایالات متحده این وظیفه را به بخش خصوصی محول کرده و چنان که باید ، برای آن هزینه نکرده است.

  

فوجیتسو در یک نگاه:

  

کمپانی فوجیتسو شرکتی پیشرو در ارایه راه حل های پیشرفته و حرفه ای به تجارت ها و کمپانی هایی است که بر پایه ICT در بازارهای جهانی کار می کنند. این شرکت در حال حاضر در بیش از ۷۰ کشور دنیا در حال فعالیت می باشد و دارای بیش از ۱۷۰ هزار نیروی کار جهت حمایت و ارایه خدمات به مشتریان می باشد. فوجیتسو جهت طراحی و تولید محصولات خود ترکیبی از متخصصان سیستم ها و خدمات IT، و محصولات ارتباطی و محاسباتی را به وجود آورده است که این ترکیب باعث می شود کمپانی بتواند ارزش افزوده ای را از طریق محصولات با کیفیت به مشتریان خود ارایه کند.

  

این کمپانی در حال حاضر سومین کمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT می باشد. محصولات تولیدی این شرکت در کشور آلمان شامل انواع: PC، سرور، Storage، تبلت، نوت بوک، Zero Client، تین کلاینت، کی برد، مادر بورد، صفحه نمایش و Work Station می باشد.

  

  

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.