همکاری فوجیتسو درساخت وسایل نقلیه الکتریکی هوشمند

همکاری فوجیتسو درساخت وسایل نقلیه الکتریکی هوشمند
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

 
 گرم شدن زمین و کم شدن منابع نفتی باعث افزایش وسایل الکتریکی در جامعه شده است. با این وجود مسائلی هست که هنوز نیاز به حل شدن دارند از جمله توانایی کنترل ظرفیت باتری و تحلیل رفتن آن و ساخت یک بنیاد پشتیبانی جدید. با ترکیب زمینه های ICT و انرژی، فوجیتسو وشرکت رسک سیستم جدیدی خواهند سخت که می تواند باتری های وسایل نقلیه جدید  را مدیریت و آنالیز کند. 

 
 برای فوجیتسو این همکاری فرصتی است برای ساخت پلتفورم مدیریت باتری که می تواند لازمه ی جامعه ای مملو از وسایل نقلیه الکتریکی باشد.
 با این سیستم ، اسکوتر سواران می توانند اسمارت فون های خود را توسط بلوتوث به باطری وصل کند و از یک اپلیکیش فوجیتسویی بر روی اسمارت فون خود برای کنترل شارژ باقی مانده و عمر مفید باتری استفاده کنند. اطلاعات باتری توسط اینترنت به یک مرکز اطلاعات بزرگ برای ذخیره و آنالیز فرستاده می شود که زمان تعویض یک باتری را  پیش بینی خواهد کرد. 

 
  اسکوتر سواران می توانند از اسمارت فون هایشان برای بررسی مسافتی که  طبق پیش بینی شارژ باتری باقیمانده شان می توانند طی کنند و یا برای زمان تعویض باتری استفاده کنند. آنها همچنین می توانند  برای پیدا کردن مکان تعویض باتری در جاده از اسمارت فون هایشان بهره بگیرند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.