نانوتکنولوژی
زمان مطالعه: ۲ دقیقه
 

نانوتکنولوژی (که گاهی آن را به اختصار” nanotech” نیز می نامند) عبارت است دستکاری مواد در مقیاس اتمی و مولکولی و با ساختارهایی سروکار دارد که حداقل در یک بعد، اندازه ای برابر با ۱ تا ۱۰۰ نانومتر دارند. هر نانومتر (nm) یک میلیاردم یا ۹-۱۰ متر است – طولی معادل ۲ تا ۲۰ اتم (بسته به نوع اتم ها) که به ردیف کنار هم قرار گرفته باشند.

  

 Richard Feynman اولین کسی بود (۱۹۵۹) که عنوان کرد روزی می توان مواد و ماشین ها را در ابعاد اتمی ساخت. به نظر ریچارد قوانین فیزیک مغایرتی با امکان ساخت اتم به اتم مواد نداشت. این نظریه در سال ۱۹۸۶ در کتاب “موتورهای خلقت” توسط K Eric Drexler به طور گسترده ای مطرح شد و وی نام نانوتکنولوژی (Nonotechnology) را به ایده فریمن نسبت داد.

  

 منظور Drexler از این فناوری، ساخت ماشین هایی در ابعاد مولکولی بود برای مثال ساخت کامپیوترهایی به ابعاد تنها چند نانومتر (بسیار کوچکتر از ابعاد یک سلول) . طی ده سال بعد Drexler وقت خود را صرف تشریح و آنالیز این دستگاه های افسانه ای و پاسخگویی به مخالفان داستان های علمی تخیلی نمود. در این بین پیشرفت تکنولوژی نیز امکان ساخت دستگاه های ساده را در مقیاس مولکولی فراهم کرد. زمانی که نانوتکنولوژی به عنوان یک علم پذیرفته شد با تعریف اولیه آن کمی تفاوت داشت و بیشتر شامل تکنولوژی های نانومتری ساده و واقع گرایانه تر می گشت. در سال ۲۰۰۰، بنیاد ملی نانوتکنولوژی ایالات متحده با هدف حمایت از فناوری نانو تشکیل شد.

  

 دامنه این علم بسیار وسیع است و از تولید مواد جدید با ابعاد نانومتری تا تحقیقات پیرامون اینکه آیا می توانیم به طور مستقیم موادی در مقیاس نانومتری کنترل کنیم را شامل می شود.

  

 ادامه دارد…

  

  

  

  

  

فوجیتسو در یک نگاه:

  

  

  

کمپانی فوجیتسو شرکتی پیشرو در ارایه راه حل های پیشرفته و حرفه ای به تجارت ها و کمپانی هایی است که بر پایه ICT در بازارهای جهانی کار می کنند. این شرکت در حال حاضر در بیش از ۷۰ کشور دنیا در حال فعالیت می باشد و دارای بیش از ۱۷۰ هزار نیروی کار جهت حمایت و ارایه خدمات به مشتریان می باشد. فوجیتسو جهت طراحی و تولید محصولات خود ترکیبی از متخصصان سیستم ها و خدمات IT، و محصولات ارتباطی و محاسباتی را به وجود آورده است که این ترکیب باعث می شود کمپانی بتواند ارزش افزوده ای را از طریق محصولات با کیفیت به مشتریان خود ارایه کند.

  

  

  

این کمپانی در حال حاضر سومین کمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT می باشد. محصولات تولیدی این شرکت در کشور آلمان شامل انواع: PC، سرور، Storage، تبلت، نوت بوک، Zero Client، تین کلاینت، کی برد، مادر بورد، صفحه نمایش و Work Station می باشد.

  

  

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.