لنوو همچنان به روند رشد خود ادامه می دهد

لنوو همچنان به روند رشد خود ادامه می دهد
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

شرکت لنوو پس از گذشت ۱۰ سال از قرارداد PC با IBM همچنان به گسترش فعالیت های خود ادامه می دهد. سال ۲۰۰۵ شرکت لنوو فروشنده ی برتر PC در چین بود اما در خارج از مرزهای کشور آن را خوب نمی شناختند. درآمد سالیانه ی این شرکت حدود ۳ میلیارد دلار بود و با سهم بازار ۲.۳ درصدی رتبه ی نهم را در صنعت PC در دنیا داشت. اما در آوریل همان سال همه چیز تغییر کرد، دقیقا زمانی که IBM اعلام کرد که قصد فروش صنعت عظیم PC خود را با ارزش ۱.۲۵ میلیارد دلار به لنوو دارد. این معامله به سرعت لنوو را به عرصه ی جهانی PC وارد کرد که در نهایت منجر به پیشی گرفتن از Hewlett-Packard فروشنده ی برتر PC در جهان شد. لنوو سپس روند پیشرفت خود را در زمینه های سرور، موبایل و همچنین کسب امتیازات بیشتر از شرکت های دیگر ادامه داد. در اینجا شاهد روند پیشرفت این شرکت خواهیم بود:
 شرکت لنوو در نوامبر سال ۱۹۸۴ در پکن با نام Legend کار خود را آغاز کرد و با گذشت سال ها به بزرگ ترین فروشنده ی PC در چین تبدیل شد و در سال ۱۹۹۴ آن را شناختند. در سال ۲۰۰۲ مدیرعامل Yang و دیگر روسا تصمیم گرفتند تا شرکت را از لحاظ بین المللی گسترش داده و نام شرکت را به لنوو (Lenovo) تغییر دهند تا از رقابت با بیزینس های بین المللی که از نام Legend استفاده می کنند، جلوگیری کنند. 

لنوو همچنان به روند رشد خود ادامه می دهد

 قدم بلند بعدی معامله ی ۱.۲۵ میلیلارد دلاری IBM برای صنعت PC در آوریل سال ۲۰۰۵ بود. لنوو به سرعت به یکی از مهم ترین عوامل در صنعت PC تبدیل شد و پس از گذشت یک سال اولین PC خود را با برند لنوو تولید کرد. با گذشت حدود ۷ سال لنوو در سال ۲۰۱۲ شرکت های HP و Dell را پشت سر گذاشت تا به رتبه ی نخست در فهرست فروشندگان PC در جهان رسید. کمی بعد HP مقام خود را پس گرفت اما اواخر سال ۲۰۱۳ این لنوو بود که مجددا به جایگاه اول رسید. در طول ۱۰ سال اخیر از زمان معامله با IBM، لنوو به Medion در سال ۲۰۱۱ و CCE در سال ۲۰۱۲ و Stonewear در سال ۲۰۱۲ نیز دست یافت. در سال ۲۰۱۱ قراردادی بین لنوو و NEC با نام Lenovo NEC Holding برای ساخت PC بسته شد. این همکاری تا سال ۲۰۱۴ نیز ادامه داشت.
   

لنوو همچنان به روند رشد خود ادامه می دهد

 
 در سال ۲۰۱۴ نیز قراردادی میان لنوو و EMC با نام LenovoEMC برای ساخت سرورهای x86 برای SMBها صورت گرفت. این دو شرکت همکاری خود را در سال ۲۰۱۳ برای توسعه سولوشن های NAS برای SMBها گسترش دادند.  

لنوو همچنان به روند رشد خود ادامه می دهد

 در سال ۲۰۱۴ خبر از معامله ۲.۱ میلیارد دلاری برای گرفتن بیزینس سرور x86 شرکت IBM به گوش رسید و همین لنوو را به سومین سازنده سرور در جهان تبدیل ساخت.  

لنوو همچنان به روند رشد خود ادامه می دهد

 لنوو چند روز پس از اعلام قصد خود از این معامله، گفت که در حال خرید Motorola Mobility از گوگل با ارزش ۲.۹۱ میلیارد دلار می باشد. پیش از این خبر لنوو محصولاتی از موبایل و تبلت در بازار داشت اما پس از معامله با Motorola سومین تولیدکننده ی بزرگ اسمارت فون در جهان شد.  

لنوو همچنان به روند رشد خود ادامه می دهد

 لنوو می خواست نه تنها بزرگ ترین فروشنده ی PC در جهان، بلکه بزرگ ترین سازنده ی کامپیوتر و حتی اسمارت فون، تبلت و سرور باشد. در سال ۲۰۱۵ این شرکت اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون لپ تاپ ThinkPad را فروخته است. ۲۸ می امسال لنوو میزبان اولین کنفرانس تکنولوژی جهانی خود در پکن می باشد. در این کنفرانس لنوو به معرفی برنامه های خود برای محصولات آینده همچون اسمارت فون ها، تکنولوژی های پوشیدنی، تجهیزات هوشمند ارتباطی و برنامه های تحقیقاتی خواهد پرداخت.         

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.