لنوو رقبایش را کنار زد

لنوو رقبایش را کنار زد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شرکت لنوو که به دنبال خرید واحد سرورهای رده پایین شرکت IBM بود دیروز توانست بر فوجیتسو، مشتری دیگر پیروز شود. فوجیتسو درصدد بود تا چند هفته بعد این خرید را انجام دهد.
 فوجیتسو که پیشنهاد مبلغی فراتر از ۲.۳ میلیارد دلار پیشنهادی لنوو داشت هنوز برای این معامله آمادگی نداشت. شرکت Dell که سومین مشتری بالقوه بود هرگز مذاکرات جدی نداشت.
 شرکت IBM که مشتاق بود هرچه زودتر بخش سرورهایش را به فروش برساند نتوانست وقت بیشتری به فوجیتسو بدهد. فوجیتسودر تلاش بود برای تقویت خط تولید سرورهای x86 خود از سرورهای  IBM که از تکنولوژی تراشه x86 اینتل بهره می برد استفاده کند. 

 شرکت IBM سومین فروشنده بزرگ سرورهای x86 پس از HP و Dell  می باشد. با این که عددی که IBM اعلام کرده است از ۲.۵ میلیارد دلاری که خود در دور اول مذاکرات اعلام کرده بود و ۴.۵ میلیارد دلاری که IBM در نظر داشت پایین تر است ولی در حال حاضر جدی ترین مشتری سرورهای IBM محسوب می شود. خرید لنوو شامل سیستم X، بلید سنتر، فلکس سیستم بلید سرور و سوئیچ، همچنین سیستم های ترکیبی فلکس مبتنی بر x86، NeXtScale  و  سرورهای iDataPlex و نیز نرم افزارهای مرتبط می باشد. در حالی که تراکنش های مالی انجام شده است، هر دو شرکت توافق کرده اند که هیچ تغییراتی در عملکرد کنونی سرورها از جمله سرویس خدمات مشتری و موجودی کالا پیش نیاورند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.