سونی و اریکسون بعد از ده سال همکاری از هم جدا می شوند

سونی و اریکسون بعد از ده سال همکاری از هم جدا می شوند
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اریکسون، غول تجهیزات مخابراتی سوئدی، روز ۵ شنبه ۲۷ اکتبر اعلام کرد که سهم خود در سرمایه گذاری مشترک سونی-اریکسون را به قیمت ۱.۴۷ میلیون دلار به شریک ژاپنی خود، سونی، واگذار خواهد کرد.

  

این گروه ژاپنی- سوئدی در سال ۲۰۰۱ پایه گذاری شد و در نتیجه این همکاری، دو کمپانی سونی و اریکسون که هر یک به تنهایی نتوانسته بودند اقبالی در بازار گوشی های هوشمند کسب کنند، تحت نام سونی- اریکسون تبدیل به ششمین تولید کننده گوشی تلفن همراه در سراسر دنیا شدند.

  

Hans Vestberg، مدیرعامل سونی-اریکسون با تقدیر از این همکاری ده ساله گفت: “این سرمایه گذاری مشترک در زمان خود عالی بود اما اکنون بازار گوشی های همراه بسیار متحول شده است و با سرعتی باورنکردنی به سمت گوشی های هوشمند در حال حرکت است.”

  

Howard Stringer، مدیر اجرایی سونی نیز در این باره گفت: “از سال ۲۰۰۱ بازار گوشی های همراه از گوشی های ساده کم سود به سمت گوشی های هوشمند بسیار سودآور تغییر جهت داده است و بنابراین جدایی از اریکسون در این برهه زمانی کاملا منطقی و استراتژیک محسوب می شود. سونی به این ترتیب قادر خواهد بود تا ارتباط بین گوشی های خود و سایر دستگاه هایش را کارآمد تر کرده و سرگرمی های جدیدی را به آنها بیافزاید.”

  

سونی با بدست آوردن اختیار کامل گوشی های هوشمند خود می تواند عملکرد آنها را با تبلت ها، کنسول های بازی دستی و کامپیوترهای شخصی خود یکپارچه ساخته و به این ترتیب علاوه بر کاهش هزینه ها، تلفن های همراه خود را به طور همگام و موازی با سایر دستگاه های خود توسعه دهد.

  

فوجیتسو در یک نگاه:

  

فوجیتسو شرکتی پیشرو در ارایه راه حل های مبتنی بر ICT در بازارهای جهانی است که در حال حاضر سومین کمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT محسوب می شود. این کمپانی که در سال ۱۹۳۵ تاسیس شده است، هم اکنون با ۱۷۲ هزار کارمند در بیش از ۷۰ کشور دنیا خدمات خود را ارایه می دهد. فوجیتسو با به کارگیری مجموعه ای از کارشناسان نخبه IT و پیشرفته ترین فناوری های روز در حوزه محاسبات، ارتباطات و صنایع میکروالکترونیک، موفق شده است تا با ارایه محصولات با کیفیت، ارزش افزوده ای را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

  

محصولات تولیدی فوجیتسو در کارخانه های آلمان و ژاپن عبارت اند از:
 PC، نوت بوک، تبلت و تبلت PC، سرور، Work Station، Storage، Zero Client، Thin client، صفحه نمایش، کی برد، مادر برد، گوشی های هوشمند و …

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.