سنتریکا تامین خدمات مدیریت محیط کار 25000 کاربر خود را به کمپانی فوجیتسو واگزار کرد

توسط اخبار فناوریدر 14 اردیبهشت 1390
زمان مطالعه: 4 دقیقه

  

  

  

شرکت سنتریکا1 قراردادی 5 ساله با کمپانی فوجیتسو به امضا رسانده است که بر اساس آن فوجیتسو مدیریت خدمات IT تعداد 250000 نفر از کاربران سنتریکا در انگلستان را بر عهده خواهد گرفت.

  

فوجیتسو به واسطه قرارداد سال قبل که طی آن زیرساخت های IT سنتریکا را تامین نموده بود، اکنون می تواند به بهترین شکل به ارتقای خدمات ارایه شده به این شرکت بپردازد.

  

  

  

علاوه بر این فوجیتسو با هدف فراهم کردن تجربه بهینه برای کاربران نهایی در زمینه IT و دسترسی آنها به آخرین روشهای ارسال نامه های الکترونیک و پیام رسانی فوری، به دگرگونی زیرساخت های IT این شرکت خواهد پرداخت.

  

  

  

این زیرساخت ها انعطاف پذیری بالایی داشته و متناسب با مقیاس نیازهای کاری-تجاری سنتریکا طراحی شده اند و به راحتی از کلاینت های مجازی و دستگاه های قابل حمل به سیستم افزوده می شوند پشتیبانی خواهند نمود.

  

  

  

فوجیتسو در مدیریت IT خود راه حل 2(Infrustructure as a Service (IaaS را با استفاده از سرورهای قدرتمند high end خود انجام داده و زیرساخت IT قابل اعتمادی برای سنتریکا فراهم خواهد نمود. این خدمات توسط یکی از دیتاسنترهای فوجیتسو در انگلستان پشتیبانی خواهد شد که به تازگی موفق به دریافت نشان استاندارد طلایی موسسه Uptime در زمینه پایداری عملکرد (operational sustainability)گشته است.

  

  

  

بنا به اظهار نظر David Bickerton، مدیر گروه IT سنتریکا: “با رشد ارگانیک و اکتسابی سنتریکا، کیفیت خدمات IT و پشتیبانی که از سوی شرکت به کاربران ارایه می شود اهمیت بیشتری می یابد. به همین دلیل زیرساخت های IT ما باید قابلیت پشتیبانی هر چه بیشتر از دستگاه های قابل حمل، ارتقای موثر کسب و کار و ارایه تجربه IT کارآمد تر به کاربرانمان را داشته باشد. در جولای 2010 ما مسئولیت فراهم نمودن خدمات IT داخلی خود را به کمپانی فوجیتسو واگذار کردیم. این قرارداد جدید نیز بر پایه مشارکت موجود بنا شده و هدف آن ارتقای هر چه بیشتر خدمات و تجربه IT برای افرادمان می باشد.

  

  

  

  

“Gavin Bounds، مدیر ارشد اجرایی فوجیتسو در بخش خصوصی انگلستان و ایرلند، افزود: “مدت ها تصور بازار بر این بود که خدمات IT با کیفیت استاندارد و یکسان از سوی شرکت های مختلف ارایه می شود اما اکنون این برای مشتریان کاملا مشخص شده است که استراتژی شرکت ها در ارایه دهنده خدمات IT متفاوت بوده و انتخاب یک سرویس دهنده مناسب می تواند کاهش قابل ملاحظه هزینه، ارتقای بهره وری کاربران، آرامش خیال بیشتر و انعطاف پذیری بیشتر در محیط های کاری را به دنبال داشته باشد. امروزه با رشد محیط های مجازی فواید خدمات مدیریت IT هر چه بیشتر قابل درک شده است.”

  

  

  

فوجیتسو در حال حاضر مدیریت خدمات IT بیش از یک میلیون کاربر در انگلستان را بر عهده دارد و در جدید ترین گزارش گارتنر3 در زمینه برون سپاری خدماتIT4 در اروپا به نام “Magic Quadrant for Help Desk Outsourcing, Europe” جزو رهبران (leaders) قرار گرفت.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  


 

  

1- Centrica: یک شرکت بزرگ چند ملیتی تامین کننده انرژی است که محل فعالیت آن عمدتا انگلستان و ایالات متحده می باشد. سنتریکا بزرگترین تامین کننده گاز برای مشتریان داخلی انگلستان و یکی از بزرگترین تامین کنندگان برق محسوب می شود.

  

  

  

  

  

  

  

  

2- Infrustructure as a Service:نوعی ارایه خدمات است که در آن سازمان ها وظیفه پشتیبانی و نگهداری از سخت افزار، سرور، storage و اجزای شبکه خود را به یک شرکت ارایه دهنده خدمات IT واگذار می کنند. در این حالت شرکت سرویس دهنده صاحب تجهیزات بوده و وظیفه میزبانی، اجرا و نگهداری را بر عهده دارد و مشتری بر اساس میران استفاده خود هزینه پرداخت خواهد کرد.

  

3- (Gartner Magic Quadrant (MQ: یک ابزار پژوهشی تخصصی است که توسط موسسه گارتنر شکل گرفته است. به گفته گارتنر هدف Magic Quadrant ارایه یک تحلیل کیفی از جهت گیری، رشد و شرکت کنندگان در بازار است به طوری که شرکت ها بتوانند با توجه به این تحلیل ها رقابت قوی تری در بازار داشته باشند. این تحلیل ها هر 2-1 سال به روز می شوند.

  

Desktop Outsourcing -4: عبارت است از واگذاری تمام امور مربوط به زیرساخت های IT به یک شرکت متصص در زمینه خدمات IT.

  

  

  

  

  

  

  

  

فوجیتسو در یک نگاه:

  

  

  

کمپانی فوجیتسو شرکتی پیشرو در ارایه راه حل های پیشرفته و حرفه ای به تجارت ها و کمپانی هایی است که بر پایه ICT در بازارهای جهانی کار می کنند. این شرکت در حال حاضر در بیش از 70 کشور دنیا در حال فعالیت می باشد و دارای بیش از 170 هزار نیروی کار جهت حمایت و ارایه خدمات به مشتریان می باشد. فوجیتسو جهت طراحی و تولید محصولات خود ترکیبی از متخصصان سیستم ها و خدمات IT، و محصولات ارتباطی و محاسباتی را به وجود آورده است که این ترکیب باعث می شود کمپانی بتواند ارزش افزوده ای را از طریق محصولات با کیفیت به مشتریان خود ارایه کند.

  

  

  

این کمپانی در حال حاضر سومین کمپانی بزرگ دنیا در صنعت و خدمات IT می باشد. محصولات تولیدی این شرکت در کشور آلمان شامل انواع: PC، سرور، Storage، تبلت، نوت بوک، Zero Client، تین کلاینت، کی برد، مادر بورد، صفحه نمایش و Work Station می باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید