سرویس دسکتاپ ابری (Desktop as a Service)

دسکتاپ ابری چیست ؟

دسکتاپ ابری یک دسکتاپ مجازی یا همان سیستم عامل ویندوز است که از طریق اینترنت در اختیار شما قرار داده می شود و شما میتوانید از طریق لپ تاپ، پی سی، تبلت و مخصوصا تین کلاینت و زیروکلاینت به سادگی به آن دسترسی داشته باشید. با استفاده از این راهکار شما به محیط دسکتاپ شخصی و داده ها و برنامه های خود دسترسی خواهید داشت که این سرویس در قالب یک پکیج از نوع میزبانی تهیه و به صورت شارژ ماهانه به متقاضیان ارائه می شود.

 

صرفه جویی در هزینه ها

با توجه به آنکه در حال حاضر هزینه های خرید لپ تاپ و پی سی بسیار گران میباشد و همچنین عموما کاربران و شرکت ها از آنها به صورت بهینه نمی توانند استفاده نمایند، پس بنابراین تنها با خرید تین کلاینت یا زیروکلاینت با هزینه بسیار کمتر به راحتی میتوانید از طریق اینترنت به این سرویس دسترسی داشته باشید و همچنین با توجه به مدل پرداخت ساده و قابل پیش بینی Pay as you go تنها به میزان مصرف منابع از این سرویس مشمول پرداخت هزینه خواهید شد

کاهش هزینه سرویس و نگهداری

علاوه بر مزایای اقتصادی استفاده از این سرویس توسط تین کلاینت یا زیروکلاینت، از بعد عملیاتی و فنی نیز دسکتاپ ابری یکی از سرویس های ایده ال برای کاربران (به ویژه کاربران ایرانی) محسوب می شود.

استفاده از این سرویس کسب و کار شما را از چرخه نامحدود خرید، پشتیبانی و ارتقا سیستم های کامیوتری بی نیاز می سازد و یک راهکار اقتصادی و مرسوم نوین به شمار میرود و برای شرکت ها و سازمان هایی که به سطح بهینه ای از پویایی و کارایی نیاز دارند بهترین انتخاب میباشد.

ساختار بک‌اند دسکتاپ مجازی که شامل ماشین‌های مجازی است و سیستم‌عامل دسکتاپ را اجرا می‌کند توسط یک خدمات دهنده ابری مستقل میزبانی می‌شود درنتیجه تأمین‌کننده DaaS فقط دسکتاپ مجازی را به دیوایس کاربر نهایی ارسال می‌کند. تأمین‌کنندگان DaaS اجرای دسکتاپ مجازی را مدیریت می‌کنند علاوه بر اینکه امنیت، به‌روزرسانی، بک آپ داده و ذخیره‌سازی را هم به عهده‌ دارند. مشتری هم فقط تصویر دسکتاپ و اپلیکیشن را مدیریت می‌کند.

DaaS یک گزینه خوب برای سازمان‌هایی است که تمایل ندارند روی دسکتاپ مجازی لوکال سرمایه‌گذاری کنند و حتی آن را مدیریت کنند.

مزایای دسکتاپ ابری

 

 

هنگامی‌که از سرویس دسکتاپ ابری استفاده می‌کنید هزینه‌های راه اندازی و نگهداری سخت‌افزار موردنیاز دسکتاپ ابری از وضعیت هزینه سرمایه به هزینه اجرایی تبدیل می‌شوند. برای شروع استفاده از سرویس دسکتاپ ابری توسط زیروکلاینت فقط باید بابت دسکتاپ ابری و زیروکلاینت، هزینه پرداخت کنید و برخلاف دسکتاپ های سنتی و دسکتاپهای مجازی VDI که نیاز به زیرساخت و خرید و راه اندازی سرور دارند، نیازی به سرمایه گذاری اولیه نیست.

با اتصال امن از طریق دستگاه­‌های مختلف مانند موبایل ، تبلت ، تین‌کلاینت و یا زیروکلاینت به راحتی می­توانید به دسکتاپ ابری خود متصل شوید.

با استفاده از سرویس دسکتاپ ابری توسط زیروکلاینت  می‌توانید به سرعت دسکتاپ‌ها را فقط در زمان نیاز گسترش دهید و یا حتی در صورت عدم نیاز می­توانید محدوده سرویس­تان را کاهش دهید و با این کار همواره هزینه­‌های کسب و کار را مدیریت کنید.

استفاده از سرویس دسکتاپ ابری راهکاریست برای مدیریت بحران ، چرا که در صورت بروز حوادث غیرمترقبه یا بیماری های همه گیر و نیاز کاربران به دورکاری می‌توانید سریع برای اپلیکیشن‌ها و دسکتاپ‌ها دسترسی از راه دور ایجاد کنید تا کارکنان از هر دستگاهی که می‌توانند به اینترنت متصل شوند و به کارشان ادامه دهند. در نتیجه داده ها در ابرها در دسترس است، کارکنان امن هستند و کسب‌وکارتان هم پربازده است.

جهت دسترسی به سرویس دسکتاپ ابری توسط زیروکلاینت،  یک دسترسی امن برای کاربران ایجاد می‌شود که روند مدیریت دسکتاپ را ساده می‌کند. با دسترسی به اپلیکیشن‌ها و دسکتاپ‌ها بصورت ریموت در سرورهای ابری، اطلاعات به‌صورت امن در دیتا سنتر ذخیره می‌شود و از نشت اطلاعات نیزجلوگیری به عمل می آید.

بسیاری از شرکت‌های تأمین‌کننده سرویس دسکتاپ ابری،  پلن‌های متنوعی دارند تا با انتخاب دقیق منابع سخت افزاری، نیازهای واقعی کارمندان خود را تامین کنید و از طریق اشتراک ماهانه و یا سالانه فقط برای خدمات و منابعی که استفاده می‌کنید، هزینه پرداخت خواهید کرد.

استفاده شرکت‌ها و موسسات از سرویس دسکتاپ ابری در کنار زیروکلاینت، نیاز آنها به تهیه و راه اندازی سرور و سخت‌افزار را بصورت محلی کاهش می‌دهد که در نتیجه انرژی کمتری مصرف می شود.  استفاده کارامد از منابع  انرژی و حرکت در جهت  انرژی سبز (Green Computing) به طور قابل توجهی ردپای شرکت را بر روی محیط زیست کاهش  می دهد و آلودگی کمتری هم ایجاد می‌شود که برای محیط‌زیست بهتر است.

    Refund Reason

    سبد خرید