رونمایی از تلفن هوشمند Raku-Raku Smartphone 2 فوجیتسو

رونمایی از تلفن هوشمند Raku-Raku Smartphone 2 فوجیتسو
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

 فوجیتسو به تازگی  اسمارت فون Raku-Raku Smartphone 2 F-08E را رونمایی کرده که ویژه عرضه از طریق اپراتور NTT DOCOMO ژاپن است.
 
 این محصول علاوه بر تجهیز به جدیدترین پردازنده چهار هسته ای ۱.۷ گیاهرتزی و دیگر تکنولوژی های استفاده شده در مدل های پرچمدار فوجیتسو، تلفن هوشمند جدیدی است که از شبکه ارتباطی فوق پر سرعت Xi دوکومو بهره می برد. و البته برای بهینه سازی مصرف انرژی، از تکنولوژی WhiteMagic در تولید LCD آن استفاده شده است. این نمایشگر تازه می تواند مصرف انرژی را تا ۵۰ درصد کاهش دهد، روشنایی نمایشگر را افزایش دهد و استفاده از آن را در شرایط سخت محیطی (مانند نور آفتاب) بسیار آسان تر کند. در این اسمارت فون همچنینی از صفحه لمسی Raku-Raku جدیدی استفاده شده که توانایی شبیه سازی احساس فشردن کلیدهای واقعی موبایل های معمولی را دارد. و نتیجه تمام اینها، بهبود چشمگیر قابلیت خوانش و آسان شدن استفاده از اسمارت فون است. 

 

 
 فوجیتسو همچنین انجمن Raku-Raku را هم بازسازی کرده است. این انجمن یک سرویس اینترنتی است که به مشتریان اجازه می دهد از صحبت کردن درباره علایق و موضوعات مورد توجه شان لذت ببرند. این شرکت به انجمن قابلیت های گروهی جدیدی را اضافه نموده که باعث گسترش امکانات ارتباطی شده و به اعضا اجازه تبادل پیام را می دهد. همچنین با ارائه سرویسی که به کاربران کمک می کند روابط جدیدی را از طریق اسمارت فون های شان شکل دهند، فوجیتسو راه های جدیدی را برای لذت بردن مصرف  کنندگان از زندگی شان پیشکش نموده است.
 توجه به اسمارت فون در میان شهروندان  مسن تر هم در حال گسترش است و همین باعث رشد روز افزون بازار این محصول شده است. فوجیتسو پس از مطالعات دقیق  و تجزیه و تحلیل بازخورد کاربران از Raku-Raku Smartphone اصلی که سال گذشته عرضه شد، Raku-Raku Smartphone 2 را رونمایی کرده که تنها در رابط کاربری آن شاهد بیش از ۶۰۰ بهبود هستیم. از جمله این بهبودها می توان به افزایش حساسیت صفحه لمسی و به خدمت گرفتن تکنولوژی نمایشگری اشاره کرد که کاهش مصرف انرژی و افزایش وضوح را ممکن می سازد. و اینگونه موفق به تولید اسمارت فونی شده اند که شدیدا کاربرد پسند است و البته به جدیدترین تکنولوژی های نوآورانه هم مجهز شده است. این اسمارت فون در سه رنگ سیاه، طلایی و صورتی به بازار عرضه شده.
 
 مشخصات فنی محصول:
 
 ۱- ارتقاء صفحه لمسی Raku-Raku
 
 فوجیتسو صفحه لمسی Raku-Raku را به گونه ای بهبود بخشیده است که اکنون اسمارت فون به خوبی می تواند تفاوت میان تپ کردن و کشیده شدن انگشت را تشخیص دهد. با بهبود حساسیت تشخیص تپ صفحه لمسی از طریق کاربرد چیپ IC جدید، پردازنده چهار هسته ای ۱.۷ گیگاهرتزی و پردازنده ویژه ای برای ایجاد لرزش، زمان مورد نیاز برای پردازش فرایندهای ویبره  این اسمارت فون سرعت بیشتری پیدا کرده است. در نتیجه تلفن به تپ های نرم تر هم پاسخ می دهد و بازخورد لمسی که کاربران هنگام فشردن صفحه دریافت می کنند بهبود معنی داری پیدا کرده است. به طور ویژه، وقتی در حال وارد کردن کاراکترهای یک متن ایمیل یا پیام کوتاه هستند، کارکردن با این اسمارت فون احساسی بسیار نزدیک به فشردن دکمه های تلفن های معمولی دارد.
 
 ۲- نسل بعدی تکنولوژی WhiteMagic برای مصرف بهینه انرژی در LCD
 
 تلفن هوشمند Raku-Raku Smartphone 2 از نسل بعدی تکنولوژی مصرف بهینه انرژی LCD با نام WhiteMagic بهره می برد که می تواند مصرف انرژی را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. علاوه بر این، با اضافه کردن پیکسل های سفید به مجموعه پیکسل های مرسوم RGB (سبز، قرمز، آبی)، نمایشگر می تواند به روشنایی بیش از ۹۰۰ cd دست یابد. این موضوع باعث می شود که صفحه نمایش بسیار روشنتر شده و مشاهده آن در شرایطی که پیش از این دشوار بود، همچون محیط بیرون و نور مستقیم خورشید، بسیار آسان تر شود.
 
 ۳- بازسازی سرویس انجمن Raku-Raku
 
 فوجیتسو انجمن Raku-Raku را به طور کامل بازطراحی کرده است. سرویسی که به اعضا اجازه می دهد از بحث درباره علاقمندی ها و موضوعات محبوب با گستره وسیعی از کاربران لذت ببرند. علاوه بر تابلو اعلانات قبلی که به کاربران اجازه می داد به طور همزمان با چندین نفر در ارتباط باشند، آپدیت های جدید شامل Circle Hiroba به عنوان فضایی برای اشتراک گذاری علایق و اهداف گروهی از کاربران با یکدیگر هم می شود. دو قابلیت گروهی جدید هم به این انجمن اضافه شده است که شامل «گروه های شخصی» و «گروه های انجمن Raku-Raku» است. گروه های شخصی جایی است که کاربران می توانند با تعداد مشخصی از اعضا، از قبیل خانواده یا دوستان نزدیک به تبادل نظر بپردازند و در گروه های انجمن Raku-Raku کاربران می توانند درباره موضوعات روز اظهار نظر کنند.
 
 فوجیتسو همچنین قابلیت های ارتباطی انجمن Raku-Raku را هم افزایش داده و اکنون کاربران قادر خواهند بود مستقیما با یکدیگر به تبادل پیام بپردازند. کاربران همچنین هنگام ارسال کامنت ها  یا پست های شان در تابلوی اعلانات و گروه ها می توانند از تصاویر پیش فرض زیبای اضافه شده به انجمن هم بهره ببرند. همچنین برای قدردانی از یک مقاله یا اشتراک شور و هیجان شان از آن به راحتی می توانند از دکمه applaud! استفاده کنند.
 
 ۴- Omakase Camera جدید برای عکاسی زیبا
 
 دوربین جدید با کیفیت بالای این اسمارت فون ۸.۱ مگاپیکسلی بوده و به یک سنسور CMOS ویژه موبایل با تکنولوژی Exmor RS و نور پس زمینه مجهز است. اسمارت فون جدید فوجیتسو از موتور پردازش تصویر Milbeaut® Mobile بهره می برد که دامنه وسیعی از قابلیت های عکاسی همچون تصویر برداری با حساسیت های بالا و سیستم کاهش نویز را به ارمغان آورده است. با همه اینها، کاربر هر زمان که بخواهد عکس زیبایی ثبت کند، تنها کافی است دکمه شاتر را بفشرد و نیازی نیست که خود را درگیر جزئیات تغییر تنظیمات مرتبط با سوژه و صحنه نماید.
 ۵- اطمیمنا از وضوح در صدا: کیفیت واضح تماس های دریافتی و اسپیکر جلویی با صدای بلند
 این اسمارت فون با مجموعه قدرتمندی از اسپیکر-گیرنده در جلوی خود مجهز شده است. گیرنده هم در محل مناسبی جایگذاری شده است تا همتراز یک گوش باشد و هنگام مکالمه کیفیت صدای سطح بالایی را به ارمغان آورد.
 علاوه بر این، با قرار گرفتن اسپیکر قدرتمند موبایل در جلوی آن، شنیدن صدا هنگام تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو بسیار آسان تر شده و کیفیت بهتری خواهد داشت. این اسمارت فون همچنین به تکنولوژی SUPER HAKKIRI VOICE 4 مجهز شده است. این تکنولوژی در محیط های شلوغ شنیدن صدای فردی را که در سمت دیگر خط است، بسیار آسان تر می سازد.  البته برای این بهبود صدا شما قابلیت های تصحیح صدای استفاده شده در مدل های قبلی را هم در اختیار دارید. که از این موارد می توان به  Echo Cut و AWASERU VOICE ®۲ و YUKKURI VOICE اشاره کرد.
 
 ۶- عرضه شده با مجموعه ای از برنامه های پیش نصب شده
 Raku-Raku Smartphone 2 حاوی تعداد فراوانی اپلیکیشن کاربردی پیش فرض است که باعث لذت کاربرد بیشتر برای کاربران تازه کار خواهند شد. این مجموعه شامل بازی ها و بسیاری از اپلیکیشن های پر طرفدار و محبوب است. این اپلیکیشن ها هیچ نیازی به نصب یا دانلود و رجیستر شدن ندارند و به محض روشن کردن موبایل قابل استفاده اند.
 
 نمونه برنامه ها:
 
 * راهنمای انتقال Train
 * اپلیکیشن پی سی ایمیل
 * Osaifu-Keitai
 * رادیو اینترنتی NHK و radiko.jp
 * رشد سنج کودک (شامل برنامه کنترل خواب، دوره های پیشنهادی تمرین راه رفتن و راهنمای روزانه ایمیلی)
 * بازی های همچون Shogi Wars و BREAK DICE و Solitaire
 ۷- قابلیت تبدیل متن به گفتار با امکانات کامل
 عملکرد تبدیل متن به گفتار اسمارت فون جدید، یکی از قابلیت های آشنا در سری محصولات Raku-Raku است که در اینجا توسعه فراوانی داشته و شامل پشتیبانی از خواندن متن وبسایت ها هم شده است. علاوه بر این، عملکرد تبدیل متن به گفتار در Raku-Raku Smartphone 2 از کنترلهای بر اساس جسچر (حرکات دست و اشارات) هم پشتیبانی می کند و همین کاربرد آن را بسیار ساده تر می سازد.
  
 برخی جسچرها:
 
 * تغییر انتخاب ها با تلنگر کنار انگشت، تایید آنها با دو بار تب کردن
 کاربر می تواند با تلنگر انگشتش به سمت چپ  و راست، به بخش قبلی یا بعدی برود. هنگامی هم که خواست بخش مورد نظر را انتخاب کند، کافی است با دو بار تپ کردن در هر قسمتی از نمایشگر آن را تایید کند.
 * تپ سه انگشتی برای تبدیل متن به گفتار
 تپ کردن روی نمایشگر با سه انگشت به طور همزمان به تلفن خواهد گفت که صفحه پیش روی کاربر را بخواند.
 *‌تنظیمات آسان موقعیت صفحه هنگام اسکرول کردن
 با اسکرول کردن دو انگشتی، کاربران می توانند مشخص کنند اکنون در چه بخشی از صفحه قرار دارند.
 
 سازگاری با سرویس های کلیدی:
 
 i-Channel®
 Shabette Concier ®
 Area Mail®  

 

 
 مشخصات فنی محصول:
 
 اندازه: ۱۳۰ در ۶۴ در ۹.۹ میلیمتر
 وزن (با باتری): تقریبا ۱۳۲ گرم
 مدت زمان استند بای: در شبکه ۳G تقریبا ۴۲۰ ساعت. در شبکه GSM تقریبا ۳۵۰ ساعت. در شبکه LTE تقریبا ۳۷۰ ساعت
 مدت زمان مکالمه: در شبکه ۳G تقریبا ۴۰۰ دقیقه. در شبکه GSM تقریبا ۴۲۰ دقیقه.
 اندازه نمایشگر: ۴.۳ اینچ با کیفیت qHD و رزولوشن ۵۴۰ در ۹۶۰ پیکسل
 دوربین عقب: ۸.۱ مگاپیکسلی با سنسور CMOS
 دوربین جلو: ۱.۳ مگاپیکسلی با سنسور CMOS
 رنگها: طلایی، مشکلی، صورتی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.