دستیابی سرور Fujitsu M10 به رکورد جهانی کارایی اجرای اپلیکیشن جاوا

دستیابی سرور Fujitsu M10 به رکورد جهانی کارایی اجرای اپلیکیشن جاوا
زمان مطالعه: 3 دقیقه

  

 
 نتایج به دست آمده نشان می دهند که کارایی پاسخ فوق سریع فوجیتسو ام ۱۰ (M10) ، می تواند مزیتی مهم و حیاتی در عصر «بزرگ داده» باشد.
  
 چندی پیش فوجیتسو اعلام کرد که سرور UNIX فوجیتسو M10 (که با عنوان SPARC M10 توسط فوجیتسو ژاپن تولید شده) توانسته است رکورد جهانی جدیدی را در کارایی و عملکرد به ثبت برساند. این سرور در بنچ مارک تجاری SPECjbb2013 کارکرد جاوا توانسته به عملکرد ۱۶۸۱۲۷ هزار عملیات ریاضی در ثانیه دست یابد.
  
 SPECjbb2013 برای این طراحی شده تا کارایی کارکرد جاوا را اندازه گیری کند که این شامل کارایی زمان پاسخ گویی (از عوامل مهم برای پردازش های برخط و لحظه ای) هم می شود.نتایج به دست آمده نشان می دهد فوجیتسو M10 کارایی زمان پاسخ گویی بی نظیری دارد، که یکی از ضروریات دوران «بزرگ داده» است.
  
 SPECjbb2013 یک بنچ مارک استاندارد صنعتی است که توسط موسسه ارزیابی استاندارد کارایی (SPEC) بنا نهاده شده و برای سنجش میزان کارایی سرورها در اجرای اپلیکیشن های جاوا مورد استفاده قرار می گیرد. شیوه سنجش این بنچ مارک شامل پردازش هایی است که فعالیت های تجاری واقعی را شبیه سازی می کنند. که این می تواند کارهایی از قبیل اعلام وصول سفارشات، ارسال مرسولات، فرآیندهای پرداخت و مدیریت حسابداری و اموال را شامل شود. این بنچ مارک بر اساس دو معیار سنجش عمل می کند: max-jOPS که یک اندازه گیری در محیطی است و محدودیتی از نظر زمان پاسخ گویی ندارد. و critical-jOPS که محیطی تقریبا شبیه به شرایط کار واقعی است و از نظر مدت زمان پاسخ گویی محدودیت های خاص خود را دارد.
  
 این سنجش ها بر روی دو پیکربندی مختلف سرورهای فوجیتسو M10‪-4S انجام گرفت (پیکربندی با ۴ و ۱۶ سی پی یو) که در آنها از پردازنده های SPARC64™ X تولید فوجیتسو استفاده شده بود. سرور با پیکربندی۱۶ پردازنده مرکزی توانست در هر دو تست critical-jOPS و max-jOPS بالاترین کارایی جهانی را به نام خود ثبت کند. به ویژه کسب نتیجه ۱۶۸۱۲۷ عملیات ریاضی در ثانیه طی تست critical-jOPS بسیار چشم گیر بود. زیرا این رکورد ثبت شده در کارایی زمان پاسخ گویی تقریبا ۷ برابر بهتر از نتایج رتبه دوم جدول  است.
  
 علاوه بر این، مدل ۴ پردازنده ای توانست در هر دو واحد سنجش، تمامی دستگاه های هم رده خود را که پیکربندی مشابه داشتند، پشت سر بگذارد. در آزمون critical-jOPS این سرور به نتایج استثنایی ۵۰۵۶۲ عملیات ریاضی در دقیقه دست یافت که دوبرابر سریع تر از دیگر سرورهای هم رده خودش است.
  
 با دستیابی به چنین سطحی از کارایی که رقبا را در هر دو پیکربندی با ۴ و ۱۶ پردازنده مرکزی پشت سر گذارده، Fujitsu M10‪-4S توانست توانایی های بالقوه خود را برای تامین نیازهای سیستمی دامنه گسترده ای از کاربران به نمایش گذارد. علاوه بر این، قابلیت فعال سازی CPU در سطح هسته و تولید سرورها با معماری تولید بلوکی، فوجیتسو M10‪-4S می تواند به عنوان بخش های ابتدایی و آغازین یک کار و کسب در ابعاد کوچک مورد استفاده قرار گرفته و سرانجام همزمان با رشد نیازهای کاری مشتریان، تا پیکربندی با ۶۴ پردازنده مرکزی رشد کند.
  
 علاوه بر این برای کمک های ویژه به مشتریان جهت بهینه کردن هزینه های مالکیت در چنین سطح پویا و منحصر به فردی، فوجیتسو M10‪-4S به لطف کارایی زمان پاسخ گویی بی نظیرش، کاربران را برای اتخاذ تصمیمات شغلی وابسته به زمان هم حمایت و همراهی می کند. به گونه ای که این سرور مزیت های مهم و حیاتی را برای مشتریانش در عصر «بزرگ داده» فراهم خواهد آورد.
  
 نتایج کسب شده توسط فوجیتسو M10‪-4S در بنچ مارک SPECjbb2013-MultiJVM:
  
 پیکربندی با ۱۶ پردازنده مرکزی (CPU):
 max-jOPS: ۳۰۸۹۳۶
 critical-jOPS: ۱۶۸۱۲۷
 محیط سنجش ها:
 پردازنده SPARC64 X فوجیتسو (۳.۰ گیگاهرتزی، ۱۶ پردازنده، ۲۵۶ هسته)
 ۴۳۵۲ گیگابایت حافظه
 سیستم عامل: اوراکل سولاریس 11‪.1 SRU 6.4
 JVM: Java HotSpot™ 64-Bit Server VM
  
 پیکربندی با ۴ پرازنده مرکزی:
 max-jOPS: ۸۳۹۰۹  

 critical-jOPS: ۵۰۵۶۲
 محیط سنجش ها:
 پردازنده SPARC64 X فوجیتسو (۳.۰ گیگاهرتزی، ۴ پردازنده، ۶۴ هسته)
 ۲۰۴۸ گیگابایت حافظه
 سیستم عامل اوراکل سولاریس 11‪.1 SRU 1‪.4
 JVM: Java HotSpot™ 64-Bit Server VM  

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.