تمرکز تجاری دل بر روی تبلت ویندوزی

تمرکز تجاری دل بر روی تبلت  ویندوزی
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت DELL قصد دارد به روز رسانی و خط تولید تبلت  اندرویدی خود را متوقف سازد و بر روی تولید  تبلت  ویندوزی تمرکز کند.
   

تبلت ویندوزی

 
 شرکت دل، یکی از بزرگترین تولید کنندگان PC در جهان، تصمیم گرفته است تا پشتیبانی های خود از سیستم عامل اندروید را متوقف سازد. در حالی که این شرکت در تولید گوشی موبایل اندرویدی موفق نبوده است، اما به نظر می رسد اعلام این خبر ضربه سختی به آینده شرکت گوگل در بازار IT وارد کند. در ۶ ماه گذشته شرکت HP نیز تصمیم گرفته بود تا فروش تبلت های اندرویدی خود را به حداقل برساند.
 مقامات دل بیان می کنند بازار تبلت  اندرویدی اشباع شده است و تقاضای مصرف کنندگان برای اینگونه دستگاه ها به سمتی پیش رفته است که این غول کامپیوتری احساس می کند اقتصاد قابل دوامی برای تولید آنها وجود ندارد. کارشناسان دل عنوان می کنند داشتن یک تبلت ویندوزی با یک کیبورد کوچک همراه با قابلیت های یک لپ تاپ، بیشتر از گذشته مورد توجه کاربران قرار گرفته است. از همین رو شرکت دل تصمیم گرفته تا روند تولید تبلت های ویندوزی را نسبت به تبلت های اندرویدی افزایش دهد.

 
   

تبلت اندرویدی
  

 
 تولید تبلت  اندرویدی با قیمت های پایین توسط شرکت هایی مانند Asus،HTC ، هوآوی، لنوو و ZTE، دلیلی دیگری است که شرکت دل را بر آن داشته تا تولید دستگاه های خود با سیستم عامل شرکت گوگل را کاهش دهد.
 کرک شل، نایب رئيس راه حل های تجاری شرکت دل عنوان می کند: “تولید تبلت های ۱۰ تا ۱۳ اینچی با سیستم عامل ویندوز، با به همراه داشتن قابلیت های یک لپ تاپ قابل حمل، هدف مهمی است که ما برای حضور هر چه قدرتمندتر در بازار IT در پیش گرفته ایم. “
 با تمام این اوصاف، مقامات دل می گویند ارائه پشتیبانی فنی و پوشش گارانتی برای تبلت های اندرویدی خود را ادامه خواهند داد، اما این پشتیبانی برای نسخه اندروید ۶ Marshmallow و نسخه های بعد از آن ادامه نخواهد داشت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.