بیشترین پرداخت فیس بوک به یک برزیلی تعلّق گرفت

بیشترین پرداخت فیس بوک به یک برزیلی تعلّق گرفت
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
 •  فیس بوک اعلام کرد که بیشترین پرداختی که تا کنون انجام داده است مربوط می شود به یک مهندس کامپیوتر برزیلی که یکی از بدترین باگ هایی که می تواند در یک سیستم وجود داشته باشد را پیدا کرده است.
   رژیندالدو سیلوا به خاطر کشف یک XML با صفحه PHP توانسته 33500 دلار از این شرکت دریافت کند. او اشکال کوچکی را پیدا کرده است که به هکرها اجازه می دهد تقریبا همه فایل ها را بخوانند و هر کانکشن شبکه را بر روی سرور این شبکه اجتماعی باز کنند. سیلوا کارشناس امنیت اطلاعات در وب سایت خود فرآیند کلّی تشخیص باگ ها را که در سپتامبر 2012 با یافتن یک عیب گوگل آغاز شده است شرح داده است. او ادعا می کند گوگل به خاطر این عیب یابی 500 دلار به او پرداخت کرده است. 

   

   
   با وجود اینکه این بزرگترین پاداش گوگل برای یافتن باگ است ولی سیلوا انتظار داشت فیسبوک سخاوتمندانه تر با این قضیه برخورد کند. او دلیل این خواسته اش را به مقاله ای در بلومبرگ ارجاع می دهد که در آن در جولای 2012 رایان مک گیان مدیر امنیت فیسبوک گفته بود “اگر یک باگ در این سایت پیدا کنید یک میلیون دلار برای آن پرداخت می کنیم”. سیلوا می گوید متاسفانه من رقمی نزدیک به یک میلیون دلار نیز دریافت نکرده ام!

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.