بالا و پایین های گوگل در 2013

بالا و پایین های گوگل در 2013
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آیا ۲۰۱۳ سال خوبی برای گوگل بوده است؟ سایت خبری Techradar به این موضوع می پردازد. از خبرهای خوب شروع کنیم: در این سال گوگل یکی از بهترین فروش هایش را با Google Chromecast شروع کرد که در واقع یک USB است که به شما اجازه می دهد برنامه های اینترنتی تلویزیون را مشاهده کنید. 

 

 
 با خرید موتورولا گوگل شروع به واگذاری دستگاه هایی بانام Moto X و Moto G کرد که باعث شد مرگ پروژه Nexus را فراموش کنیم. چرا باید گوگل با پشتیبانی مالی از پروژه Nexus مخصوصا وقتی که سلامت گوشی های هوشمند اندروید بهتر از این نبوده است با محصولات خود مقابله کند. در جولای ۲۰۱۳، افزایش سریع دانلود اپلیکیشن ها به مرز ۵۰ میلیارد رسید که نشان دهنده پر رونق شدن فروشگاه Google Play بود. در نیمه اول ۲۰۱۳، گوگل از کل سال ۲۰۱۲ هزینه بیشتری برای سازندگان اپلیکیشن هایش متحمل شد و این سازندگان بیشتری را برای ساخت اپلیکیشن های بیشتر تشویق کرد.  

 
 در حالی که اندروید در سال ۲۰۱۳روز به روز قوی تر می شد، کروم بوک گوگل از افزایش کمتری برخوردار بود و رشد ثابتی در بین سیستم عامل های دیکر داشت. در ابتدای سال شاهد دستگاه جدیدی با نام کروم بوک پیکسل بودیم و با وجود حذف HP Chromebook 11  در ماه نوامبر به دلیل مشکلات زیاد، کروم بوک سامسونگ در بالای چارت پر فروش ترین های آمازون قرار گرفت.
 گوگل تنها به بازدهی مالی فکر نمی کند و خلاقیت ها و نوآوری های عجیب گوگل است که این شرکت را دوست داشتنی کرده است. یکی از آنها همین عینک گوگل که سر و صدای زیادی به پا کرده و دیگری پروژه لون؛ بالون های بزرگی که در استراتوسفر شناور است تا به مردم کشورهای در حال توسعه اینترنت بی سیم بدهد تا در ارتفاع ۶۰۰۰۰ پایی همان اینترنت شبکه ۳G را ارائه کند.  

 
 گوگل در نوامبر ۲۰۱۳ ثبت نام در گوگل پلاس را برای کامنت گذاشتن در یوتیوب اجباری کرد. هدف از این کار چه کم کردن از حجم نظرات بی نام و نشان بود یا هر چیز دیگر انتقاد های زیادی را در پی داشت. حتی سازنده یوتیوب، جاوید کریم هم که ۶۹ میلیون دلار از فروختن این سایت به گوگل عایدش شد از این موضوع شاکی بود. 

 

 
 شراکت گوگل با نستله برای استفاده از اسم کیت کت برای Android 4.4 همه را شگفت زده کرد و با اینکه هر دو شرکت تاکید کردند که پولی در این معامله در میان نبوده است، ولی این برای گوگل چندان تاثیرگذار نبود. شاید این کار به گفته جان لاگرلینگ کار بامزه و جالبی بوده ولی چندان مهم و موثر نبوده است.  

 

 
 گوگل با بدشانسی دیگری نیز مواجه شد؛ این خبر به نشریات گاردین و نیویوک تایمز درز کرد که شرکت های بزرگ تکنولوژی مانند اپل، فیس بوک، مایکروسافت و گوگل سیستم هایی دارند که به NSA اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی و خصوصی را می دهد.  

 
 همه این ها نشان دهنده آن است که گوگل در سال ۲۰۱۳ بالا و پایین های زیادی داشته است و با این وجود به موفقیت های بیشتری در ۲۰۱۴ چشم دوخته است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.