اینتل از پردازنده پرقدرت Knights Landing رونمایی کرد

اینتل از پردازنده پرقدرت Knights Landing رونمایی کرد
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اینتل در اواخر سال ۲۰۱۲ اولین پردازنده های Xeon Phi را معرفی کرد و خط تولید این محصول را در ژوئن ۲۰۱۳ گسترش داد. این پردازنده ها که به نام Knights Corner شناخته می شوند در یک فرآیند تکنولوژی ۲۲ نانومتری ساخته می شوند و “هم پردازنده” محسوب می شوند به این معنی که باید با یک پردازنده x86  میزبان شبیه به کارت گرافیک  Nvidia Teslaو AMD FirePro  به بیش از یک  PCI-Express bus متصل شوند. 

 
 “هم پردازنده” های Xeon Phi در حال حاضر در ۲-Tianhe مورداستفاده قرار گرفته اند. سریع ترین ابرکامپیوتر جهان و یکی از ۱۳ سیستم  برتر دنیا در حال حاضر از Knights Corner استفاده میکنند.
 ورژن بعدی این پردازنده ها با نام Knights Landing یا فرود شوالیه، نه تنها در فرایند تکنولوژی ۱۴ نانومتری پیشرفته تر ساخته شده است، بلکه برای افزایش کارایی و بهبود بهره وری شامل تغییرات قابل توجهی در هسته و بخش های دیگر تراشه شده است.
 از دیگر تغییرات عمده این پردازنده می توان به معماری حافظه آن اشاره کرد. Knights Landing در بسته CPU پهنای باند نسبتاً بزرگی دارد و مقدار و سرعت حافظه داخل بسته برای حافظه استاندراد DDR کفایت می کند. نرم افزار سیستم تا دهه ها برای استفاده از حافظه شناخته شده است و شما می توانید از حافظه داخل بسته به عنوان یک cache بزرگ استفاده کنید. این پردازنده به ایجاد حافظه نزدیک محدود نمی شود. Knights Landing به عنوان یک شتاب دهنده شناخته نخواهد شد بلکه به CPU چندین هسته ای شناخته خواهد شد.  

 

  

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.