اکسپرس کارت (Express Card) چه کارایی هایی دارد؟

اکسپرس کارت (Express Card) چه کارایی هایی دارد؟
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اکسپرس کارت (ٍExpress Card)  اینترفیسی برای اتصال دستگاههای جانبی به یک کامپیوتر و به ویژه یک لپ تاپ است. اکسپرس کارت که قبلا کارت جدید خوانده می شد یکی از بزرگترین درگاه های لپ تاپ است و دو مدل دارد که عبارتند از ExpressCard/34 و ExpressCard/54. تنها تفاوت آنها در اندازه آنهاست. اما مبدل های آنها شبیه هم هستند. کارت اکسپرس ۳۴ عرض ۳۴میلیمتری دارد و کارت اکسپرس ۵۴ که شکل L دارد نیز ۵۴ میلیمتر است. درگاه ۳۴ میلی متری تنها کارت های ۳۴ میلی متری را قبول می کند و درگاه ۵۴ میلی متری هم کارت های ۳۴ میلی متری و هم کارت های ۵۴ میلی متری را قبول می کنند.

اکسپرس کارت برای وصل کردن بیشتر دستگاههای جانبی کامپیوتر الزامی است، و می تواند از هر کانال PCI Express استفاده کند.
این درگاه بیشتر برای دستگاههای جانبی پیچیده مانند سخت افزارهای صوتی، NIC ، CAC ، Ethernet ، Tuner TV ها، SSD ، کارت گرافیک PCI Express و همچنین برای اتصال دستگاههای مجهز به پورت USB، FireWire یا پورتهای eSATA مورد استفاده قرار می گیرد. این درگاه همه ی سیستم های مجهز به پورتهای فوق را به شکل دستگاههای جانبی مجهز به ExpressCard به کامپیوتر وصل می کند.
تا کنون یازده برند سازنده لپ تاپ از اکسپرس کارت در دستگاههای خود استفاده کرده اند که در این بین نام فوجیتسو نیز به چشم می خورد. هم اکنون محصولات فوجیتسو ارائه شده توسط بهین تکنولوژی از جمله AH532/intel ، AH532/i3/G21 ، AH532/i5/G21 و AH532/i5/G52 AH532/i3/G52 و همچنین E752 و S752 دارای اکسپرس کارت هستند.

 

برای اطلاع بیشتر در ارتباط با محصولات سازمانی بهین تکنولوژی مثل مینی پی سی، آل این وان، مانیتور و زیرو کلاینت از صفحات مربوطه بازدید کنید. برای مشاوره و اطلاع از قیمت محصولات با شماره ۸۸۱۷۷۸۹۵ تماس حاصل فرمایید. صفحه رسمی اینستاگرام بهین تکنولوژی را دنبال کنید.
اینستاگرام ما رو دنبال کنید.

۱ نظر

  • با سلام و خسته نباشید
    برند تایید شده ای از طرف خود فوجیتسو هست جهت خرید اکسپرس کارت؟ و اینکه آیا خودتون فروش دارید که ما بتونیم بهشون وصل بشیم جهت خرید؟

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.