انار به کمک عمر باتری گوشی های هوشمند می آید

توسط اخبار فناوریدر 4 اسفند 1392
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
 • شاید باور نکنید ولی یک میوه کوچک می تواند تکنولوژی را برای همیشه تغییر دهد و آن سیب نیست! انار این میوه ای که از آن برای طعم نوشیدنی ها تا معطر کردن شامپوها و شمع ها استفاده می کنند قرار است به طولانی شدن عمرباتری ها کمک کند.
   دانشگاه استنفورد و دپارتمان ملی انرژی تکنولوژی جدید باتری لیتیومی یونی تولید می کنند که می تواند  با تجهیز آنها به سلول های انرژی و ذخیره بیشتر به صورت بالقوه تاثیر زیادی بر روی گوشی های هوشمند و تبلت ها بگذارد. 

   
   استاد دانشگاه استنفورد می گوید این طراحی ما را به سمت باتری های سیلیکونی کوچکتر سبک تر و قدرتمند تر می کشاند. آزمایشات نشان می دهند که آنود های الهام گرفته شده از انار 97 درصد گنجایش بیشتری دارند. این جهش برای تکنولوژی بسیار با ارزش خواهد بود زیرا زود تمام شدن عمرباتری دغدغه اکثر سازندگان دستگاههای قابل حمل است.
   بنابر گزارش ها ساختار انار مانند به باتری های لیتیومی یونی این اجازه را می دهد که آنودهای سیلیکونی را به جای آنودهای گرافیتی که امروزه استفاده می شوند به کار گیرد. آنودهای سیلیکونی قادر به ذخیره کردن ده برابر انرژی بیشتر از ماژول های گرافیتی هستند.
   مسئول این پروژه معتقد است که هنوز کارهای زیادی مانده ولی امیدوار است هرچه زودتر این تکنولوژی به بازار عرضه شود تا یکی از مشکلات تکنولوژی برای همیشه مرتفع شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   سبد خرید